اخبار اقتصادیاقتصادمنتخب سردبیر

هند برای مهار کرونا اقتصاد خود را تعطیل کرد

مهار کرونا

هند که یکی از کشورهای بسیار درگیر با کروناست، اقتصاد خود را برای مهار کرونا تعطیل کرد. با برات نیوز همراه باشید. بر حسب اطلاعات دولت، هند تا تاریخ 14 ژوئن دارای بیش از 11000 کیس مبتلا به کرونا ویروس است. به گزارش رویترز، گفته می‌شود که دهلی اخیرا به کانون شیوع کرونا تبدیل شده است و گزارش هایی از افراد زیادی که به دنبال تخت خالی هستند دیده می‌شود.

با وجود آنکه هند تعطیلی کسب و کارها در هند از اواخر ماه مارس (اواسط فروردین) که تا آخر می (اواسط خرداد) ادامه داشت، موارد ابتلا افزایش یافته است.

موارد کرونا طی روزهای اخیر به شدت در این کشور افزایش یافته و این موجب نگرانی‌هایی در خصوص این وضعیت می‌شود، خصوصا در شرایطی که کشور پس از هفته‌های متوالی در نظر دارد که تعطیلی کسب و کارها را بردارد و ممکن است تعداد مبتلایان از کنترل خارج شود.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، هند چهارمین کشور در جهان است که بیشترین امار مبتلایان به کرونا ویروس  با 320000 نفر را پس از آمریکا، برزیل و روسیه دارد.

مهار کرونا با ده هزار مبتلا در روز؟

موارد گزارش ابتلای روزانه در پر جمعیت ترین کشور آسیای جنوبی گاهی از 10 هزار مبتلا در روز بیشتر می‌شود. ساعت 8 بامداد به وقت محلی روز یکشنبه، 11929 مورد جدید از ابتلا به این بیماری گزارش شده است. از سوی دیگر حداقل 7 ایالت هند طی روزهای اخیر با بحران افزایش تصاعدی مبتلایان به کرونا مواجه شده اند و خطر کمبود امکانات پزشکی و تخت در بیمارستان های نیز کاملا جدی است. طبق اعلام وزارت بهداشت هند بیشترین خطر کرونا در ایالت های مهارشترا، دهلی، تامیل، هریانه و بنگال غربی وجود دارد.

تعداد بالای مبتلایان در هند این کشور را به عنوان اولین کشور در آسیا با بیشترین مبتلایان مطرح کرده است. روسیه که دارای سومین آمار ابتلا در دنیا است، از لحاظ فنی از اروپا و آسیا جداست، اما اکثر شهرهای آن در بخش اروپایی قرار دارند.  

موارد گزارش ابتلای روزانه در پر جمعیت ترین کشور آسیای جنوبی گاهی از 10 هزار مبتلا در روز بیشتر می‌شود.

 

به گزارش نیوز وایر، معاون وزیر وقت دهلی به خبرنگاران گفت: موارد پیش بینی شده ابتلا به کرونا در مرکز هند تا پایان ماه ژوئن به 550 هزار مورد افزایش می یابد. دهلی بیش از 38.900 مورد کلی را از صبح یکشنبه گزارش داد.

اروین کومار ، رئیس مرکز جراحی‌های قفسه سینه در بیمارستان سر گانگا رام دهلی ، روز جمعه به “شبکه CNBC گفت: “طی دو ، سه هفته گذشته شاهد افزایش چشمگیر در تعداد موارد روزانه بوده ایم.” به همین جهت دولت هند دوباره روند تعطیلی کسب و کارها را در پیش گرفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید