اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

شرایط صدور مجوز اپراتور ماهواره‌ای آسان شد

اپراتور ماهواره مخابراتی

در جلسه شماره ۳۰۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با درخواست سازمان فضایی ایران مبنی بر فراهم‌سازی برخی تمهیدات برای ورود آسان به حوزه ماهواره مخابراتی و تسهیل در شرایط صدور مجوز فعالیت در این زمینه موافقت شد. این تصمیم در راستای ایجاد اپراتور ماهواره مخابراتی بومی و باتوجه به شرایط خاص حاکم بر کشور و وجود تقاضا برای سرمایه‌گذاری در عرصه فضا، گرفته شده است.

به‌گزارش برات نیوز، طبق این تصمیم یک تبصره به ذیل بند ۷-۸ مصوبه اصول حاکم بر پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی (شماره ۲۷۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات) اضافه شد. بر اساس این تبصره اگر متقاضی دریافت موافقت اصولی حداقل امتیاز درنظر گرفته شده را بدست نیاورد، به شرط تعهدنامه رسمی به رگولاتوری، امکان «موافقت اصولی مشروط» وجود دارد.

در این شرایط متقاضی حداکثر ۶ ماه از زمان ارائه تعهدنامه، مهلت دارد تا مدارک لازم برای کسب حداقل امتیازات توانمندی‌های فنی یا مالی شرط‌شده را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کند. این مهلت برای یک دوره ۶ ماهه دیگر قابل تمدید خواهد بود. اعطای این مهلت در موافقت اصولی مشروط، جزو مهلت موضوع بند ۲-۷ این مصوبه محسوب خواهد شد.

همچنین سال گذشته، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در راستای امکان ارائه خدمات حوزه ارتباطات ماهواره‌ای توسط بخش خصوصی، مقررات صدور پروانه فعالیت اپراتور ماهواره مخابراتی را تصویب کرد. متقاضیان واجد شرایط تخصصی، فنی و مالی لازم در بخش خصوصی می‌توانند مطابق با مقررات تعیین‌شده در این مصوبه، در حوزه ساخت و استقرار ماهواره در مدارهای ماهواره‌ای زمین اقدام کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید