اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اجباری بودن ماسک برای مسافران

اجبار ماسک در تاکسی

«با وجود این که در گذشته نیز استفاده از ماسک را تاکید و اجباری کرده بودیم اما با توجه به دستور رئیس جمهور، از این به بعد از پذیرش مسافران بدون ماسک در پایانه‌های مسافربری و ناوگان جاده‌ای بین شهری معذرویم.» این گفته‌ای‌ست که مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل پس از اعلام اجباری بودن استفاده از ماسک در اماکن عمومی اذعان داشته است.

به گزارش برات نیوز، حسن روحانی در جلسه گذشته ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد که استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده اجباری است و همه باید این موضوع را جدی بگیرند. حالا پس از این اجبار داریوش باقر جوان، مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفته است از پذیرفتن مسافران بدون ماسک معذوریم.

او عنوان کرد: گرچه پیش از این نیز استفاده از ماسک را اجباری کرده بودیم و به همه شرکت‌های حمل و  نقل بین شهری اعلام کردیم به مردمی که ماسک ندارند، بسته‌های بهداشتی از جمله ماسک را تحویل بدهند  اما با توجه به این که قانونی برای مقابله و برخورد با کسانی که ماسک نمی‌زنند، نداشتیم، نمی توانستیم با قدرت این کار را انجام دهیم.

همچنین افزود: از شنبه گذشته که رئیس جمهور استفاده از ماسک را اجباری کرد، همه مردم باید آن را اجرایی کنند؛ بنابراین از این به بعد تاکیدات ویژه‌ای  به شرکت‌های حمل و نقل مسافری برون شهری در این زمینه خواهیم کرد و این موضوع جدی‌تر از گذشته پیگیری خواهد شد.

وی در خصوص اجبار زدن ماسک در پایانه‌های مسافربری گفت: مسلما از ۱۵ تیر به بعد برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا همه باید استفاده از ماسک را از لحظه‌ای که از منزل خارج می‌شویم، جدی بگیریم و از این به بعد از پذیرش مسافران بدون ماسک، در پایانه‌های مسافربری، شرکت‌های حمل و نقل مسافری بین شهری و ناوگان حمل و نقلی از جمله اتوبوس، مینی بوس و سواری های کرایه‌ای بین شهری معذرویم و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم از اجرای  این قانون غفلت شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید