شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۹ هزارواحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۶۷ هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش برات نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹ میلیارد و ۳۴۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان در بیش از یک ‌میلیون و ۳۲۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۹ هزار و ۶۷۲ واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری پاکشو، تامین سرمایه امید و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی معاملات امروز بازار سرمایه هم امروز روند مثبتی را سپری کردند به طوری که شاخص‌های قیمت (وزنی – ارزشی) ۱۵٫۶۵۶ واحد، کل (هموزن) ۵٫۹۴۷ واحد، قیمت (هموزن) ۳٫۸۹۸ واحد، آزاد شناور ۷۴٫۴۴۷ واحد، و شاخص‌های اول و دوم نیز به ترتیب ۴۲٫۹۵۷   و ۱۲٫۳۳۱۹ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۳۸۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۷ هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان در ۵۶۰ هزار و ۸۶۸ نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۳۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۵۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، تولید برق عسلویه مپنا و گروه کارخانجات صنعتی تبرک بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *