شیوع ویروس کرونا، ضربه بزرگی به بخش گردشگری مالزی زد و هنوز قادر به احیای این صنعت نبوده است. از این رو وزیر امور گردشگری این کشور از تصمیم دولت برای آغاز سفر به مناطق سبز کرونایی توسط گردشگران خبر داده و از آن استقبال کرده است. با برات نیوز همراه باشید.

بازشدن درب مناطق سبز به روی مسافران

تان کوک لیانگ، رئیس اتحادیه تورهای مسافرتی و گردشگری در مالزی به عرب نیوز گفت: «ما همیشه در رویکرد خود خواستار بازنگری استراتژی باز شدن مرزهای بین المللی از جانب دولت بوده‌ایم و درب مناطق سبز از نظر شیوع کرونا را به روی گردشگران باز گذاشته‌ایم.» وی ادامه داد: با وجود تلاش‌های اتحادیه تورهای مسافرتی و گردشگری مالزی، تنها سفرهای داخلی برای بازگرداندن جریان درآمد پایدار در کشور کافی نیست.»

مناطق سبز، مناطق بی خطر برای گردشگران

مناطق سبز مناطقی هستند که برای سفر و گردشگران بی خطر شناخته شده و ورود به این مناطق برای مسافران مجاز است. اما پیش از آن نیاز به آزمایش و بررسی‌های دقیق ابتلا به کرونا حین بازدید وجود دارد. برخی از کشورها انجام آزمایش‌های اجباری قبل از عزیمت و همچنین هنگام ورود را اجباری کرده‌اند. با این حال مسافرین خارجی و اتباع نیاز به گذراندن قرنطینه‌های اجباری 14 روزه ندارند.

لزوم نظارت و همکاری وزرات بهداشت و امور مهاجرت و …

پیشنهاد راه اندازی سفر به مناطق سبز با کشورهای استرالیا ، برونئی ، چین ، ژاپن ، نیوزلند ، سنگاپور ، تایلند ، کامبوج و ویتنام توسط وزارت جهانگردی مالزی در ماه ژوئیه مورد توافق قرار گرفت که اجرای آن منوط به توافق های دوجانبه مبتنی بر وزارت بهداشت، امور مهاجرت، پیگیری داده ها و نظارت و بازرسی توسط هر کشور است.

برای محدود کردن ضررهای اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کرونا، مالزی از ماه می اجازه مسافرت های بین المللی را با اقدامات سختگیرانه از جمله حفظ فاصله اجتماعی و استفاده اجباری از ماسک صادر کرده است.

سفر به مناطق سبز مالزی
اجرای طرح گردشگری به مناطق سبز منوط به توافق های دوجانبه مبتنی بر وزارت بهداشت، امور مهاجرت، پیگیری داده ها و نظارت و بازرسی توسط هر کشور است

حدود 70% گردشگران از کشورهای آسه‌آن آمدند

دکتر لیم چای هان، محقق ارشد Third World Network، یک سازمان تحقیق و پشتیبانی بین المللی ، می‌گوید: طبق گزارش ها ، 69 درصد از ورود گردشگران و اتباع خارجی به مالزی سال گذشته از کشورهای عضو اتحادیه ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) بوده است.

وی به عرب نیوز گفت: “بسیاری از بخش های خدمات ، به ویژه بخش گردشگری، از احیای برخی از فعالیت های اقتصادی ناامید هستند.”

وی در رابطه با اقدامات پیشگیرانه بیان کرد که استفاده از کیت های تست سریع را برای همه مراجعه کنندگان الزامی می کند تا به محض ورود به کشور مالزی تحت غربالگری پزشکی اجباری قرار بگیرند. در حال حاضر ، تمام مسافرین پروازهای ورودی خارجی پس از انجام آزمایش و دادن تست کرونا در فرودگاه ها، باید تحت یک قرنطینه 14 روزه نیز قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: کمک 5.8 میلیارد دلاری دولت سنگاپور برای تقویت اقتصاد

مالزی، مقصد محبوب مسافران

مالزی، مقصد مسافرتی محبوب جنوب شرقی آسیا، در نیمه اول سال 2019 از 13.35 میلیون گردشگر بین المللی استقبال کرده و 41.69 میلیارد رینگیت (9.97 میلیارد دلار) درآمد داشته است. بازدید 26 میلیون توریست در سال 2019، نشان از میزان محبوبیت این کشور دارد. مالزی همچنین رتبه اول مقاصد گردشگری کشورهای اسلامی و رده دوم کشورهای آسیایی را داراست.

در تاریخ 18 ژوئن، عرب نیوز گزارش داد که مالزی در سه ماهه اول سال 2020 میزبان حدود 50،000 گردشگر از خاورمیانه بوده است. این میزان بازدید مصادف بود با کمپین بازدید از مالزی 2020 (Visit Malaysia 2020) ، که در پی ایجاد 24.26 میلیارد دلار درآمد گردشگری با هدف 30 میلیون مسافر ورودی بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *