1. خانه
  2. اقتصاد جهان
  3. منفعت گوگل از خانه‌ نشینی مردم در بحران کرونا
اقتصاد جهان

منفعت گوگل از خانه‌ نشینی مردم در بحران کرونا

منفعت گوگل از خانه‌ نشینی مردم در بحران کرونا

خانه‌نشینی مردم و افزایش چشمگیر ترافیک اینترنت دنیا، باعث شده تا گوگل جزو معدود شرکت‌هایی باشد که بیشترین منفعت را از شرایط حال حاضر تجربه کرده است. در ادامه با برات نیوز همراه باشید تا منفعت گوگل از خانه‌ نشینی مردم در بحران کرونا را بررسی کنیم.

آلفابت (Alphabet)، شرکت مادر گوگل، به‌زودی درآمد سه ماه اول سال ۲۰۲۰ خود را منتشر خواهد کرد، اما از همین حالا می‌توان عملکرد مثبت سهام این شرکت را پیش‌بینی کرد. طبق نظر تحلیلگران، انتظار می‌رود که این شرکت، درآمد ثابت خود را حفظ کند و با وجود افزایش ترافیک اینترنت به‌دلیل خانه‌نشینی مردم و ویروس کرونا، تجربه رشد درآمد بسیار بیشتری داشته باشد.

با توجه به منابع مختلف، مانند سایت‌های Zack و Koyfin، تخمین زده شده که تا پایان ماه، درآمد شرکت آلفابت با رهبری سوندار پیچای (Sunndar Pichai)، بین ۴۰ تا ۴۲ میلیارد دلار برسد؛ رقمی که نتیجه افزایش ۱۰ درصدی درآمد آلفابت نسبت به سال گذشته است.

در همین حال با توجه به منفعت گوگل از خانه‌ نشینی مردم در روزهای قرنطینه، تحلیلگران پیش‌بینی می‌‌کنند که درآمد بر هر سهم این شرکت، بین ۱۰/۶ تا ۱۱/۶ دلار برسد که این هم نتیجه افزایش ۱۰ درصدی آن به نسبت زمان مشابه در سال گذشته است.

جیسون بازینتو (Jason Bazineto)، از شرکت خدمات مالی و بانکداری سیتی‌گروپ در این خصوص می‌گوید:

ما انتظار داریم گوگل یک ضرر کوتاه‌مدت بزرگ‌تر را تجربه کند اما در عین حال، بهبودی این روند خیلی سریع خواهد بود. باور داریم که شرکت آلفابت به نسبت فیسبوک، روند ارتجاعی در کاهش تبلیغات داشته باشد؛ زیرا این شرکت کمتر در معرض تبلیغ‌کنندگان شرکت‌های کوچک قرار دارد.

جیسون بازینتو

از هفته گذشته تا به حال، سهام آلفابت ۵ درصد رشد داشته است. البته سهام کلی شرکت، تقریبا تا اینجای سال، ۴/۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

آلفابت که محبوب‌ترین موتور جستجوی دنیا را در اختیار دارد؛ از معدود شرکت‌هایی است که با شیوع ویروس کرونا و تعطیل‌شدن صدها کسب و کار، منفعت قابل‌توجهی برده است. افزایش ترافیک اینترنت دنیا، دقیقا همان چیزی است که گوگل می‌تواند بهترین سود را از آن به‌جیب بزند.

با اینکه تحلیلگران انتظار دارند که از نظر تبلیغات، آلفابت کاهش قابل‌توجهی را تجربه کند (جایی که درآمد اصلی گوگل از این طریق به دست می‌آید) اما با این حال، دیگر بخش‌های این شرکت مانند کسب و کارهای ابری، به روند خوب خود ادامه خواهند داد.

منبع: Learnbonds

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست