التهابات در بازار بورس به اوج خود رسیده است. چند هفته‌ای است که سهامداران روز خود را با خبرهای ناخوشایند و سقوط ارزش سهام خود آغاز می‌کنند بازاری که یک سالی است داغ و مردمی‌تر شده است. بازاری که روزی تنها دست بورس‌بازان حرفه‌ای بود این روزها میزبان مردمی است که شاید اطلاع دقیقی از روند صعو و سقوط این بازار ندارند.

به گزارش برات نیوز،در حال حاضر شرایط فعلی بازار سرمایه طبیعی بوده و نوسان جزء اجتناب‌ناپذیر بورس است، زیرا از ابتدای سال تاکنون بازار سرمایه طی 10 روز کاری بازدهی 13 درصدی را نصیب سهامداران کرده که این میزان در مقایسه با زیان 20 درصدی بورس در سال گذشته بسیار مطلوب است. پس سهامداران منتظر خبرهای خوب باشند. یکی از این خبرها تمدید مهلت پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم تا ۲۶ شهریورماه است.

سازمان بورس و اوراق بهادار با تمدید یک هفته ای پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم موافقت کرد تا متقاضیانی که تاکنون فرصت خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق پالایشی را نداشته اند، از این زمان استفاده کنند.

پذیره‌نویسی نخستین مرحله واگذاری سهام دولتی در قالب صندوق‌های قابل معامله بورسی که شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی بود از روز یکشنبه (۱۴ اردیبهشت) آغاز و تا ۳۱ اردیبهشت ماه به عنوان آخرین مهلت ثبت‌نام برای مشارکت در این صندوق‌ها در نظر گرفته شد.

بعد از گذشت حدود سه ماه و نیم از عرضه سهام بانکی‌ها و بیمه‌ای‌ها از طریق صندوق‌های ETF در بورس، پذیره‌نویسی دومین مرحله از عرضه صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به نام دارا دوم از پنجم شهریور در چهارمین روز از هفته دولت، طبق وعده داده شده از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز شد و تا پایان روز ۱۹ شهریور یعنی به مدت دو هفته به متقاضیان خرید این صندوق فرصت داده شد تا نسبت به مشارکت در پذیره‌نویسی این صندوق اقدام کنند.

دارا دوم شامل سهام شرکت‌های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندر عباس (شبندر) است که شیوه عرضه این صندوق مانند نخستین مرحله از عرضه صندوق سرمایه‌گذاری دولتی در نظر گرفته شد.

اگر انتظار داشته باشیم که بورس تهران با شیب تندی به مسیر خود ادامه دهد، به جایی می‌رسیم که نگرانی در بازار ایجاد می‌شود، بنابراین با رعایت موازین و اصولی که در فضای بورس تجربه شده است، اگر روزانه با افزایش 2000 واحدی شاخص بورس مواجه هستیم طبیعی است که روزانه با کاهش 500 واحدی نیز مواجه شویم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *