تکنولوژیمنتخب سردبیر

احتمال مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک در ایالات متحده آمریکا

احتمال مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک در ایالات متحده آمریکا

در حال حاضر بدون شک تیک تاک (TikTok) یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی است. این امر به خصوص با شیوع ویروس کرونا نمود بیشتری هم پیدا کرده است. زیرا حالا افراد بیشتری به استفاده از این اپلیکیشن و ساختن ویدیوهای جالب و شرکت در چالش‌های متنوع با آن، تمایل پیدا کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که به زودی خبرهای نه چندان خوشایندی راجع به مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک خواهیم شنید. در این مطلب برات نیوز، به این خبر پرداخته‌ایم.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، از احتمال مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک در این کشور صحبت کرده است. این کار در راستای طرح دولت برای تحریم و از رده خارج کردن اپلیکیشن‌های چینی صورت می‌گیرد. مایک پمپئو در این باره گفته است:

باید بدانید که ما با جدیت به دنبال این اتفاق هستیم.

احتمال مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک
تیک تاک یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها در سرتاسر جهان است

این صحبت ها موجب شد که مسئولان تیک تاک به انتشار بیانیه‌ای رسمی بپردازند:

تیک تاک توسط یک مدیر اجرایی آمریکایی اداره می‌شود. گردانندگان تیک تاک سعی کرده‌اند با کمک صدها کارمند و رهبران کلیدی خود، همه جوانب مورد نظر در حوزه‌های امنیتی، حریم شخصی، کیفیت محصول و سیاست‌های عمومی کشور ایالات متحده آمریکا را رعایت کنند. بالاترین اولویت ما، ایجاد فضایی امن و مطمئن برای کاربرانمان است. ما هرگز داده‌ای را به دولت چین نمی‌دهیم؛ حتی اگر چنین تقاضایی از ما شود. 

  لازم به ذکر است که دولت‌های آمریکا و چین در یک جنگ تجاری تمام عیار به سر می‌برند. بنابراین اصلا عجیب نخواهد بود که اپلیکیشن تیک تاک به عنوان یک اپلیکیشن چینی، درگیر شعله‌های این جنگ شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید