ممنوعیت تجمعات بیش از 6 نفر در انگلستان به دلیل رشد دوباره ویروس کرونا اعمال شده و تاریخ آن از ۱۴ سپتامبر آغاز خواهد بود. این ممنوعیت، برای هر  دو نوع از اجتماعات، چه داخل و چه خارج از خانه اعمال خواهد شد، اما چند مورد استثنا، از جمله برای خانواده‌هایی که در حال حاضر بیش از ۶ نفر در آن زندگی می‌کنند، وجود دارد. ممنوعیت تجمعات اما برای مدارس، محل‌های کار، مراسم تشییع جنازه، بعضی از عروسی‌ها و ورزش‌های گروهی سازمان یافته اعمال نخواهد شد.

به گزارش برات نیوز و به نقل از بیزینس اینسایدر طبق قانون جدید، افرادی که این قانون را رعایت نکنند، ۱۰۰ پوند انگلیس  یا (۱۳۰ دلار) جریمه می‌شوند. این مبلغ برای هر تخلف با حداکثر جریمه ۳۲۰۰ پوندی (۴۱۵۰ دلار) دو برابر خواهد شد.

الجزیره گزارش داد، این اقدام در حالی است که موارد ویروس کرونا در این کشور، بیشتر در جوانان، در حال افزایش است. به گزارش الجزیره، نخست وزیر انگلستان بوریس جانسون گفت: «ما اکنون باید برای جلوگیری از گسترش ویروس اقدام کنیم.» جانسون جزئیات بیشتری را در اطلاعیه‌ای در روز چهارشنبه ارائه خواهد داد.

ممنوعیت تجمعات بیش از 6 نفر در انگلیس
ممنوعیت تجمعات بیش از 6 نفر در انگلیس اعمال خواهد شد

بی بی سی تأکید کرد که اگر مشتری‌ها فاصله اجتماعی را رعایت کنند، مشاغلی مانند بارها و رستوران‌ها می‌توانند اجتماعات بیش از ۶ نفر را داخل خود جای دهند. این قوانین فقط در انگلیس اعمال می‌شود، سایر قلمروهای انگلیس می‌توانند محدودیت‌های خاص خود را تعیین کنند.

مقامات بهداشت انگلستان در روز دوشنبه، در سراسر انگلیس ۲،۹۴۸ مورد جدید بیماری کرونا را ثبت کردند. در روز یکشنبه هم، ۲۹۸۸ مورد ثبت شد.

روز دوشنبه، یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی، دکتر دیوید نابارو، هشدار داد که: «موج دوم بیماری کرونا در حال آمدن به انگلستان است. من دوست ندارم که آن را موج دوم بنامم، فقط می‌گویم که در حال افزایش و بالا و پایین شدن است، چرا که این ویروس هیچ تغییری نکرده است. این همان ویروسی است که اوایل سال جاری آمد و این همه دردسر ایجاد کرد.»

مقامات انگلستان گفته‌اند که عفونت‌ جدید به ویژه در کسانی که بین سنین ۱۷ تا ۲۱ سال هستند در حال شیوع است. در یک برنامه رادیویی بی بی سی، مت هانکوک، وزیر بهداشت روز دوشنبه به جوانان هشدار می‌دهد که مادربزرگ‌های خود را با مبتلا شدن به بیماری کرونا و سپس انتقال آن نکشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *