1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. نگاهی به چند مصوبه امیدبخش دولت
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

نگاهی به چند مصوبه امیدبخش دولت

مصوبات امیدبخش دولت

هیأت دولت در آخرین جلسه خود مصوباتی را تصویب کرده که برخی از آنها به نفع اتباع خارجی است که جای بسی خوشحالی برای این قشر دارد. اما این مصوبات امیدبخش دولت چیست؟

به گزارش برات نیوز، در این جلسه هیأت دولت با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه در ایران، تصویب کرد، روادید افراد برای چندبار رفت و برگشت صادر خواهد شد و مدت اعتبار روادید برگشت از تاریخ خروج از مرز شش ماه خواهد بود.

افزون‌بر این، برای دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متقاضی تحصیل در کشور، بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل و متضمن اجازه خروج و مراجعت مکرر صادر می‌شود.

گفتنی است، برای خانواده دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متأهل متقاضی تحصیل در کشور، حسب مورد، بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل صادر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد سهام عدالت

کمک 95 میلیون ینی ژاپنی ها به موزه ملی ایران

یکی از مصوبات امیدبخش دولت در جلسه اخیرش، تصویب لایحه ای است که بر اساس آن آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) برای بهسازی تجهیزات نمایشگاه موزه ملی ایران، قرار است کمک بلاعوض کند که در جلسه هیات وزیران، لایحه موافقت‌نامه این کمک مالی بلاعوض به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه، دولت جمهوری اسلامی ایران (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) مجاز است نسبت به اخذ کمک بلاعوض از دولت ژاپن (آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا)) تا سقف ۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ین ژاپن جهت بهسازی و اصلاح تجهیزات نمایشگاهی موزه ملی ایران اقدام نماید.

ارتقاء امر حفاظت از اموال منقول فرهنگی – تاریخی آن موزه و بهبود کیفیت ارائه خدمات به بازدیدکنندگان و افزایش شمار گردشگران و گسترش همکاری‌های علمی فنی بین دو کشور، از مهمترین دلایل تصویب این لایحه به شمار می رود!

قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اصلاح می شود

همچنین هیات وزیران به منظور تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، تصویب‌نامه موضوع ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را اصلاح کرد.

بر این اساس، به منظور شفاف‌سازی سیاست‌های حمایتی، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف است از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در سقف تخصیص‌های صادره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، پرداخت از محل ردیف‌های مربوط به مصارف هدفمندی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بابت مستمری افراد تحت پوشش دستگاه‌های اجرایی از قبیل کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور بر اساس فهرست ارسالی از سوی دستگاه‌های فوق‌الذکر در هر ماه، از طریق دستگاه‌های مذکور به حساب ذی‌نفع نهایی، پرداخت و گزارش عملکرد را به سازمان ارسال نماید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست