مرسدس بنز به‌تازگی اعلام کرده است در راستای کاهش هزینه‌های عملیاتی خود و صرفه‌جویی در هزینه ساخت موتور، ساخت خودروهای دنده‌ای را متوقف کند.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از اتوکار، شرکت خودروسازی مرسدس بنز به‌تازگی اعلام کرده است در راستای کاهش هزینه‌های عملیاتی خود و صرفه‌جویی در هزینه ساخت موتور تصمیم دارد تا ساخت خودروهای دنده‌ای را متوقف کند.

بنز با اجرایی کرده این تصمیم جدید قصد دارد تا به افزایش سودآوری شرکت خود کمک کرده و بر همین مبنا قرار است تا حد امکان در ساخت خودروها در مسیر بهره‌برداری از پیشرانه الکتریکی و سامانه‌های هدایتی نوین حرکت کند.

مارکوس شفر، مدیر مرکز تحقیق و توسعه بنز در اظهارات جدید خود بیان کرد: باید از پیچیدگی‌ها بکاهیم. این پیچیدگی‌ها سبب افزایش هزینه‌ها خواهد شد و ما در آینده به سمتی حرکت خواهیم کرد که پیچیدگی‌ها کمتر شود. قصد داریم تا سیستم‌های دستی و برخی از آپشن‌ها که کاربرد کمتری دارند را حذف کنیم.

این شرکت خودروسازی هنوز تاریخ دقیقی برای اجرایی شدن تصمیم جدید خود اعلام نکرده است اما اعمال این تغییرات می‌تواند تا حدود ۲۰ درصد به کاهش قیمت خودروهای مدل ۲۰۲۵ نسبت‌به خودروهای مدل ۲۰۱۹ کمک کند.

بنز همچنین مخارج سرمایه‌ای و هزینه‌های تحقیق و توسعه خود را حدود یک پنجم کاهش خواهد داد.

احتمال عرضه سهام فولکس واگن 

گفتنی است در طول درچند سال گذشته سهم و تمایل مردم به خرید خودروهای دارای دنده دستی به طرز چشمگیری کاهش یافته است و این به معنای آن است که سرمایه‌گذاری خودروسازان روی توسعه این مدل خودروها در بسیاری از موارد صرفه اقتصادی ندارد.

 مرسدس بنز تنها شرکتی نیست که اقدام به کاهش هزینه‌های خود کرده است، فولکس واگن نیز برای کاهش هزینه های خود به‌دنبال راه‌کارهایی جدی است و به همین منظور احتمالا سهام زیرمجموعه مشهور این شرکت یعنی لامبورگینی در بورس عرضه خواهد شد.

با وجود این، فولکس واگن تنها بخشی از سهام لامبورگینی را عرضه خواهد کرد و اکثریت سهام آن را برای خود نگه خواهد داشت.

پیش‌تر نیز اخباری مبنی‌بر احتمال عرضه سهام دو زیرمجموعه دیگر فولکس واگن یعنی دوکاتی و بوگاتی منتشر شده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *