اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مسافران بدون ماسک پذیرش نمی‌شوند

مسافر بدون ماسک

در پی دستور رئیس جمهور که از ابتدای هفته جاری استفاده از ماسک را در کشور اجباری کرد، مسافران برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله هواپیما، قطار، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی باید ماسک داشته باشند؛ در غیر این صورت مسافر بدون ماسک پذیرش نمی شوند.

به گزارش برات نیوز ؛‌ شنبه گذشته حسن روحانی – رئیس جمهوری – در جلسه ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: از فردا استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ باید اجباری باشد و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او بخواهند ماسک داشته باشد و حتی باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، جلوگیری شود.

در این راستا، بر اساس آنچه مسئولان دستگاه‌های مختلف زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند، مسافران برای انجام هرگونه سفرهای برون شهری با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید ماسک داشته باشند و در غیر این صورت به آنها خدماتی داده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: اجباری بودن ماسک برای مسافران

براساس مصوبه بیست  و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که در تاریخ هشتم تیر ماه امسال در حضور رئیس جمهور برگزار شد استفاده اجباری از ماسک در اماکن سرپوشیده مورد تاکید قرار گرفت و سازمان هواپیمایی نیز مسافران، مشایعت کنندگان و مستقبلین را به استفاده از ماسک ملزم کرد. مسافر بدون ماسک هم سرویس دریافت نخواهند کرد. 

تنها راهکار ادامه پروازهای مسافری تشدید اقدامات پیشگیرانه، رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای قانون استفاده از ماسک در همه جاست؛ بنابراین اگر شرکت های هواپیمایی، فرودگاه ها یا هر یک از زیرمجموعه های بخش هوایی در اجرای این قانون تعلل کنند با آن‌ها برخورد می کنیم.

بر این اساس استفاده از ماسک در تمام سفرهای ریلی و جاده‌ای کشور هم با ماسک امکانپذیر است. با توجه به بالا رفتن آمار ابتلا و جان باختگان بیماری کوید ۱۹ در هفته‌های اخیر و این که ویروس کرونا در این زمینه رکورد خود را در ماه‌های نخست ورود به کشور زده است. استفاده از ماسک اجباری است و به نظر می‌رسد باید مردم جدی تر از گذشته به اجرای این پروتکل بهداشتی به ویژه هنگام سفرهای برون شهری توجه داشته باشند چرا که در غیر این صورت نمی‌توانند سفر خود را با وسایل حمل و نقل عمومی انجام دهند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید