قرار است نشست بزرگ تجاری ایران-اروپا در جهت افزایش صادرات غیر نفتی ایران به اورپا برگزار شود.

به گزارش برات‌نیوز، به گفته مشاور امور بین الملل و توافقنامه‌های تجاری، نشست بزرگ تجاری ایران-اروپا با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فن‌آوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اروپا از سوی سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین‌المللی در روزهای 24 ،25 و 26 آذرماه سال جاری به صورت آنلاین در قالب وبینار برگزار خواهد شد.

میرهادی سیدی، در رابطه با این همایش گفت: این همایش با کمک موسسه آمبروزیتی ایتالیا برگزار خواهد شد، شرکت‌های ایرانی و اروپایی در آن حضور خواهند داشت و نشست‌های تجاری دوجانبه برگزار می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: این همایش و نشست‌های B to B مربوط به آن، در راستای استراتژی ملی صادرات ایران و  در جهت  کمک  به شرکت‌های ایرانی برای ورود به بازار اروپا و ایجاد امکان برای تعامل اقتصادی و تجاری آنها با شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: مزیت های واردات با ارز صادراتی

سیدی در رابطه با مهلت هماهنگی شرکت‌ها با شرکای تجاری خود نیز اذعان داشت:  شرکت‌ها برای برگزاری نشست‌های  B to B خود در سایت اینترنتی اختصاصی این نشست بیش از 20روز (از 11آذر تا اول دی‌ماه) فرصت خواهند داشت تا نسبت به هماهنگی و برگزاری این نشست‌ها با شرکای تجاری خود اقدام کنند.

همچنین در سایت اختصاصی این نشست، جستجوی شرکت‌های موجود و ارسال تقاضا برای برگزاری نشست‌ها از 11آذر ماه (اول دسامبر) امکان‌پذیر خواهد شد.

نشست بزرگ تجاری ایران-اروپا در فضای آنلاین

سیدی همچنین اعلام کرد این نشست‌ها در فضای اختصاصی آنلاین خودشان برگزار می‌شوند و رویداد اصلی سه روزه شامل نشست‌های تخصصی در زمینه مباحث مرتبط با روابط اقتصادی و تجاری ایران و اروپا خواهد بوذ.

  همچنین  نشست‌های  (پانل‌های) اختصاصی در خصوص استراتژی ملی صادرات در زمینه‌های بخش‌های صنعتی (قطعات خودرو-اقلام پتروشیمی)، بخش‌های کشاورزی (گیاهان دارویی، میوه و سبزی)، بخش‌های خدماتی گردشگری وخدمات( ICT) خواهد بود.

وی در ادامه توضیح داد: علاوه‌ براین،  فعالیت‌های  متنوعی  به  منظور  بهره‌برداری  حداکثری  شرکت‌کنندگان  طراحی  شده  که  از دو هفته پیش از رویداد اصلی آغاز شده و تا یک هفته پس از رویداد اصلی در جریان خواهد بود.

سیدی در رابطه با دوره‌های آموزشی و محتوای برنامه‌ها نیز گفت: این برنامه‌ها شامل برگزاری دوره‌های آموزشی در جهت ارتقای ظرفیت شرکت‌های ایرانی و تشخیص و بهبود مهارت‌های مدیریتی آنها مرتبط با فرآیندهای تجارت جهانی و ایجاد  ارتباط  تجاری با  شرکت‌های  طرف  اروپایی  و  تنظیم  ملاقات‌های  دوجانبه  از  طریق  جستجوی شرکت‌های حاضر در رویداد و پیشنهاد برگزاری نشست‌‌ها در پلتفرم اختصاصی نشست است.

امکان تبادل ایده‌ها و تخصص‌ها

سیدی این رویداد را برای مجموعه کسب و کارهای ایرانی و اروپایی منحصر به فرد دانست و گفت: این نشست امکان تبادل ایده‌ها و تخصص‌ها و شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای تجاری بالقوه را به شرکت‌های ایرانی و اروپایی می‌دهد.

همچنین احیای گفتگوها و ایجاد زمینه اعتماد متقابل بین شرکت‌ها می‌تواند به بازسازی روابط تجاری ایران و اروپا منجر شده و روابط اقتصادی بین دو طرف را مستحکم‌تر بسازد و در عین حال مسیر را برای روابط تجاری و سرمایه‌گذاری گسترده‌تر هموار کند.

سیدی در پایان سخنان خود اعلام کرد که  ثبت نام و حضور شرکت‌های علاقمند ایرانی و خارجی در این رویداد هیچ هزینه‌ای را برای شرکت‌‎ها ندارد .

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نشست به وب سایت رسمی رویداد به آدرس www.europeiranbusinessforum.com مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *