مهدی هدایت، مدیرعامل عمران پردیس اعلام کرد: ۱۴٫۰۰۰ واحد طرح ملی مسکن ساخته خواهد شد. بهتر است ‌مردم نگران نباشند، واحدهای متقاضیان طرح ملی مسکن درحال ساخت هستند.

به‌گزارش برات نیوز، هدایت در رابطه با اظهارات اخیر استاندار تهران با محوریت طرح ملی مسکن شهر جدید پردیس، اذعان داشت: منظور آقای استاندار این بوده است که ما در شهر پردیس بابت طرح ملی مسکن افزایش محدوده شهر نداشته‌ایم. ‌برای اجرای طرح ملی مسکن، از ظرفیت‌های قانونی شهر، ۱۴ هزار واحد با کاربری مسکونی تخصیص یافته است که از این تعداد، ۱۱ هزار واحد به تعاونی‌های مسکن که دارای اعضای واجد شرایط طرح ملی مسکن بودند با تعهد ساخت واگذار شده است. حدود ۳ هزار نفر نیز ثبت‌نام داشته‌ایم که برای این تعداد زمین تخصیص یافته است. هم‌اکنون نیز پیمانکاران در حال ساخت این واحدها هستند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در ادامه سخنان خود افزود: مردم نگران نباشند، کار ساخت واحد متقاضیانی که ثبت‌نام کرده و آورده خود را واریز کرده‌اند در حال پیگیری است.

متقاضیان طرح ملی مسکن
۱۱ هزار واحد به تعاونی‌های مسکن با تعهد ساخت واگذار شده است

از سوی دیگر، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، در رابطه با پیامک‌های واریز وجه مسکن ملی گفت: به دلیل انسداد دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، هنوز پیامک واریز وجه مسکن ملی به دست برخی افراد نرسیده‌ است. ما هیچ تاریخی را به‌عنوان آخرین مهلت پرداخت‌ها اعلام نمی‌کنیم. درصورتی‌که ظرفیتی باقی‌ بماند، فرصت برای ثبت‌نام جاماندگان ایجاد خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با تعیین تکلیف متقاضیان طرح ملی مسکن که تا به امروز نسبت به واریز آورده اولیه اقدام نکرده‌اند، اظهار داشت: برخی افراد متقاضی به هر دلیلی هنوز واریز وجه آورده اولیه خود را انجام نداده‌اند؛ باتوجه به شرایط موجود، ‌یکی از دلایل این امر را می‌توان انسداد ارسال پیامک‌های تبلیغاتی دانست. عده‌ای تنظیماتی انجام داده‌اند تا پیامک‌های تبلیغاتی و امثال آن را دریافت نکنند و همین موضوع  سبب می‌شود تا پیامک‌های اطلاع‌رسانی‌ها تاریخ و زمان واریز وجه برای مسکن ملی برای آن‌ها ارسال نشود.

وی در رابطه با همین موضوع تاکید کرد: هم‌اکنون در حال طراحی مسیرهای دیگری برای ارسال پیامک به متقاضیان تاییدشده مسکن ملی هستیم تا مطمن شویم تمام متقاضیان پیامک‌ها را دریافت خواهند کرد و تا زمانی که این اطمینان حاصل شود، کسی به دلیل عدم واریز وجه حذف نمی‌شود و همه باید دسترسی به اطلاع رسانی‌ها داشته باشند.

محمودزاده ادامه داد: حدود ۴۴۰ هزار نفر ثبت‌نام تایید شده‌اند که در گام نخست باید ببینیم به چندنفر از این تعداد پیامک می‌رسد؛ چراکه عده‌ای فقط به دلیل عدم دریافت این پیامک هنوز اقدام به واریز وجه نکرده‌اند. طبق اطلاعات موجود در سیستم و سامانه مربوطه، تاکنون سه بار برای هر ۴۴۰ هزار ثبت نامی پیامک واریز وجه ارسال شده اما همچنان در سایت با یادداشت‌های مردم مبنی‌بر عدم دریافت پیامک مواجه شده‌ایم. هنوز هم در تخمین تعداد افرادی که این پیامک‌ها را دریافت کرده‌اند، ابهام وجود دارد.

وی از سازوکار جدیدی سخن به‌میان آورد که توسط آن پیامک‌ها ارسال شده و از تایید دریافت این پیامک‌ها اطمینان حاصل خواهد شد. همچنین اضافه کرد: پس از این مراحل اگر عده‌ای نسبت به واریز اقدام نکردند و ظرفیت خالی باقی ماند، وارد مرحله بعد یا همان مرحله جایگزینی می‌شویم؛ چراکه ساخت پروژه‌ها آغاز شده و نمی‌توانیم این پروژه‌ها را متوقف کنیم. اگر وارد مرحله جایگزینی شویم با همان روش و اولویت‌های ‌قبلی ثبت‌نام‌ها به جریان می‌افتد و و تغییری در روش ثبت‌نام ایجاد نخواهد شد.

وی در پایان سخنان خود نیز گفت: یکی از دلایلی که اصرار داریم افراد هرچه سریع‌تر نسبت به واریز وجه اولیه اقدام نمایند این است که پروژه‌ها نمی‌توانند متوقف بمانند چراکه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که براساس آورده متقاضی پیش برود. اگر واریزی‌ها کامل نباشد طبیعی است که پروژه با سرعت برنامه‌ریزی شده ساخته نخواهد شد. به همین جهت، برای جلوگیری از تأخیر در ساخت، افراد جدید جایگزین ثبت‌نام کنندگانی که تاخیر در پرداخت دارند می‌شوند تا مابقی افراد مشارکت کننده در پروژه متضرر نشوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *