با نزدیک شدن به سال زراعی جدید و زمان فروش محصول گندمکاران هنوز نرخ جدید خرید تضمینی گندم تعیین نشده و پس از بررسی درچند جلسه مقرر شده تا این نرخ با حضور رییس جمهوری نهایی شود .

به گزارش برات نیوز، یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در شورای اقتصاد درباره نرخ خرید تضمینی گندم، از تعیین این نرخ در جلسه ای با حضور رئیس جمهوری در روزهای آتی خبر داد.

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور درباره وضعیت تصویب نرخ تضمینی گندم در شورای اقتصاد اظهار داشته است: دوشنبه این هفته جلسه شورای اقتصاد به همین منظور با حضور مسئولان دستگاه های مختلف برگزار شد اما به دلیل ملاحظات و اختلافاتی که وجود داشت تصمیم گیری در مورد نرخ تضمینی گندم به جلسه آینده موکول شد.

وی ادامه داد: نرخی که در شورا روی آن صحبت شد 3700 تا 3800 تومان بود که تقریبا اجماعی صورت گرفت اما موکول به تصمیم گیری با حضور رئیس جمهوری شد.

این مقام مسئول در مورد نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گندم گفت: نظر آنها رقم بالاتر و حدود 4500 تا 4600 تومان است.

بیشتر بخوانید: نرخ جدید خرید تضمینی گندم اعلام می شود

وی با اشاره به اینکه قمیت خرید تضمینی گندم در سال جاری 2500 تومان است، تاکید کرد: افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم، حدود 8 هزار میلیارد تومان منابع در بودجه می‌خواهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طبق قانون تا پایان شهریور ماه باید نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شود، بیان داشت: احتمالا در روزهای آتی و تا قبل شروع مهرماه قیمت نهایی مصوب خواهد شد.

هرساله با فرارسیدن سال زراعی در مهرماه و زمان فروش محصول گندمکاران، دولت خریدار محصول کشاورزان است اما این خرید و فروش همیشه با گلایه های گندمکاران همراه است و آنها به پایین بودن نرخ خرید گندم از گندمکاران از سوی دولت اعتراض دارند.

درهمین حال شورای اقتصاد جلسات مختلفی را برای تعیین نرخ نهایی خرید تضمینی گندم از کشاورزان برگزار کرده که به نتیجه نرسیده و مقرر شده است تا با حضور رییس جمهوری این نرخ قطعی و نهایی شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *