ایران

محدودیت سرعت ولوو ؛ بیشتر از 180 کیلومتر نمی شود

محدودیت سرعت

درحال حاضر چندین مدل ولوو در بازار وجود دارد که دارای محدوده سرعت ۱۵۵ مایل بر ساعتی (۲۵۰ کیلومتر بر ساعت) هستند، اما از این پس محدودیت سرعت ولوو روی تمام اتومبیل های این شرکت اعمال می‌شود . این تصمیم‌گیری در اوایل مارس ۲۰۱۹ اعلام‌ شد و حالا لازم الاجرا شده ‌است و تمام ماشین‌سازان باید این محدودیت را اجرایی‌ کنند. گروه خودروسازی جیلی که یک گروه سوئدی است اعلام‌ کرده که می‌خواهد محدودیت سرعت ۱۱۲ (۱۸۰ کیلومتر بر ساعت) مایل بر ساعتی را اعمال‌ کند. با برات نیوز همراه باشید.

این موضوع نباید خیلی باعث نگرانی شما شود زیرا کم‌تر جایی در جهان وجو دارد که شما بخواهید با سرعتی بالاتر از این مقدار رانندگی ‌کنید و توسط پلیس جریمه ‌نشوید. به جز اتوبان مخصوصی که درکشور آلمان وجود دارد و در آن محدودیت سرعتی وجود ندارد و همچنین جزیره انسان (در بریتانیا). در دیگر نقاط جهان شما با محدودیت سرعت مواجه‌ هستید. پس محدودیت سرعت ولوو چندان هم نگران کننده نیست.

محدودیت سرعت

اگر چه تصمیم جدیدی که ولوو گرفته برای افرادی که با سرعت قانونی رانندگی می‌کنند مشکلی بوجود نمی‌آورد، این موضوع اما برای افرادی که می‌خواهند باسرعت بالا رانندگی ‌کنند و از آن در پیست‌های مسابقه استفاده ‌کنند موضوع چندان خوشایندی نیست. باید بگوییم که شما قادر نخواهید بود که S۶۰ T۸s را با سرعتی بالغ بر ۱۱۳ مایل بر ساعت در پیست مسابقه تماشا کنید. ولوو به این مسئله معترف است که این تصمیم ممکن است به مذاق برخی افراد خوش ‌نیاید.

همچنین این مسئله وجود دارد که شما دیگر قادر نخواهید بود تا از تمام ظرفیت ماشین خود استفاده‌کنید؛ اما ولوو معتقد است که این اعمال محدودیت سرعت به این خاطر است که احتمال تصادفات ناشی از سرعت بالا کاهش ‌یابد. کمپانی ولوو همچنین تصمیم گرفته که تمام ماشین‌های خود را با یک کلید دیگر به فروش برساند که این کلید به خریدار این اجازه را می‌دهد تا محدودیت‌ سرعت بیشتری را روی ماشین خود اعمال‌کند. این ویژگی زمانی مفید خواهد بود که یکی از اعضای کوچک خانواده و یا شخصی که در رانندگی دارای تجربه و مهارت زیادی‌ن دارد و قصد دارد که با ماشین شما رانندگی‌کند، بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

این اعمال محدودیت سرعت که جدیدا کمپانی ولوو تصمیم به اجرای آن گرفته ‌است بخشی از چشم‌انداز افزایش میزان ایمنی سرنشینان است. کمپانی ولوو اعلام کرده‌است که: خواسته ما این است که هیچ فردی در یک خودروی ولوو کشته ‌نشده و همچنین دچار آسیب‌دیدگی و صدمه جدی نیز نشود. البته باید توجه داشته‌ باشید که از نظر فنی همچنان می‌توانید با خودروی ولوو با سرعتی بیش از ۱۱۲ مایل بر ساعت رانندگی‌کنید، آن هم در صورتی که از یک ماشین اسپرت هیبریدی (Polestar۱) استفاده‌ کنید می‌توانید تا سرعت ۱۵۵ مایل برساعت را تجربه‌ کنید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید