رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه به مسافران ایرانی در استانبول هشدار داد در جریان سفر به استانبول مراقب کلاهبرداران باشند.

به گزارش برات نیوز، با توجه به افزایش تعداد کلاهبرداری از مسافران ایرانی در استانبول، مسوولان ایرانی نسبت به این رخداد به مسافران ایرانی هشدار دادند.

با شیوع بیماری کرونا میزان سفر ایرانیان به استانبول بسیار کاهش یافته بود و دیگر تقریبا این میزان به صفر رسیده بود.

اما حالا بعد از گذشت حدود ده ماه از شیوع این بیماری و با توجه به اینکه ترکیه به عنوان کشوری که درآمد بسیاری از صنعت گردشگری دارد مرزهای هوایی خود را بازگشایی کرده است.

سفریک میلیون مسافران ایرانی در استانبول

با بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه و آغاز سفر به این کشور، ایرانیان نیز به عنوان یکی از پایه ترین مسافران به شهر استانبول سفرهای خود را به این شهر آغاز کرده اند.

در همین راستا رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه نسبت به کلاهبردای های برخی از افراد در شهر استانبول هشدار داده است.

بیشتر بخوانید: راه‌اندازی پروازهای ترکیه به تعویق می‌افتد

جلال ابراهیمی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده از سوی دولت ترکیه، امروز شهر استانبول بیش از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

وی افزود: به طور معمول این جمعیت با یک میلیون مسافر خارجی از مرز ۱۶ میلیون نفر نیز عبور می‌کند.

رییس خانه و اقتصاد ایران و ترکیه خاطر نشان کرد: مسافران ایرانی در استانبول در ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا به دلیل مسدود شدن مرزها و توقف پروازهای مستقیم به حداقل رسیده بود.

از سرگیری پروازهای تهران – استانبول و افزایش سفر ایرانیان

وی در ادامه افزود: در هفته‌های گذشته با از سرگیری پروازهای مستقیم به استانبول بار دیگر افزایش یافته و در این مسیر توجه مسافران ایرانی به برخی هشدارها بسیار اهمیت دارد.

ابراهیمی  به برخی مشکلات به وجود آمده برای مسافران خارجی در استانبول، اشاره کرد.

وی بیان کرد:  برای حفاظت این شهر ۶۳۰۰  و ۴۲ هزار و ۹۰۰ نفر پلیس و  5 هزار نگهبان ویژه کوچه ها و۹۳۷ نفر نگهبان ساحلی وجود دارد.

اما کلاهبرداری اینترنتی و تلفنی که خود را پلیس، بازپرس، دادستان و یا مدیران مختلف ارگانها و نهادها معرفی میکنند در استانبول افزایش یافته است.

هوشیاری مسافران ایرانی در استانبول نسبت به کلاهبرداری ها

وی گفت: این گروه با ردیابی محل سکونت و یا محل کار و با شگردها و ترفندهای کلاهبرداری شماره حساب و یا اطلاعات محل زندگی را در کشور محل زندگی اصلی پیدا کرده و شروع به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.

ابراهیمی درباره جزییات مشکلات به وجود آمده برای برخی از مسافران نیز گفت: ایرانیان دقت کنند تا از گرفتن هر نوع قرص و استفاده از اتومبیل های شخصی و یا عبوری به جای اتومبیل های کرایه ای، شدیدا خودداری نمایند.

 فقط از آژانس های مطمئن و یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

پیش از کرونا، 2 میلیون سفر ایرانی ها به ترکیه

این درحالی است که بر اساس آمارهایی که پیش از شیوع کرونا منتشر می‌شد، بیش از دو میلیون ایرانی در سال به ترکیه سفر می‌کردند.

با شیوع کرونا و با توقف پروازهای مستقیم، تعداد مسافران ایرانی ترکیه به شکل قابل توجهی کاهش یافت.

در هفته‌های گذشته و با از سرگیری پروازهای مستقیم، بار دیگر سفر به این همسایه غربی در میان ایرانی‌ها افزایش یافته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *