اخبار اقتصادیمنتخب سردبیرموبایل

موبایل‌ قاچاق به نام اتباع خارجی به کام قاچاقچیان

موبایل‌ قاچاق

قاچاق آشکار در کنار بورس موبایل فروشی‌ها. شاید یکی از مشهودترین‌ها و آشکارترین‌های قاچاق را بتوان در بازار سودمند گوشی های تلفن همراه دید. قاچاقچیانی که قطعا موقع خرید موبایل در دام آنها گرفتار شده اید. فروشندگان موبایل‌های دزدی، قاچاق و بدون کدهای رهگیری معتبر. اما در این میان فروش موبایل‌ قاچاق با استفاده از کد اقامت اتباع خارجی مدل جدیدی از این بازار سیاه است. با برات نیوز همراه باشید.

طبق گفته برخی از فعالان بازار این موبایل‌ قاچاق با استفاده از کد اقامت اتباع خارجی و با دریافت مبالغی بین ۲۵ تا ۱۰۰ هزارتومان رجیستر می‌شوند. اتفاقی که به نام اتباع خارجی و به کام قاچاقچیان و دلالان رخ می دهد. موبایل‌های مدنظر با سوءاستفاده از کد اقامت اتباع خارجی به تعداد بسیار زیادی رجیستر شده و در سطح بازار توزیع می شوند.

موبایل‌ قاچاقکارشناسان معتقدند که رشد بالای قاچاق گوشی همراه در کشور به دلیل عدم تخصیص ارز و کاهش واردات قانونی این کالا می دانند. این شرایط برای قاچاقچیان فرصتی ایجاد کرده تا با استفاده از کد اقامت اتباع خارجی این موبایل‌ها را رجیستر کنند. حتی در برخی موارد سودجویان توانسته‌اند تا با یک کد اقامتی چندین موبایل را رجیستر کنند.

بیشتر بخوانید: روند واردات موبایل صعودی شداین اتفاق پس لرزه معضل سوء استفاده از واردات رویه مسافری بود. موضوعی که با تمهیدات دستگاه‌های دولتی به حداقل رسید اما شکل دیگری به خود گرفت. بازار سیاهی که به دلیل کاهش منابع ارزی به وجود آمده است و دست قاچاقچیان را به این بازار به نوعی دیگر باز کرده است. معضلی که اگر فکری برای رفع آن نکنند به زودی شاهد سیل عظیمی از موبایل‌های قاچاق در بازار خواهیم بود که منجر به ضرر و زیان تاجران قانونی خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید