پس از اعلام ممنوعیت اپلیکیشن تیک تاک در آمریکا از سوی دولت این کشور، به دلیل متعلق بودن این پلتفرم به یک شرکت چینی و مطرح شدن امکان ایجاد خطرات احتمالی در امنیت ملی آمریکا توسط دولت دونالد ترامپ؛ حالا به نظر می‌رسد که این دولت قصد دارد که در اقدامی مشابه پیام‌رسان وی‌ چت را هم مسدود سازد. اما به نظر می‌رسد که ممنوعیت وی چت در آمریکا تبعات منفی را برای شرکت Apple به وجود خواهد آورد.

ممنوعیت وی چت در آمریکا
دولت آمریکا قصد دارد همانند تیک تاک، استفاده شهروندان از وی چت و معاملات شرکت‌های آمریکایی با مالکان آن را ممنوع اعلام کند

به گزارش برات نیوز، ممنوعیت پیام‌رسان وی‌چت در ایالات متحده، در ادامه دستور اجرایی است که به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، رسیده‌است و تاکید دارد که شهروندان یا شرکت‌های آمریکایی نمی‌توانند از برخی اپلیکیشن‌هایی که به صورتی با دولت چین ارتباط دارند استفاده کنند یا با آن‌ها معاملات اقتصادی انجام دهند.

بدون شک تصمیم دولت ترامپ در مورد ممنوعیت استفاده از وی چت در آمریکا، تاثیری منفی در تعداد کاربران این پیام‌رسان خواهد داشت و کمپانی چینی صاحب این اپلیکیشن یعنی کمپانی Tencent را با مشکلات جدی روبرو خواهد‌کرد؛ اما دور از ذهن نیست که این تصمیم تبعاتی منفی هم برای برخی شرکت‌های آمریکایی مانند Apple داشته باشد.

ممنوعیت وی چت در آمریکا در عین پر استفاده بودن آن در چین
اپلیکیشن وی چت، یک برنامه چند وجهی است که به دلیل گستردگی کاربرد آن در میان کاربران چینی محبوبیت زیادی دارد

با رسمی شدن لایحه ممنوعیت وی چت در آمریکا، کمپانی Apple ناگزیر خواهد بود که این اپلیکیشن و سایر اپلیکیشن‌هایی که به دلایل مشابهی توسط دولت آمریکا تحریم شده‌اند را از App Store خود حذف کند. در نتیجه این تصمیم ممکن است بعدها به کاهش رکورد فروش گوشی‌های آیفون به خصوص در منطقه شرق آسیا منجر شود. بنابراین بسیاری از شرکت‌های آمریکایی مانند Apple از این تصمیم دولت آمریکا نسبت به منافع خود احساس خطر می‌کنند.

در اثر ممنوعیت وی چت در آمریکا ، کاربران چینی محصولات Apple ریزش خواهند کرد

بنابر نتایج یک نظر سنجی توییتری یکی از رسانه‌های اقتصادی چینی که در میان ۷۱۷ هزار نفر از مردم چین انجام شد، ۶۷۸ هزار نفر از چینی‌ها در صورتی که وی چت دیگر روی سیستم عامل ios قابل دسترسی نباشد؛ ترجیح می‌دهند که به جای گوشی‌های آیفون به سراغ تلفن‌های هوشمند دیگر بروند. این در حالی است که تنها ۳۸ هزار و ۶۰۰ نفر از آن‌ها بیان کرده‌اند که مشکلی با حذف این اپلیکشن از روی محصولات Apple ندارند.

وی چت یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های کاربردی در شرق آسیا و به خصوص چین است. این اهمیت به دلیل چند وجهی بودن این برنامه است، زیرا این برنامه تنها یک پیام‌رسان ساده نیست و کاربر با استفاده از آن می‌تواند تماس‌های صوتی یا تصویری، خرید اینترنتی یا پرداخت و دریافت‌های مالی خود را با کیفیت بسیار خوبی انجام دهد.

ممنوعیت وی چت در آمریکا و ریزش کاربران چینی آیفون
وی چت تنها یک پیام رسان نیست و به عنوان یک اپلیکشن پرداخت معتبر نیز در چین کاربرد دارد و با حذف این اپلیکیشن از گوشی‌های آیفون کاربران چینی در زندگی روزمره خود دچار مشکل می‌شوند

وی چت در منطقه چین به عنوان یک برنامه، کاربرد حیاتی دارد؛ زیرا مردم در طی زندگی روزمره خود برای کارهایی مانند پرداخت قبوض، خرید بلیط‌های مترو و قطار و سایر تراکنش‌های روزانه به آن احتیاج دارند. به عبارت دیگر، حذف اپلیکیشن وی چت از روی گوشی‌های هوشمند مردم، آن‌ها را در زندگی روزمره خود با مشکل مواجه خواهد کرد. بنابراین با ممنوعیت وی چت در آمریکا و حذف این اپلیکیشن از محصولات شرکت Apple، کاربران چینی چاره‌ای جز کنار گذاشتن گوشی‌های آیفون خود نخواهند داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *