اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مشارکت تعاونی‌ها در مناطق آزاد بیشتر می‌شود

مشارکت تعاونی ‌ها در مناطق آزاد


ارتقای سطح مشارکت عمومی در توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش تعاون در مناطق آزاد کشور یکی از اهدافی است که قرار است با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محقق شود. در واقع مشارکت تعاونی ‌ها در مناطق آزاد بیشتر می‌شود. با برات نیوز همراه باشید.

این تفاهم‌نامه که با هدف توسعه اقتصادی و اجتماعی آزاد تجاری به امضا رسیده می‌تواند زمینه‌ای شود برای ارتقاء سطح مشارکت عمومی و اجرای بند الف ماده (۶۵) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مبنی بر واگذاری کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان‌های مناطق.

 

بیشتر خوانید: تاکسیرانان وام 6 میلیون تومانی می گیرنددر این همکاری دوجانبه مقرر شده که حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در مناطق آزاد و حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی ها درچارچوب قوانین و مقررات ذیربط بیشتر شود. همچنین در این تفاهم‌نامه بر حمایت دولت از بخش غیر دولتی هم تاکید شده است.

کمک به توسعه و مشارکت تعاونی ‌ها در مناطق آزاد از طریق تهیه و معرفی بسته‌های فرصت‌های سرمایه گذاری، کمک به راه‌اندازی بازارچه‌های تعاون به منظور توسعه بازار فروش محصولات تعاونی ها با هدف توانمندسازی آنها در حوزه بازاریابی و فروش و راه اندازی اولین شتاب دهنده بخش تعاون کشور در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در راستای تقویت تعاونی های فناور و دانش محور بویژه در حوزه صادرات کالا و خدمات و استفاده از ظرفیت های بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در مناطق آزاد از دیگر موضوعات مطروحه در این تفاهم نامه است.


تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید