قیمت شاخص نفت خام برنت (چهارشنبه، پنجم شهریورماه) با ۸ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ۹۴ سنت رسید.

به گزارش برات نیوز، این در حالی است که قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲ سنت کاهش به ۴۳ دلار و ۳۳ سنت رسید.

 به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز سه‌شنبه (چهارم شهریورماه) ۴۵ دلار و ۸۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۳ دلار و ۳۵ سنت بود.

قیمت نفت خام برنت امروز افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت ایالات متحده آمریکا بخش عمده تولید فراساحلی خود را در خلیج مکزیک و پیش از رسیدن طوفان لورا متوقف کردند و خوش‌بینی نسبت به مذاکرات تجاری چین و آمریکا افزایش یافته است.

اما نگرانی‌های جدید درباره ویروس کرونا که سبب کاهش تقاضا شده است افزایش قیمت بیشتر را محدود کرد. ابتلای دوباره مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا و آسیا سبب افزایش نگرانی‌ها درباره ایمنی در آینده شده است.

تحلیلگران بانک استرالیایی ای‌ان‌زی (ANZ) روز چهارشنبه در یادداشتی اعلام کردند: قیمت نفت خام با افزایش قیمت بنزین بالاتر رفته است، زیرا طوفان لورا به سمت ساحل خلیج مکزیک آمریکا حرکت می‌کند.

گفتنی است روز گذشته روند تغییر قیمت شاخص‌های نفت خام امروز متفاوت بود، زیرا معامله‌گران از طرفی با کاهش شدید تولید در سواحل خلیج مکزیک آمریکا در پی طوفان‌های گرمسیری دوقولوی مارکو و لورا و از طرفی دیگر با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا و اروپا روبه‌رو بودند.

استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار مؤسسه آکسی‌تریدر در این باره گفت: جهش شمار دکل‌های حفاری آمریکا در هفته گذشته و داده‌های متفاوت درباره موارد ابتلا به ویروس کرونا دراین هفته تأثیری منفی بر قیمت نفت دارد، اما به لطف اختلال احتمالی در پی دو طوفان جداگانه‌ای که به‌سوی منطقه ساحل خلیج مکزیک آمریکا در حرکت است از بار منفی تغییرهای قیمتی کاسته شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *