اخبار اقتصادیبورس

چرا در فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها ابهام وجود دارد؟

مشکلات فروش سهام عدالت

سهام‌داران به‌تازگی اعلام کرده‌اند که امکان فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها وجود ندارد و تنها به‌ثبت سفارش می‌پردازند. برات ‌نیوز گزارش می‌دهد که در شرح مشکلات فروش سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده است به‌زودی مشکلات فروش سهام عدالت رفع خواهد شد و فروش سهام عدالت به روال عادی خود باز خواهد گذشت.

طبق اخبار واصله، سهام‌دارانی که مشمول فروش سهام عدالت خود هستند و روش مدیریت مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده‌اند، از سه طریق قادر به فروش سی درصد از سهام عدالت خود هستند. 1- مراجعه به بانک، 2- مراجعه حضوری به کارگزاری 3- مراجعه غیرحضوری به کارگزاری

 

بیشتر بخوانید: صفر تا صد سهام عدالت

 

دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار اعلام کرد در اسرع وقت قرار است سامانه مشخصی برای فروش سهام عدالت ایجاد شود تا مشکل مرتفع گردد. روح‌الله میرصانعی اذعان داشت ممکن است ابهاماتی در رابطه با اجرای سفارشات سهام عدالت وجود داشته باشد و نیاز به طی پروسه‌ای چند روزه برای هماهنگی کارگزار با ناظر باشد و فروش انجام شود. همچنین، برای سرویس‌هایی که قرار است سپرده‌گذاری بعد از فروش به کارگزار بدهد، دچار مشکلاتی شده‌ایم که در صدد رفع آن‌ها هستیم.

وی همچنین افزود:

بعضی از کارگزاران روند فروش سهام را نیز طی کرده‌اند اما قادر به دریافت گزارش از سپرده‌گذاری درمورد این‌که فروش به چه نحوی توزیع و بین مشتریان تقسیم می‌شود نبوده‌اند. به همین دلیل نمی‌توانند در حساب مشتری نشان دهند که چه تعداد سهم فروخته شده است.

وی ادامه داد:

بدیهی است که این پروسه در یک تا دو هفته اول طولانی‌تر باشد و نقایص کوچک داشته باشد اما جای نگرانی نیست. در چنین شرایطی سهام‌داران تصور می‌کند اقدامی صورت نگرفته است، درحالی که اقدامات لازم درحال انجام است اما به دلیل مشکلات مذکور پروسه‌اش طولانی‌تر شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید