همیشه طولانی بودن ارائه مجوز کسب و کار یکی از شکایات مردمی است. کاغذبازی‌های مرسوم و غیر ضروری که فقط باعث کند شدن روند ادرای کارها و نارضایتی ارباب رجوع می‌شود. بررسی و ارائه مجوز کسب و کار هم از این موضوع مستثنی نیست که ظاهرا قرار است با دستور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی، این کار با رکوردی جدید به 3 روز کاهش یابد. با برات نیوز همراه باشید.

خبری که در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، به نقل از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی منتشر شد. وی در این مراسم با مقایسه زمان صدور مجوز کسب‌و‌کار در دنیا و ایران، عنوان کرده که دنیا به سمت ارائه مجوز تا نیم روز پیش رفته و ما همچنان با معطل کردن متقاضیان تا 75 روز این کار را سخت و زمان‌بر کرده‌ایم.

مجوز کسب و کارالبته قرار است با راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، این مشکل مرتفع شده و ارائه مجوز به متقاضیان به کمتر از 3 روز کاهش یابد. اتفاقی که یک خبر خوب برای کسانی است که قصد دارند برای خود کسب‌وکاری تازه دست و پا کنند.

 

بیشتر بخوانید: من یک ایده ساخت اپلیکیشن دارم، از کجا باید شروع کنم؟با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز برای کسب‌وکارهای مختلف، مدت زمان ۷۵ روزه به ۳ روز کاهش یافته است و اگر بیش از سه روز پروسه به طول انجامید، فعالان اقتصادی می‌توانند اعتراض کرده و شکایت کنند؛ تا وزارت امور اقتصادی و دارایی شکایت را پیگیری ‌کند. اگر متقاضیان شکایتی از خاطیان داشته باشند می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۸۶۶ اعلام کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *