اخبار اقتصادی

با متخلفان فروش اینترنتی مسکن برخورد می شود

متخلفان فروش اینترنتی مسکن

شیطنت و تخلف برخی از سایت های فروش اینترنتی مسکن و خودرو برای درج قیمت درحالی ادامه دارد که از چند ماه پیش پلیس دستور ممنوعیت انجام این کار را صادر کرده بود. باید با متخلفان فروش اینترنتی مسکن برخورد شود. 

از ابتدای سال جاری به دلیل نوسانات بسیار زیاد در بازار خودرو و مسکن و ایجاد ناآرامی و رشد قیمت ها، پلیس درج قیمت واحدهای مسکونی و خودرو را در سایت های فروش ممنوع کرد.

این درحالی است که شنیده ها و دیده ها از این خبر می دهند که برخی متخلفان فروش اینترنتی مسکن و حتی برخی سایت های فروش اقدام به درج قیمت واحدهای مسکونی یا خودرو در قسمت توضیحات کرده و به نوعی از دستور پلیس سرپیچی می‌کنند.

برخی از مسوولان و کارشناسان بر این باورند که درج قیمت به دلیل ایجاد تشویش و افزایش مستمر قیمت ها در بازار باید ممنوع شود درحالی که برخی دیگر معتقدند که درج قیمت موجب شفافیت دربازار و عدم سردرگمی متقاضیان می شود.

بیشتر بخوانید: کمک ودیعه مسکن به کمک مستاجران آمد

این پیشنهادات و انتقادات در حالی مطرح است که دراوایل سال گذشته برای مدت کوتاهی درج قیمت در سایت های فروش اینترنتی ممنوع شد اما پس از دوماه با توجه به شرایط تعیین شده قیمت ها درج شد و باز همان آش و همان کاسه.

از ابتدای سال جاری نیز با افزایش قیمت های به صورت نامتعارف و صعودی ، باز درج قیمت در آگهی سایت های فروش اینترنتی ممنوع شد که البته این موضوع به کاهش تعداد آگهی ها نیز منجر شد.

به همین دلیل برخی سایت‌های فروش اینترنتی برآن شدند تا راه های مختلفی را برای مشاهده قیمت از سوی متقاضیان مهیا کنند که از جمله این اقدامات راه اندازی کانال های مربوط به این سایت ها در تلگرام، تعیین قیمت در آگهی های نشان دار و تعیین قیمت در قسمت توضیحات آگهی ها بود.

در همین حال بسیاری از نمایندگان مجلس و فعالان حوزه مسکن راه اندازی کانال های تلگرامی و راه های حاشیه ای دیگر را غلط دانستند و به این موضوع اعتراض داشتند اما تا به حال که کار از پیش نرفته و متخلفان همچنان به کارخود ادامه می دهند.

این درحالی است که پلیس فتا نیز درجریان تخلفات سایت های فروش اینترنتی قرارگرفته و هشدار داده است اما این سایت ها همچنان به کار خود ادامه می دهند .

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا ناجا دراین باره اظهار کرده است : برخی از سایت‌های فروش اینترنتی به صورت پنهانی تخلفات خود را در زمینه درج قیمت خودرو و مسکن ادامه می دهند که ما درصورت مشاهده و کشف این موضوع از سوی هر سایتی که تخلف می کند اقدام کرده و آنها برخورد می کنیم .

وی همچنین به اقدامات انجام گرفته در حوزه ساماندهی فضای مجازی در بخش اقتصادی نیز اشاره کرده و گفته است:برخی از سایت های فروش اینترنتی نیز از این ممنوعیت اطلاع نداشتند که درجریان قراگرفته و مطلع شدند اما با سایت هایی که آگاهانه این امر را ادامه می دهند برخورد جدی خواهد شد .

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید