مهاجرت به کانادا کاهش یافت. کانادا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در شرایطی که مرزهای بین المللی جهت مهار همه گیری ویروس کرونا بسته بودند، تنها ۳۴۲۶۰ شهروند دائم قبول کرد که ۶۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

به گزارش برات نیوز، به نقل از بلومبرگ، با ادامه محدودیت های مرزی، مهاجرت به کانادا دو سوم در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش یافته است. مهاجرت یکی از مولفه های اصلی رشد اقتصادی کاناداست که در خطر قرار دارد.

 آخرین اطلاعات دولتی نشان می‌دهد کانادا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در شرایطی که مرزهای بین المللی جهت مهار همه گیری ویروس کرونا بسته بودند، تنها 34260 شهروند دائم قبول کرد.

این رقم در این دوره در سال گذشته میلادی برابر با 94275 بود که نشان دهنده 64 درصد کاهش است.

 مهاجرت بالا به کانادا طی چند سال گذشته یکی از اجزای اصلی تلاش‌های دولت این کشور برای افزایش نیروی کار و مقابله با مسن شدن جمعیت آن بوده است.

رشد جمعیتی مبتنی بر مهاجرت با پشتوانه تامین مسکن و بازار کار صورت گرفته و یکی از معدود نقاط روشن اقتصاد کاناداست. اقتصاد کانادا از صادرات پایین و سرمایه گذاری تجاری ضعیف رنج میبرد.

 محدودیتهای سفر که در نیمه دوم مارس اعلام شد، در کل سه ماهه دوم سال ادامه یافت. کانادا هنوز هم اکثر درخواستها برای اقامت دائم را قبول می کند ولی روند این کار به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا کند شده است.

دولت کانادا اعلام کرد اولویت آن درخواست های متعلق به کانادایی هایی است که به کشور باز می‌گردند و همچنین گروه‌های آسیب‌پذیر و افرادی که خدمات خاصی را ارائه می دهند.

 کانادا در شش ماه اول سال جاری میلادی به 103420 نفر اقامت دائم داده است. با این رقم، سطح مهاجرت به کانادا بسیار پایین‌تر از اهداف دولت این کشور برای سال جاری خواهد بود.

مارکو مندیسینو، وزیر مهاجرت کانادا در ماه مارس گفت هدف دولت برای سال جاری 341000 مهاجر است و این رقم در 2021 به 351 هزار می رسد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *