1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. مجوزهای کسب و کار در کمتر از 3 روز ارائه می‌شود
اخبار اقتصادی

مجوزهای کسب و کار در کمتر از 3 روز ارائه می‌شود

مجوز کسب و کار

همیشه طولانی بودن ارائه مجوز کسب و کار یکی از شکایات مردمی است. کاغذبازی‌های مرسوم و غیر ضروری که فقط باعث کند شدن روند ادرای کارها و نارضایتی ارباب رجوع می‌شود. بررسی و ارائه مجوز کسب و کار هم از این موضوع مستثنی نیست که ظاهرا قرار است با دستور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی، این کار با رکوردی جدید به 3 روز کاهش یابد. با برات نیوز همراه باشید.

خبری که در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، به نقل از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی منتشر شد. وی در این مراسم با مقایسه زمان صدور مجوز کسب‌و‌کار در دنیا و ایران، عنوان کرده که دنیا به سمت ارائه مجوز تا نیم روز پیش رفته و ما همچنان با معطل کردن متقاضیان تا 75 روز این کار را سخت و زمان‌بر کرده‌ایم.

مجوز کسب و کارالبته قرار است با راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، این مشکل مرتفع شده و ارائه مجوز به متقاضیان به کمتر از 3 روز کاهش یابد. اتفاقی که یک خبر خوب برای کسانی است که قصد دارند برای خود کسب‌وکاری تازه دست و پا کنند.

 

بیشتر بخوانید: من یک ایده ساخت اپلیکیشن دارم، از کجا باید شروع کنم؟با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز برای کسب‌وکارهای مختلف، مدت زمان ۷۵ روزه به ۳ روز کاهش یافته است و اگر بیش از سه روز پروسه به طول انجامید، فعالان اقتصادی می‌توانند اعتراض کرده و شکایت کنند؛ تا وزارت امور اقتصادی و دارایی شکایت را پیگیری ‌کند. اگر متقاضیان شکایتی از خاطیان داشته باشند می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۸۶۶ اعلام کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست