1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. آیا مدل جدید دستگاه‌های مک اپل با پردازنده ARM خواهند بود؟
تکنولوژی

آیا مدل جدید دستگاه‌های مک اپل با پردازنده ARM خواهند بود؟

مک اپل با پردازنده ARM

بسیاری از افراد انتظار داشتند که اپل در رویداد WWDC، استفاده خود از پردازنده های ARM را رسما اعلام کند. با این وجود حالا می‌توان دیدگاه واضح تری از سیستم های جدید که در راه هستند، داشت. تحلیلگری به نام مینگ چی کو، که سابقه خوبی در پیش‌بینی شرایط حاکم بر زنجیره تامین دارد، ادعا کرده است که نسخه جدید مک بوک پروهای 13 اینچی و یک نسخه 24 اینچی از آی مک، اولین محصولات اپل با پردازنده‌های ARM خواهند بود. به نظر مینگ، این دستگاه‌های اپل در پاییز جاری یا طبق شایعاتی که بلومبرگ منتشر کرده است، در زمانی زودتر از سال 2021 به بازار خواهند آمد. البته امکان به تاخیر افتادن این اتفاق تا 3 ماهه اول سال 2021 هم وجود خواهد داشت. در این مطلب برات نیوز به این شایعات خواهیم پرداخت.

مک‌های جدید احتمالا بین 50 تا 100 درصد سریع‌تر از هم‌خانواده‌های مبتنی بر اینتل خود خواهند بود. به نظر بلومبرگ، این مک‌ها از پردازنده‌های 12 هسته‌ای استفاده خواهند کرد. به عقیده مینگ، احتمالا شاهد طراحی جدیدی برای مک بوک‌ها در میانه سال 2021 خواهیم بود. گرچه او اشاره‌ای به اینکه آیا این مک بوک‌های جدید، 12 اینچی هستند یا خیر نکرده است.

ساخت دستگاه‌های مک اپل با پردازنده ARM
احتمالا پردازنده‌های نسل جدید مک بوک‌ها مبتنی بر ARM خواهند بود

هیچ تضمینی وجود ندارد که پیش‌بینی‌های مینگ درباره تاریخ انتشار دستگاه‌های مک اپل با پردازنده ARM درست باشند. مشکلات به وجود آمده توسط ویروس کووید 19 و همچنین مسائل پیش‌بینی نشده در هنگام توسعه محصولات، ممکن است اپل را ناچار به ایجاد تاخیر در برنامه‌های پیش رو کند. از این رو بعید نیست که اپل تصمیم بگیرد از این پردازنده‌ها ابتدا در آی‌ مک‌ها و مک بوک پروهای کوچکتر استفاده کند. ARM همواره معروف به ارائه بهترین عملکرد در تلفن‌های همراه و سایر سخت افزارهای کم مصرف بوده است. به همین دلیل شاید هنوز برای قضاوت عملکرد این پردازنده در دستگاه‌های بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر، زود باشد. این مساله می‌تواند به اپل فرصت بیشتری برای تلاش جهت سازگار کردن پردازنده‌های ARM با نسخه‌های پرمیوم مک و حتی در صورت نیاز، تغییر طراحی آن‌ها برای بازخورد بهتر در شرایط واقعی، بدهد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست