باگ­های موجود در برنامه­ ها و رخنه ­های امنیتی جدی موجب شده که برندهای فناوری دنیا به دنبال بهترین مدیر امنیت برای خود باشند. در همین راستا، توئیتر یکی از بهترین هکرهای جهان را مسئول و مدیر امنیت شرکت خود کرد.

به گزارش برات نیوز، چند ماه پس از اینکه توئیتر با یکی از بزرگترین هک ­های تاریخ خود مواجه شد، هکری مشهور به نام «پیتر زاتکو» که نام مستعار  Mudge را روی خود نهاده بود، به عنوان مسئول امنیت این شبکه اجتماعی انتخاب کرد.

وظیفه زاتکو به عنوان مدیر امنیت توئیتر

توئیتر پس از منصوب کردن پیتر، به او اختیارات گسترده ای در تغییرات ساختاری و شیوه های فعالیت شرکت داده است.

وظیفه کنونی زاتکو این است که معیارها و اقدامات امنیتی کنونی این شبکه اجتماعی را بررسی کرده و آن را مستقیما به مدیرعامل آن یعنی جک دورسی گزارش می‌کند و پس از یک دوره ۴۵ تا ۶۰ روزه، مدیریت این بخش را برعهده می‌گیرد.

زاتکو در یک مصاحبه اختصاصی گفت که به بررسی امنیت اطلاعات، یکپارچگی سایت، امنیت فیزیکی، یکپارچگی پلتفرم و مهندسی خواهد پرداخت.

سوابق کاری پیتر زاتکو

حرفه زاتکو در دهه ۱۹۹۰ شروع شد و وی همزمان کار محرمانه برای یک پیمانکار دولتی انجام می داد و یکی از سران گروه هکری “فرقه گاو مرده” بود که ابزارهای هک ویندوز را منتشر می کردند تا مایکروسافت را وادار کنند امنیت ویندوز را بهبود دهد.

او در گذشته در بخش تحقیقات امنیتی فناوری‌های پیشرفته گوگل و «Projects Group» مشغول به فعالیت بوده و پیش از آن نیز با دارپا در چندین برنامه همکاری داشته که یکی از آن‌ها روی شناسایی جاسوسی اینترنتی متمرکز بوده است.

همچنین نظارت بر سیستم پرداخت الکترونیک Stripe نیز از دیگر سوابق مدیر امنیت جدید توئیتر بوده است.

او پلتفرمی برای وزارت دفاع آمریکا طراحی کرد که این سازمان برای پژوهش پیشرفته دفاعی پنتاگون و تحقیقات و سرمایه گذاری در زمینه امنیت سایبری از آن استفاده می­کند.

برنامه های مدیر امنیت جدید برای توئیتر

توئیتر چالش­های امنیتی زیادی دارد و ماج به عنوان هکری خبره با دانش و اطلاعات خود در صدد بستن این رخنه هاست.

توئیتر چند ماه پیش با حمله ای از جانب چند هکر جوان روبرو شد.

گروهی از هکرهای نوجوان کارمندان توییتر را فریب داده و به ابزارهای داخلی این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کردند و موفق شدند تنظیمات حساب های کاربری را تغییر دهند.

هک توئیتر در ماه ژوئن
پیام هایی که هکرها از جانب اکانتهای مطرح فرستادند

آنها توییتهایی از حساب جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا، بیل گیتس، موسس مایکروسافت و ایلون ماسک، مدیرعامل تسلا ارسال کردند.

این نوجوانان در نهایت توسط FBI دستگیر شدند اما این ماجرا موجب شد توئیتر به فکر استخدام یک مدیر امنیت کاردرست بیفتد.

به جز تامین امنیت کلی شبکه اجتماعی توئیتر، این هکر و متخصص امنیت سایبری در زمینه بهبود مکالمات عمومی توییتر نیز کار خواهد کرد و چندین رویکرد امنیتی غیرمتعارف را نیز پیاده‌سازی می‌کند.

زاتکو از پذیرش این روش‌ها شامل گیج کردن مهاجمان به وسیله اطلاعات دستکاری شده، از توییتر قدردانی کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *