ارتقای سطح مشارکت عمومی در توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش تعاون در مناطق آزاد کشور یکی از اهدافی است که قرار است با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محقق شود. در واقع مشارکت تعاونی ‌ها در مناطق آزاد بیشتر می‌شود. با برات نیوز همراه باشید.

این تفاهم‌نامه که با هدف توسعه اقتصادی و اجتماعی آزاد تجاری به امضا رسیده می‌تواند زمینه‌ای شود برای ارتقاء سطح مشارکت عمومی و اجرای بند الف ماده (۶۵) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مبنی بر واگذاری کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان‌های مناطق.

 

بیشتر خوانید: تاکسیرانان وام 6 میلیون تومانی می گیرنددر این همکاری دوجانبه مقرر شده که حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در مناطق آزاد و حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی ها درچارچوب قوانین و مقررات ذیربط بیشتر شود. همچنین در این تفاهم‌نامه بر حمایت دولت از بخش غیر دولتی هم تاکید شده است.

کمک به توسعه و مشارکت تعاونی ‌ها در مناطق آزاد از طریق تهیه و معرفی بسته‌های فرصت‌های سرمایه گذاری، کمک به راه‌اندازی بازارچه‌های تعاون به منظور توسعه بازار فروش محصولات تعاونی ها با هدف توانمندسازی آنها در حوزه بازاریابی و فروش و راه اندازی اولین شتاب دهنده بخش تعاون کشور در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در راستای تقویت تعاونی های فناور و دانش محور بویژه در حوزه صادرات کالا و خدمات و استفاده از ظرفیت های بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در مناطق آزاد از دیگر موضوعات مطروحه در این تفاهم نامه است.


اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *