درحالی که سفرهای نوروزی مشروط و تنها به برخی شهرها امکان پذیر است،از سوی سازمان هواپیمایی کشور ممنوعیت افزایش قیمت بلیت نوروزی هواپیما اعلام شد.

به گزارش برات نیوز، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ بخشنامه این سازمان به شرکت‌های هواپیمایی در خصوص ممنوعیت افزایش قیمت بلیت در پروازهای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

فلج شدن اقتصاد دنیا به دلیل شیوع بیماری کرونا

درحالی که یک سال از شیوع بیماری کرونا و فلج شدن انواع فعالیت های اقتصادی در دنیا و ایران می گذرد هنوز بسیاری از کسب و کارها خود را پیدا نکرده اند.

یکی از کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی که با شیوع بیماری کرونا بسیار متضرر شدند فعالیت شرکت های هوایی بود.

ممنوعیت افزایش قیمت بلیت در حالی رخ داده که با توجه به لغو تمامی پروازهای هوایی در دنیا به دلیل شیوع این بیماری و جلوگیری از انتشار آن، اغلب شرکت های هوایی درآستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

شرکت های هوایی به دلیل شیوع بیماری کرونا در آستانه ورشکستگی

اما به تدریج و پس از گذشت حداقل 8 تا 9 ماه بعد از شیوع این بیماری فعالیت برخی از شرکت های هوایی آغاز شد و درحال انجام است.

درایران نیز به همین شکل و به صورت تدریجی برخی از پروازها بر اساس ضرورت و تعداد مسافر به مقصدهای داخلی و بین المللی انجام می شود.

درهمین راستا و با توجه به وضعیت نامساعد اقتصادی شرکت های هوایی، سازمان هواپیمایی کشور ممنوعیت افزایش قیمت بلیت هواپیما را در ایام نوروز اعلام کرد .

ابوالقاسم جلالی درباره قیمت بلیت پروازهای داخلی در سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ گفت: قیمت بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی پیش رو افزایش نمی‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده بنا شده ممنوعیت افزایش قیمت بلیت در نوروز اعمال شود. این موضوع به دفاتر فروش بلیت نیز ابلاغ شده است.

هشدار سازمان هواپیمایی نسبت به تخلف ایرلاین ها در فروش بلیت

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به تخلف احتمالی ایرلاین‌ها در فروش بلیت پرواز با قیمت بالاتر از نرخ مصوب هشدار داد.

وی ضمن اشاره به اینکه ما در سال‌های گذشته نیز تجربه افزایش نرخ بلیت را داشته ایم گفت:اگر شرکت هواپیمایی نسبت به رعایت نرخ بلیت اقدامات لازم را انجام ندهد، سازمان هواپیمایی به تعلیق پرواز موردنظر اقدام خواهد کرد.

جلالی همچنین ضمن تاکید بر ممنوعیت افزایش قیمت بلیت اظهار کرد:مردم نیز اگر شکایتی داشته باشند به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره رعایت سقف فروش ۶۰ درصد پروازها گفت: این محدودیت فروش بلیت در خصوص پروازهای داخلی و به پروازهای بین المللی تسری داده نشده است.

وی ادامه داد:. در حال حاضر نیز در همه پروازهای داخلی رعایت می‌شود.

موافقت با افزایش 10 درصدی قیمت بلیت درآبان ماه جاری

جلالی ضمن تاکید بر ممنوعیت افزایش قیمت بلیت تأکید کرد: با این حال اگر ایرلاینی به دلیل نقص فنی درخواست افزایش ظرفیت فروش بلیت به سازمان هواپیمایی ارائه دهد، به صورت موردی بررسی خواهد شد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در سال جاری گفت: در آبان ماه امسال با افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت موافقت شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *