مزایده فروش برق نیروگاه ها به منظور استخراج رمز ارزها برگزار می‌شود و با فروش برق نیروگاه‌ها از طریق این مزایده، نوسازی و بهسازی نیروگاه‌ها در راس برنامه‌های شرکت برق قرار می‌گیرد.

به گزارش برات نیوز، سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: آگهی مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌های انبساطی نیروگاه‌های رامین اهواز و شهید منتظری اصفهان برای استخراج رمزارزها منتشر شد.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: آگهی مزایده فروش برق نیروگاه ها از جمله رامین اهواز و شهیدمنتظری برای استخراج رمزارزها در این مرحله در سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت) به نشانی  www.setadiran.ir منتشر شده است و آگهی مزایده مربوط به نیروگاه نکا نیز اواخر هفته جاری منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد منابع پایدار درآمدی در سال‌های اخیر یکی از اهداف اصلی صنعت برق ایران است و نوسان‌های شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده است که بین درآمدها و هزینه‌ها در صنعت برق کشور شکاف بزرگی ایجاد شود که بر ابعاد آن به صورت ماهانه افزوده می‌شود.

سخنگوی صنعت برق استخراج رمزارزها و فروش برق مورد نیاز آن را یکی از راه‌های کسب درآمد در بخش برق برشمرد و گفت: براساس قوانین و مقررات ابلاغی هیات وزیران و وزارت نیرو مقرر شده است تا از توان واحدهای نیروگاه‌های توربین انبساطی برای تولید رمزارز استفاده شود.

بیشتر بخوانید: استخراج رمز ارز با صرفه جویی برق رونق می‌یابد

رجبی مشهدی ادامه داد: یکی از راهکارهای موجود در این بخش استفاده از انرژی تولیدی توربین‌های انبساطی است که از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت برای تولید برق در آن استفاده نمی‌شود و تنها از طریق جریان گاز برق تولید می‌شود. از سوی دیگر برق حاصل در شبکه داخلی نیروگاه تزریق و مصرف می‌شود و به شبکه سراسری متصل نیست.

وی با تاکید بر اینکه در سه نیروگاه رامین اهواز، نکا و شهید منتظری تجهیزات مربوط نصب شده است، گفت: در این سه نیروگاه بین ۳۰ تا ۴۰ مگاوات ظرفیت تولید برق از توربین انبساطی وجود دارد که در این مرحله ۱۵ مگاوات برای رمزارز در نظر گرفته شده است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: آخرین مهلت برای حضور در مناقصه نیروگاه رامین چهاردهم مهرماه و مناقصه نیروگاه شهید منتظری نیز بیستم مهرماه خواهد بود.

رجبی مشهدی ادامه داد: درصددیم که درآمد حاصل از این بخش برای نوسازی و بهسازی نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و باعث رونق نیروگاه‌های مد نظر شود.

ارزهای دیجیتال چند سالی می‌شود که در ایران شناخته‌ شده‌اند، اما مدتی است که ورود به عرصه تولید و استخراج این رمزارزها رواج بیشتری یافت اما نکته مهم در استخراج رمز ارزها میزان برق مصرفی است که برای انجام این استخراج لازم است و وزارت نیرورا با مشکلاتی مواجه کرده است در همین راستا تعرفه برق مورد استفاده آن  را اعلام کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *