به دنبال شیوع بیماری همه گیر کرونا و نیاز به استفاده از انواع شوینده ها برای مقابله با این بیماری از نیمه دوم اسفند سازمان گمرک اعلام کرده بود که تا اطلاع ثانوی صادرات انواع محصولات بهداشتی ، ضدعفونی کننده و انواع شوینده ها ممنوع است اما حالا پس از گذشت 6 ماه مسوولان این ممنوعیت را رفع کرده و مجوز صادرات را به صادرکنندگان محصولات بهداشتی  و ضدعفونی کننده اعطاء کرده اند وصادرات محصولات شوینده، صابون و آب ژاول تا پایان آذر ماه امسال بلامانع است.

مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه اعلام کرده که بر اساس مصوبات بیست و پنجمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا و با توجه به نامه معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو صادرات محصولات شوینده، صابون و آب ژاول تا پایان آذر ماه امسال از نظر این معاونت بلامانع است. این موضوع به اطلاع کلیه گمرکات اجرایی نیز رسیده است.

البته براساس این نامه انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی ایران مکلف به تنظیم بازار به منظور جلوگیری از کمبود محصولات یاد شده در شرایط کنونی کشور هستند.

در پی شیوع ویروس کرونا، در نیمه دوم اسفند گمرک اعلام کرد که برای مقابله با ویروس کرونا در کشور صادرات برخی اقلام بهداشتی، نساجی و سلولزی تا اطلاع ثانوی ممنوع است که صادرات محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده نیز از قبیل آب ژاول، ضد عفونی کننده‌ها، صابون و کلیه تعرفه‌های ذیربط آن ممنوع شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *