معاملات بازار سرمایه امروز با کاهش ۲۳ هزار واحدی و بازگشت به رقم یک میلیون و ۵۲۲ هزار واحد به کار خود پایان داد.

به گزارش برات نیوز، معاملات امروز بازار سهام با کاهش ۲۳ هزار واحدی در رقم یک میلیون و ۵۲۲ هزار واحد به کار خود پایان داد و افت ۱/۵ درصدی را نشان داد.

شاخص هم وزن نیز با افت حدوداً دو هزار واحدی در رقم ۳۹۸ هزار واحد ایستاد.

امروز یک و نیم میلیون فقره معامله به ارزش ۱۳/۶ هزار میلیارد تومان انجام که در پایان معاملات، هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد.

نماد فارس با تأثیرگذاری منفی ۵۲۰۰ و فولاد و تاپیکو با منفی ۲۵۰۰ واحدی اثرگذارترین واحدها در افت شاخص بودند.

پربیننده‌ترین نمادهای معاملات امروز بازار سهام دو نماد وبملت با کاهش ۱/۹ درصدی ارزش سهام آن و خودرو با رشد ۴/۷ درصدی در قیمت سهام معرفی شدند.

بیشتر بخوانید: الزام خودروسازان به ورود در بورس

صندوق‌های سرمایه گذاری، بانک‌ها و پتروشیمی‌ها بیشترین افزایش ارزش سهام و صف خرید در معاملات امروز را به خود اختصاص داده بودند اما سیمانی‌ها، حمل و نقلی‌ها و شرکت‌های بیمه بیشترین میزان ریزش ارزش سهام در معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و تمام نمادهای این گروه‌های بورسی قرمزپوش بودند.

ارزش سهام عرضه شده دو نماد اصلی بازار در صفوف فروش امروز، مجموعاً ۶۶۰ میلیارد تومان و ارزش سهام دو نماد پُرتقاضا مجموعاً ۱۰۰ میلیارد تومان بود.

ارزش کل صفوف خرید سهام در معاملات امروز ۵ هزار و ۴۰۰ و فروش ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که به نظر می‌رسد این برتری ارزش سهام در حال خرید به افزایش و رشد شاخص کل بورس تا پایان معاملات امروز منجر شود.

این در حالی است که در ساعت ۹:۳۰ دقیقه این نسبت به عکس بود که سبب ریزش شاخص شد.

ارزش کل بازار ۵,۷۰۰ هزار میلیارد تومان است که با استقبالی که در روزهای اخیر از خرید سهام خودروسازان شده، ارزش بازار نمادهای خودرویی به حدود ۵۵ درصد کل بازار و رقم ۲,۵۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *