1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. محصول جدید ایران خودرو چه نام دارد؟
اخبار اقتصادیایرانمنتخب سردبیر

محصول جدید ایران خودرو چه نام دارد؟

محصول جدید ایران خودرو

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اعلام کرد به‌زودی نام محصول پروژه جدید 132K تصویب و اعلام خواهد شد. او همچنین گفت مجموعه ایران خودرو برنامه دارد که در سال جاری چیزی حدود 1000 دستگاه خودرو تولید کند و این مسأله تناقضی با طرح فروش مشارکت در تولید این خودرو جدید و تحویل آن در سال آینده ندارد.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از ایران ‌خودرو، مقیمی باتوجه به گمانه زنی‌های موجود درباره زمان تولید محصول جدید ایران خودرو، گفت: مطابق با مصوبه کمیته خودرو، سه نوع فروش شامل فروش فوق‌العاده با قیمت قطعی محصول و موعد تحویل تا سه ماه از زمان ثبت نام،‌ پیش‌فروش یک ساله با موعد تحویل ۴ تا ۱۲ ماه و مشارکت در تولید برای فروش محصولات خودروسازان تعیین شده است.

بیشتر بخوانید: ال 9۰ ایرانی تولید می‌شود

وی ادامه داد: فروش مشارکت در تولید، با دو بازه تحویل ۱۳ تا ۲۴ ماه و ۲۵ تا ۳۶ ماه تعریف شده که برنامه اخیر فروش ایران خودرو در قالب نوع اول اعلام شده است.

مقیمی همچنین گفت: طراحی و تولید محصول جدید در شرایط تحریم و محدودیت‌های بین‌المللی اقدامی جهادگونه در مجموعه زنجیره تامین و گروه صنعتی ایران خودرو محسوب می‌شود و مهندسان این شرکت خودروسازی تجربیات و اندوخته‌های چند ساله خود را در محصول جدید استفاده کرده‌اند تا بتوانیم در زمان مقرر و برنامه اعلام شده، محصول را وارد بازار کنیم. تولید این محصول در تاریخ 22 بهمن ماه، مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آغازخواهد شد که برای عرضه به بازار آن نیز برنامه‌های فروش متناسبی درنظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: به نمایش گذاشتن نمونه‌هایی از محصول جدید، امری مرسوم در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود. تمامی خودروسازان معتبر، نمونه‌های محصول جدید را برای دریافت بازخورد از جامعه و متخصصان به نمایش می‌گذارند تا در صورت لزوم طبق نظرات کارشناسان و سلیقه مشتریان، در محصول تغییراتی ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: پروژه K132 با قطعات داخلی ساخته می‌شود

مقیمی همچنین گفت: موتور محصول جدید از موتورهای توسعه یافته و بروز ایران خودروست، خط تولید موتور EC۵ نیز تجهیز شده و آماده تولید است. قطعات تمامی بخش‌ها طراحی و قالب‌سازی شده و درحال ساخت است. زمان اجرای پروژه را با همتی که در مجموعه کارکنان ایران خودرو زنجیره تامین وجود دارد، کوتاه کرده‌ایم تا بتوانیم با ارائه محصول جدید در شرایط تحریمی، توانمندی‌های صنعتگران کشور را به رخ جهانیان بکشانیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست