پلیس فتا نسبت به دسترسی هکرهای اینترنتی به اکانت شبکه های اجتماعی کاربران از طریق نرم افزار دانش آموزی «شاد» هشدار داد.

به گزارش برات نیوز، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا نسبت به هک اکانت شبکه اجتماعی والدین از طریق نرم افزار «شاد» هشدار داد.

ظاهرا قرار است این بار والدین دانش آموزان طعمه کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی شوند و مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

شاید برای برخی از ما کلاهبرداری اینترنتی اتفاق افتاده باشد و طعم تلخ سوءاستفاده این مجرمان اینترنتی را چشیده باشیم که دراغلب موارد سادگی و باورهای اشتباه ما زمینه ساز این اتفاق بوده است.

نرم افزار دانش آموزی «شاد» و والدین طعمه جدید کلاهبرداران اینترنتی

هکرها یا همان کلاهبرداران اینترنتی این روزها به هر روش و شکلی که بتوانند طعمه های خود را مورد سوءاستفاده قرار می دهند.

به طوری که این بار نوبت به والدین دانش آموزان رسیده تا از طریق نرم افزار دانش آموزی «شاد» به اکانت شبکه اجتماعی والدین دسترسی پیدا کرده و آن ها را تهدید کنند.

سرهنگ رامین پاشایی اعلام کرد: خانواده ها و دانش آموزان هوشیار باشند برخی مجرمان با سوء استفاده از نرم افزار شاد به اکانت شبکه های اجتماعی کاربران دسترسی غیر مجاز پیدا می کنند.

وی اظهارکرد: در این روش مجرمان در شبکه اجتماعی «شاد» اقدام به ایجاد اکانتی با نام «ربات پشتیبانی شاد» می کنند سپس به منظور دسترسی به اکانت شبکه اجتماعی کاربران عمدتا با فعال سازی شبکه اجتماعی «روبیکا» و سایر شبکه اجتماعی هدف خود را دنبال می کنند.

ارسال پیام های جعلی از سوی کلاهبرداران اینترنتی برای جذب طعمه

پاشایی خاطر نشان کرد:آن ها با استفاده از شماره تلفن کاربران و ارسال پیامی با “مضمون و اخطار کد دریافتی را ارسال نمایید، در غیر این صورت دسترسی شما در شبکه آموزشی شاد قطع خواهد شد” برای طعمه های خود ارسال می کنند.

بیشتر بخوانید: مردم مراقب کلاهبرداران “شبکه شاد” باشند

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: برخی خانواده ها و دانش آموزان عمدتا به علت ناآگاهی و اضطراب ناشی از قطع دسترسی به شبکه آموزشی شاد مبادرت به ارسال کد تایید به کلاهبرداران می کنند.

وی خاطر نشان کرد: مجرمان اینترنتی با استفاده از این روش،دسترسی غیرمجاز به اکانت های کاربری کاربران را در شبکه های اجتماعی را پیدا می کنند.

پاشایی ادامه داد: این افراد با سوءاستفاده از دسترسی ایجاد شده با روش های مختلفی نظیر ارسال پیام از کاربران سو استفاده می کنند.

درخواست پول از والدین از طریق نرم افزار دانش آموزی شاد

 وی همچنین افزود: کلاهبرداران با درخواست واریز فوری پول به شماره حساب اعلامی به علت نیاز مبرم مالی به کاربران و یا سایر تهدیدات در حوزه دسترسی به اطلاعات خصوصی از فریب خوردگان کلاهبرداری می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اعلام کرد: کاربران نرم افزار دانش آموزی «شاد» ضمن استفاده از شبکه های اجتماعی می بایست راه های بالا بردن امنیت و دانش فنی خود را در خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها فرا بگیرند.

 وی تاکید کرد:کاربران به هیچ عنوان به پیام های مشابه که بدون درخواست آنان دریافت شده، توجه نکنند.

پاشایی تصریح کرد: در صورت دریافت پیام هایی با مضمون واریز پول از سوی آشنایان و دوستان در حوزه مخاطبان ابتدا موضوع را با تماس تلفنی از درخواست کننده بررسی کنند.

اطلاع به پلیس فتا در صورت مشاهده مورد مشکوک

وی به خانواده ها و دانش آموزان توصیه کرد مراقب باشند چرا که برخی مجرمان با سوء استفاده از نرم افزار شاد به اکانت شبکه های اجتماعی کاربران دسترسی غیر مجاز پیدا می کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا نیاز به کسب مشاوره موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش های  مردمی جهت رسیدگی ارسال کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *