اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مسکن مهر اندیشه به کجا رسید؟

مسکن مهر اندیشه

شاید طرح اقدام ملی مسکن که با هدف افزایش تولید مسکن و پاسخگویی به نیاز جامعه صورت می‌گیرد، مرهمی باشد بر زخم کهنه و قدیمی قشر کم‌درآمد جامعه که به دنبال ایجاد سقفی برای خود و خانواده‌شان هستند. طرحی که ممکن است در بلندمدت تغییراتی را در بازار مسکن ایجاد کند. این اقدام قرار است با اولویت شهرهای جدید پیرامون کلانشهرها انجام ‌شود. یکی از این شهرها که قرار است در طرح ملی مسکن مشارکت داشته باشد شهر جدید اندیشه است که در قالب پنج پروژه با میانگین پیشرفت ۱۶.۴ درصد در حال اجرا است و به ادعای مدیران این طرح در این شهر جدید نزدیک تهران با سرعت مناسبی پیش می‌رود. اما ماجرای مسکن مهر اندیشه به کجا رسید؟ با برات نیوز همراه باشید.

مسکن مهر اندیشه از 11 خردادماه سال گذشته آغاز شد و تاکنون این طرح 2 هزار و 17 واحدی پیشرفتی 4/16 درصدی را تجربه کرده و قرار بر این است که ۳۰۰ واحد جدید نیز در آینده طراحی شود.

این طرح ملی در واحد لیلیان فاز 4 اندیشه با پیشرفت 15 درصدی در مساحتی حدود ۱۷ هزار و۷۹۱ در حال اجرا است. پروژه مسکونی ۵۰ واحدی آپادانا در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۳۴۶۵ مترمربع واقع شده که از پیشرفت فیزیکی هشت درصدی برخوردار است.

پروژه مسکونی ۱۷۶ واحدی نرگس واقع در محله ۷ فاز ۴ اندیشه در زمینی به مساحت ۵۷۰۷ متر مربع دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. پروژه مسکونی ۱۷۰ واحدی بنفشه واقع در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصد در حال اجرا است.

 

بیشتر بخوانید: صفر تا صد سهام عدالتپروژه دیگر ۱۰۷۶ واحد مسکونی واقع در محله ایرانشهر مرکز شهر اندیشه است که در زمینی به مساحت ۶۰ هزار و ۱۶۶ متر مربع در ۴ زون A ، B ، C، D در شمال و جنوب بازار نقش اندیشه طراحی شده و از پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد برخوردار است.


سه مجتمع تجاری با پیشرفت ۴۰، ۸۵ و ۸ درصد، یک پروژه مشارکتی خدماتی با پیشرفت ۸۷ درصد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد از جمله طرح های خدماتی در حال احداث در شهر جدید اندیشه است.

شهر جدید اندیشه واقع در ۳۰ کیلومتری پایتخت، ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج و ۳ کیلومتری شمال شهریار قرار دارد که از جمله شهرهای استان تهران محسوب می شود. این شهر با هدف سرریز جمعیت کرج و تهران در این منطقه برای سکونت ساخته شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید