مایکروسافت ورد برنامه‌ای بسیار مفید است که برای سالیان سال مورد استفاده ما قرار گرفته و همچنین مناسب خبرنگاران و روزنامه نگاران است. این افراد به ابزار و گجت‌های ضبط صدا بویژه هنگام وقایع مطبوعاتی یا مصاحبه‌ها اعتماد دارند.

به گزارش برات نیوز، این امر به آنها فرصتی می‌دهد تا به عقب برگردند و به گوش دادن موارد ظبط شده و نوشتن مطالب بپردازند، اما هنگامی که مصاحبه‌ها طولانی باشند، این امر ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد و عقب و جلو کردن آن فایل و می‌تواند زمان زیادی را از فرد بگیرد. خبر خوب این است که اگر از مایکروسافت ورد استفاده می‌کنید، این شرکت اخیراً یکی از ویژگی‌های جدید را در قالب رونویسی رونمایی کرده است. این امکان جدید به کاربران این برنامه  اجازه می‌دهد تا مطالب صوتی را طی مصاحبه رونویسی، دانلود و یا رونویسی کنند.

ویژگی جدید مایکروسافت ورد
ویژگی جدید مایکروسافت ورد راه‌اندازی شد

اما اگر چند نفر همزمان با هم صحبت کنند ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ به نظر می‌رسد که ویژگی رونویسی در برنامه ورد به اندازه کافی هوشمند خواهد بود که در آن قادر به تشخیص صدای چندین نفر در حال صحبت باشد و رونوشت‌ها را بر این اساس تقسیم خواهد کرد. گفته می‌شود، محدودیت‌هایی هم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. برای مبتدیان، صداهای آپلود شده در هر ماه محدودیت ۵ ساعته را در بر خواهد داشت و هر بار آپلود آن به ۲۰۰ مگابایت محدود می‌شود. لازم به ذکر است که این ویژگی جدید تنها زبان انگلیسی آمریکایی را پشتیبانی می‌کند، اما برنامه‌ریزی‌هایی برای پشتیبانی از زبان‌های دیگر در آینده وجود خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *