ایرانسل به دنبال ورود به نسل 5.5 تلفن‌همراه است.

به گزارش برات نیوز، مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل، از ثبت رکورد 16.8 پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپراتور خبر داد.

بیژن عباسی‌آرند گفت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل 5.5 تلفن‌همراه است.

وی در ادامه، با بیان اینکه ایرانسل یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی-داخلی انجام شده در ایران بوده است، تأکید کرد:

حاصل این انحصارشکنی، تبدیل یک عرصۀ بدون رقابت، به عرصۀ رقابتی بوده است.

به دنبال ورود ایرانسل، به نسل 5.5 تلفن‌همراه هستیم

عباسی‌آرند افزود:

اکنون ما می‌توانیم به وضوح، نتیجۀ این رقابت را در ارائۀ خدمات مختلف به مشترکان‌مان ببینیم.

وجود ایرانسل باعث شده تا سایر رقبا نیز خدمات بهتری ارائه کنند و ماحصل آن هم، این شده که سطح کیفی ارائۀ خدمات، بهبود یافته است.

وی با بیان اینکه رویکرد ایرانسل طی این سال‌ها، کاهش فاصلۀ سطح ارائۀ فناوری در کشور با تکنولوژی جهانی بوده و ایرانسل همواره تلاش کرده تا جدیدترین فناوری‌ها را به مشترکان خود عرضه کند، گفت:

هم‌اکنون نسل پنج تلفن‌همراه در کشور توسط ایرانسل در حال پیاده‌سازی است.

مطالعه بر روی نسل‌های بعدی، مانند نسل 5.5 و 6 تلفن‌همراه نیز در دست انجام است و به دنبال ورود ایرانسل، به نسل 5.5 تلفن‌همراه هستیم.

هر چند ورود به نسل جدید، نیاز به سرمایه‌گذاری جدی دارد و نیاز است که هم دولت و هم نهادهای عمومی مانند شهرداری‌ها، کمک کنند تا بتوانیم چالش‌های موجود در این حوزه را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه، با بیان وجود چالش‌های جدی برای فعالیت در حوزۀ ICT، افزایش نرخ ارز و تحریم‌های ظالمانه را از جملۀ این چالش‌ها عنوان کرد و افزود:

 در داخل هم مواردی مانند کمبود فرکانس و… وجود دارد.

 با توجه به پیگیری‌های انجام شده با دولت و مجلس، سعی داریم تا حد امکان، بتوانیم محدودیت‌های داخلی را کمتر کنیم و امید به رفع تحریم‌های خارجی نیز داشته باشیم.

خبر جدید مدیرعامل ایرانسل از ثبت رکوردی تازه

مدیرعامل ایرانسل گفت:

هم‌اکنون بیش از 90 درصد جمعیت کشور، تحت پوشش شبکۀ نسل 3 و 4 ایرانسل هستند.

بیش از 730هزار مشترک در کشور، از خدمات اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) ایرانسل استفاده می‌کنند.

وی به توسعۀ پوشش اینترنت پرسرعت روستایی توسط ایرانسل، به‌عنوان اپراتور رکورددار در این زمینه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون با همکاری وزارت ارتباطات، نزدیک به 33هزار روستا در کشور، تحت پوشش شبکۀ ایرانسل هستند و این، شامل بیش از 14 میلیون نفر جمعیت روستایی است، تأکید کرد:

بر اساس گزارش‌های وزارت ارتباطات، ایرانسل بیشترین پوشش نسل 3 و 4 روستایی را در مقایسه با سایر اپراتورها دارد و طی یک سال اخیر، نزدیک به 4000 روستا، تحت پوشش 4G ایرانسل قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: ایرانسل، بالاترین نشان مسؤولیت اجتماعی

16.8 پتابایت؛ رکورد مصرف روزانۀ دیتا

وی با اشاره به نمودار رشد مصرف روزانۀ دیتا، از ابتدای راه‌اندازی اینترنت پهن‌باند ایرانسل در مهر 1393 تا 20 مهر 1400، اعلام کرد:

طی این مدت، رشد سرانۀ دیتای همراه مشترکان ایرانسل 40 برابر شده است.

همچنین رشد ترافیک روزانۀ دیتای همراه 509 برابر، کاهش ضریب تأخیر 20 برابر و افزایش سرعت تجربه شده توسط مشترکان 118 برابر بوده است.

مدیرعامل ایرانسل، همچنین با ارائۀ گزارشی از افزایش سرعت و کاهش ضریب تأخیر در شبکۀ ایرانسل، بر اساس داده‌های نرم‌افزار Speedtest Ookla، گفت:

سرعت متوسط کل شبکه ایرانسل، حدود 40 مگابیت بر ثانیه است و هم از نظر سرعت و هم از نظر تأخیر، وضعیت بهتری نسبت به سایر اپراتورها دارد.

وی همچنین گفت:

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، ایرانسل توانسته است سهم 43.01 درصدی از بازار تلفن‌همراه ایران را به دست آورد.

گفتنی است در این مراسم، چهار محصول و خدمت جدید ایرانسل، شامل:

«پلتفرم مدیریت دیجیتالی شرکای تجاری»، «پلتفرم آواتار»، «پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتریان در فضای مجازی» و خدمت «احراز هویت دیجیتال» معرفی شدند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *