1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. مصادره یک دارایی بزرگ به‌اتهام پولشویی با بیت‌کوین
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

مصادره یک دارایی بزرگ به‌اتهام پولشویی با بیت‌کوین

مصادره دارایی در نیوزلند

به‌گزارش گاردین، به‌تازگی پلیس دست به مصادره دارایی در نیوزلند به ارزش ۹۰/۶۸ میلیون دلار زده است. این دارایی متعلق به یک فرد روس و متهم به پولشویی میلیاردها دلار از طریق ارزهای دیجیتال است. در ادامه این گزارش با برات‌نیوز همراه باشید.

با توجه به گزارش‌های منتشر شده این مصادره دارایی در نیوزلند یکی از بزرگ‌ترین اقادمات پلیس در چند وقت اخیر بوده است. این دارایی برای «الکساندر وینیک» است. وینیک به طراحی و  مدیریت یک باند پولشویی بیت‌کوین متهم بوده و در کشورهای فرانسه و آمریکا تحت تعقیب است. همچنین وی در کشور روسیه نیز با اتهاماتی کمتر تحت تعقیب است.

بیشتر بخوانید: هک بیت کوین به ارزش 282 هزار دلار

پلیس نیوزلند اعلام کرده، این بزرگترین مصادره دارایی در تاریخ پلیس نیوزلند محسوب می‌شود. مقامات آمریکایی وینیک را به راه‌اندازی یک صرافی تجارت بیت کوین برای تسهیل جرایمی مانند هک کامپیوتری و قاچاق مواد مخدر متهم کرده‌اند. این اتهامات از سال 2011 تاکنون در جریان است.

وینیک در سال ۲۰۱۷ در یونان و به اتهام پولشویی بازداشت شد و پس از آن به فرانسه فرستاده شد و هم‌اکنون در حبس به سر می‌برد. به‌گفته رییس پلیس نیوزیلند این مبلغ احتمالا سود حاصل از قربانی شدن هزاران نفر در سرتاسر جهان است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست