تکنولوژیمنتخب سردبیرویدئو

با مرکز فناوری سامسونگ امیر کبیر آشنا شوید

مرکز فناوری سامسونگ امیر کبیر

مرکز فناوری سامسونگ امیر کبیر  چند سالی می‌شود که در دانشگاه امیرکبیر فعالیت خود را شروع کرده است. این مرکز به واسطه حس مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران راه اندازی شده و به عنوان یک شتابدهنده برای استارتاپ‌ها و ایده‌های جدید عمل می‌کند. مرکز فناوری سامسونگ امیر کبیر از تیم‌ها و استارتاپ‌های فعال در حوزه آب، آموزش، اینترنت اشیا، محیط زیست و انرژی حمایت می‌کند. با این حال این تیم‌ها باید اپلیکیشن محور یا وب محور باشند تا بتوانند نظر سامسونگ را به خود جلب کنند. در واقع اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای تحت‌وبی که در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند شانس این را دارند که بتوانند از حمایت مرکز سامسونگ امیرکبیر برخوردار شوند.
در مرکز سامسونگ امیرکبیر تیم‌ها در یک فضای اشتراکی در کنار هم جمع می‌شوند و در طول مدت زمان یک سال فرصت دارند تا ایده خود را برای سرمایه‌گذاران مختلف مطرح کنند. اگر ایده آن‌ها بتواند نظر سرمایه‌گذار را جلب کند به‌صورت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. این مرکز در حوزه‌هایی مانند مشاوره‌های فنی و تخصصی به تیم‌ها کمک می‌کند تا بتوانند ایده خود را بهتر عملی کنند و سریع‌تر بتوانند نظر سرمایه‌گذاران را جلب کنند.
مدتی پیش این فرصت فراهم شد تا از نزدیک شاهد فعالیت این مرکز باشیم.

دره دوره دهم ۸۶۰ ایده و طرح به به مرکز فانوری سامسونگ امیر کبیر ارسال شد. این طرح ها کاملا داوری شدند و از بین آن‌ها ۷۰ طرح برای ورود به مرحله دوم انتخاب شدند. از این ۷۰ طرح برگزیده یک پروپوزال جامعه تر دریافت شد. پروپوزال‌های ارسال شده دوباره داوری شدند و ۱۶ تیم برای ارایه حضوری انتخاب شدند. باز هم این ۱۶ تیم مورد داوری قرار گرفتند و از بین آ‌نها شش تیم برای شروع فعالیت شتابدهی انتخاب شدند.

براین اساس تیم‌های پیژامه، پیسورو و باربل در حوزه سلامت انتخاب شدند. تیم‌های لوپ، نت بوک در حوزه آموزش و تیم قلمه در حوزه محیط زیست به عنوان تیم‌های برگزیده دوره دهم شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ امیر کبیر انتخاب شدند.

در ادامه می‌توانید گزارش ویدیویی برات نیوز از مرکز سامسونگ امیر کبیر را مشاهده کنید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید