درحالی که وزارت راه و شهرسازی و وزارت ارشاد وعده ساخت مسکن خبرنگاران را داده بودند اما هنوز هیچ اقدامی درخصوص اجرای این طرح مشترک انجام شده است.

این درحالی است که تنها کمتر از یکسال به پایان کار دولت باقی مانده و معلوم نیست که مراحل ابتدایی این طرح که فعلا درحد یک وعده اعلام شده آیا اجرایی می شود یا خیر؟

وعده ساخت مسکن برای خبرنگاران درقالب یک طرح ملی با همکاری دو وزارت راه و شهرسازی و ارشاد از بهمن ماه سال گذشته اعلام شد اما تاکنون هیچ اقدامی درراستای اجرای آن انجام نشده است.

در همین حال چندی پیش وزیر راه و شهرسازی باز هم وعده داده که درصورت همکاری وزارت ارشاد ما ساخت مسکن خبرنگاران را به صورت جدی پیگیری می کنیم . اما فعلا ما به دنبال انعقاد تفاهم نامه با وزارت ارشاد برای امضای این پروژه هستیم .

محمد اسلامی درباره وعده های مسوولان از جمله ساخت مسکن به اصحاب رسانه همزمان با  روزخبرنگاردر هر سال به آن ها داده می شود گفته است :وزارت راه پیشنهادی را برای اجرای طرح ساخت مسکن برای اصحاب رسانه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرده ایم  و آنها هم نماینده خود را برای همکاری در این زمینه معرفی کردند.

بیشتر بخوانید: پرداخت وام ۱۰ میلیونی برای خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی افزوده است: در حال مذاکره با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و با توافق وزارت ارشاد و اسلامی به برنامه ریزی موقعیت جغرافیایی برای مسکن خبرنگاران خواهیم پرداخت .

اسلامی ضمن پرتاب توپ به زمین وزارت ارشاد اظهار کرده است :با توجه به این موضوع که وزارت ارشاد متولی بالادستی اصحاب رسانه است باید پیگیری های لازم را برای اجرای هرچه سریع تر این پروژه انجام دهد که البته به تازگی نماینده خود را برای همکاری در این طرح معرفی کرده است .

وی افزوده است :در همین قالب، قراردادهایی‌ بین وزارت راه و شهرسازی با سه وزارتخانه دفاع، کار و آموزش و پرورش به امضا رسیده و در بخش‌هایی‌ پروژه ها آغاز شده است.

تصمیم گیری برای اجرای پروژه مسکن خبرنگاران در حالی به کندی پیش می رود که کمبود زمین یا منابع نمی‌تواند بهانه‌ای برای تحقق نیافتن این موضوع باشد؛ چراکه اخیراً وزارت کشاورزی ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی خود در حاشیه شهرها را برای تامین مسکن اختصاص داده و قرار است این میزان به یک میلیون هکتار برسد. در خصوص منابع هم وام ۱۸ درصد به پروژه‌های اقدام ملی اختصاص می یابد و آورده متقاضیان نیز خواهد بود.

در همین حال معاون وزیر راه و شهرسازی چندی پیش درباره ساخت مسکن خبرنگاران اظهار کرده است : اواخر سال گذشته پیش نویسی به منظور ساخت مسکن برای اصحاب رسانه و فرهنگ به وزارت ارشاد ارائه شده که هنوز تفاهمنامه وارد مرحله اجرا نشده است؛ تفاهم‌نامه‌ای که البته هنوز هم با گذشتن از روز خبرنگار به مرحله انعقاد نرسیده است.

به گفته وی : پیگیری و امکانات دستگاه‌های دولتی در اجرای قراردادهای مشترک مهم است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *