ممنوعیت Wechat فقط در آمریکا اعمال می‌شود و این خبر بدی برای کمپانی‌ بزرگ و مشهوری مانند اپل است که ممکن است میلیاردها دلار ضرر کند.

با توجه به بررسی‌های دولت ایالات متحده برای ممنوعیت برنامه محبوب رسانه‌های اجتماعی چینی، WeChat، این نگرانی مبنی بر اینکه این ممنوعیت می‌تواند پیامدهای بزرگتر از آنچه که قبلاً تصور می‌شد، داشته باشد، وجود دارد. به عنوان مثال، این می‌تواند شرکت‌هایی مانند اپل را که حضور گسترده‌ای در چین دارند، تحت تأثیر قرار دهد و تخمین زده می‌شود در صورت ممنوعیت این برنامه در چین، این کمپانی میلیاردها دلار در فروش آیفون را از دست بدهند.

بیشتر بخوانید: خبر بد ممنوعیت وی چت در آمریکا برای Apple

با این حال، طبق گزارشی از بلومبرگ خبر نیمه خوب این است که به جای ممنوعیت کلی، منوعیت Wechat فقط ممکن است در آمریکا اعمال شود، به این معنی که استفاده از آن در بقیه دنیا رایگان است. پیش از این مشخص نبود که دولت چگونه به این ممنوعیت دست خواهد یافت، چرا که با توجه به اینکه اپل یک شرکت آمریکایی است، گمانه‌زنی شده است که این ممنوعیت می‌تواند اپل را وادار کند که تمام معاملات با چین را متوقف کند.

ممنوعیت برنامه Wechat
ممنوعیت برنامه Wechat در آمریکا

لازم به ذکر است که WeChat یکی از اشکال اصلی ارتباطات در چین است و سایر برنامه‌های پیام رسان محبوب یا کار نمی‌کنند یا همانطور که در نظر گرفته شده بودند اجرا نمی‌شوند. در نتیجه، افرادی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند ممکن است برای ارتباط با سایر اعضای خانواده، دوستان یا شرکای تجاری خود در چین به WeChat اعتماد کنند.

در یک بررسی جدید همچنین مشخص شد که در صورت عملی شدن ممنوعیت Wechat، بسیاری از مشتریان چینی از خرید و استفاده از آیفون دست می‌کشند و در نتیجه اپل میلیاردها دلار از فروش را دست می‌دهد. با این حال، تحلیلگر مینگ چی کو پیش از این پیش‌بینی کرده بود که اگر این ممنوعیت فقط در آمریکا باشد،  ممکن است زیاد هم بد نباشد و این نشان می‌دهد که ترابری می‌تواند تا ۳-۶٪ کاهش یابد،

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *