بانک و بیمهمنتخب سردبیر

موسسه ملل قله‌های صعود را فتح کرد

موسسه ملل

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و مشکلات برخی از بانک ها و موسسات بانکی که در این شرایط با آن درگیر شده اند، موسسه ملل توانسته در تیرماه جاری از مانده تسهیلات خود درحدود 16 میلیارد ریال درآمد کسب کند.

صندوق ملل که درابتدای راه با عنوان صندوق قرض الحسنه عسکریه و از حدود 23 سال پیش آغاز به کار کرده است در ابتدای سال 99 بسیار مثبت و رو به رشد پیش رفته و آمار مثبتی را در کارنامه فعالیت خود ثبت کرده است.

به طوری که در سه ماهه نخست امسال این موسسه  با شناسایی 639 میلیارد سود نسبت به سال قبل رشدی در حدود 35 درصد را در گزارشات مالی خود ثبت کرده است.

افزایش سرمایه این موسسه مالی و اعتباری در بهبود و رشد وضعیت مالی این موسسه تاثیر گذار بوده و حتی توانسته نسبت های مالی خود را تا چندین برابر رشد دهد .

موسسه ملل در تیرماه جاری 113 میلیارد ریال مانده تسهیلات داشته که بر اساس آن 15 هزار و 708 میلیارد ریال درآمد کسب کرده و در مقابل 149 هزار و 615 میلیارد ریال مانده سپرده داشته که برای آن تنها هزار و 792 میلیارد ریال سود پرداخت کرده است که این خود گواه رشد چند برابری منابع مالی این موسسه است.

این درحالی است که موسسه ملل اخیرا سرمایه خود را از 6 هزار و 60 میلیارد ریال به 10 هزار میلیارد ریال افزایش داده است.

 به دنبال بهبود و رشد شاخص های مالی این موسسه جمع حقوق صاحبان سهام موسسه نیز رشدی حدود 7درصد را تجربه کرده و از رقم 9هزار و 775 میلیارد ریال در سال 98 به مبلغ 10 هزار و 414 میلیارد ریال رسیده است .

در همین حال این موسسه در چهارماهه منتهی به تیر 99 دارای تراز مثبت خوبی بوده و توانسته نزدیک به هفت هزار میلیارد ریال تراز مثبت را تجربه کند.

 نسبت بازدهی موسسه در سال جاری نیز بالاتر از 60 درصد بوده  این در حالی است که در سال 98 این نسبت حدود 48 درصد بوده که نشان می دهد موسسه از امکانات خود به بهترین نحو استفاده کرده است.

نسبت اهرمی موسسه یکی دیگر از موضوعات مهمی است که بر اساس حقوق مالکانه سنجیده می شود که در سال گذشته حدود این نسبت 28 برابر حقوق مالکانه بوده اما در سال 99 به 24 برابر رسید که این نسبت نشان از بهبود روزافزون وضعیت موسسه در پوشش ریسک دارد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید