بانک آینده با توجه به دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری چگونگی برگزاری مزایده فروش سهام شرکت ایران ‌مال را اعلام کرد.

به گزارش برات نیوز، روابط عمومی بانک آینده با صدور اطلاعیه ای جزییات برگزاری مزایده فروش سهام شرکت ایران‌ مال را تشریح کرد.

بانک آینده درحالی بیست و سومین آگهی مزایده را منتشر کرد که در دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری بر ضرورت واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری صرفا از طریق برگزاری مزایده تاکیده شده است.

دراطلاعیه ای که از سوی بانک آینده منتشر شده فروش تا صد درصد سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران مال اطلاع رسانی کامل شده است.

بیشتر بخوانید: خبر خوش بانک ملت برای سهامدارانش

بانک آینده در این اطلاعیه که به منظور تنویر افکارعمومی، شفاف سازی و تبیین کم و کیف اتخاذ تصمیم فروش سهام شرکت ایران‌ مال منتشر شده چند بند توضیح داده است.

دربند اول این اطلاعیه آمده است: این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در بندهای ١۶ و ١٧ «قانون رفع موانع تولید»، همه بانک‌های کشور، ملزم به واگذاری اموال مازاد خود شده‌اند؛ بنابراین، این تصمیم  در راستای سیاست‌های نظام بانکی برای تمرکز بیش‌تر بر بانکداری حرفه‌ای و تضمین بیش‌تر حقوق سپرده‌گذاران است.

طی روال قانونی مزایده فروش سهام شرکت ایران ‌مال

 در بند دوم اطلاعیه فروش سهام شرکت ایران‌ مال نیز تاکیده شده که آگهی مزایده مندرج در رسانه‌ها، به هیچ‌وجه به معنای توقف تلاش برای عرضه ایران‌مال در بازار بورس نخواهد بود؛ بلکه اقدامات این بانک برای عرضه ایران‌مال دربازار بورس، طی روال قانونی، ادامه خواهد داشت.

در سومین بند این اطلاعیه آمده است: با وجود ایراد برخی شبهات از سوی افراد ناآگاه، بانک آینده با افتخار به اطلاع عموم می‌رساند که این بانک، نه تنها ایران‌مال را یکی از پروژه‌های موفق خود در مسیر ارتقای ارزش افزوده می‌داند، بلکه دارایی‌های ارزنده دیگری را در اختیار دارد که پشتوانه محکمی برای تضمین سود سپرده‌گذاران و حفظ اعتماد مردم می‌داند.

 روند افزایشی سپرده ها و اعتماد فزاینده سپرده گزاران

بند چهارم این اطلاعیه نیز تاکید داشته است: روند افزایشی سپرده و نیز افتتاح حساب در این بانک -بیش از هفت میلیون-نشان‌دهنده اعتماد فزاینده سپرده‌گذاران و مردم است که در صدر سرمایه‌های بانک آینده و گواهی بر سستی شبهات القاءشده در فضای رسانه‌ای است.

همچنین در بند آخر اطلاعیه فروش سهام شرکت ایران‌ مال آمده است: عملکرد حرفه‌ای این بانک در امر بانک‌داری و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی، ایجاد هزاران شغل و تأسیس نقاهتگاه بیماران کرونایی در ایران‌مال، چنان برجسته بوده است که اخیرأ -همچون سه سال گذشته- از سوی مؤسسه بین‌المللی بنکر به عنوان «بانک سال جمهوری اسلامی ایران» معرفی شده و این امر به نوبه خود پشتوانه معنوی ما در جلب و پایداری اعتماد بیش‌تر مردم عزیزمان خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *