اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افتتاح ساختمان جدید مرکز پایش سامانه های بانکی

مرکز پایش سامانه های بانکی

ساختمان جدید مرکز پایش سامانه های بانکی ، توسن با حضور روح‌الله فاطمی اردکانی بنیان‌گذار این شرکت افتتاح شد. به‌گفته آرش بابایی، معاون پشتیبانی و عملیات شرکت توسن، با افتتاح این ساختمان می‌توان اعلام کرد که بزرگترین ناک بانکی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش برات نیوز ، با افتتاح این ساختمان جدید مانیتورینگ و پایش ۶۰ درصد از بانک‌های کشور به صورت متمرکز درآمده است. پیش از این مانیتورینگ بانک‌های کشور که از کربنکینگ توسن استفاده می‌کردند به صورت مجزا در دو ساختمان متفاوت صورت می‌گرفت. از این به بعد با ترکیب این ساختمان‌ها در یک ساختمان مانیتورینگ این بانک‌ها نیز به صورت یکپارچه صورت می‌گیرد.

معاون پشتیبانی و عملیات شرکت توسن با اشاره به اینکه پیش از این مانیتورینگ بانک‌های توسنی در دو قسمت مجزا شامل بخش تجاری و بخش فنی صورت می گرفت، گفت: در این ساختمان جدید هر دو بخش به صورت متمرکز درکنار هم قرار گرفتند و با احتساب این موضوع، در حال حاضر از نظر تعداد مراکز و بانک‌هایی که تحت کنترل هستند و البته تعداد سرویس‌هایی که ارائه می‌دهیم، این مرکز پایش بزرگترین ناک بانکی به شمار می‌آید.

بابایی در ادامه گفت: در حال حاضر بر اساس آمار تعدادی، بیش از ۶۰ درصد از بانکهای کشور از سوی این مرکز سرویس دریافت می دارند. بر این اساس، این مرکز، هسته ای است که در واقع مانیتورینگ کل این بانکها در آن انجام می­شود.

او با اشاره به اینکه در این اقدام، تمرکز و شفافیت هرچه بیشتر در فعالیت‌های مرکز پایش سامانه های بانکی مورد توجه بوده است، گفت: البته سطوح دسترسی متفاوت و کنترل شده ای مورد نظر بوده که با اجرا و پیاده سازی معماری خاص در ساختمان به این هدف نیز اندیشیده شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید