اخبار اقتصادی

افزایش 6 تا 18 برابری رقم مالیات خانه‌های خالی

پرداخت کمک ودیعه مسکن

به گزارش برات‌ نیوز به نقل از خانه ملت، سید احسان خاندوزی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اصلاحات صورت گرفته برای تقویت نظام اخذ مالیات خانه‌ های خالی گفت: طبق اصلاحات انجام شده برای اجرای طرح مالیات خانه‌ های خالی ، میزان مالیات خانه‌ های خالی در سال اول شش برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر تعیین شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: از آنجایی‌که هر نوع مالیاتی باید عادلانه اخذ شود، باید نظام اطلاعات اقتصادی داشته باشیم، به همین جهت، در زمینه اخذ مالیات خانه‌ های خالی ، بر ضرورت ایجاد سامانه املاک و اسکان در کشور تأکید شد تا میزان مالیات خانه‌ های خالی بر مبنای قواعد درستی اخذ شود.

بیشتر بخوانید: خانه‌های خالی مالیات می‌دهند

وی ادامه داد: بانک اطلاعاتی سامانه املاک و اسکان باید توان لازم جهت اخذ مالیات را داشته باشد. از همین رو، دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند تا اطلاعات مورد نیاز این سامانه را در اسرع وقت در دسترس قرار دهند و در صورتی که از اجرای این قانون سر باز زنند، از دریافت خدمات دولتی محروم می‌شوند. علاوه‌براین، مطابق با این طرح،  شهروندان موظفند که در بازه زمانی تعیین شده، نسبت به ثبت اطلاعات واحدهای مسکونی تحت تملک خود در سامانه ملی املاک و اسکان اقدام نمایند.

خاندوزی افزود: البته در این طرح، مزایایی نیز درنظر گرفته شده است، برای مثال با درج کدپستی محل سکونت در سامانه املاک و اسکان، دیگر نیازی نیست که با حضور در ادارات و سازمان‌ها، مدارک و اطلاعات خود را ارائه کنند، بلکه پرسنل ادارات می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. چنین اقدامی، روند مراجعات اداری را سرعت خواهد بخشید.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید