اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تعیین تکلیف برگزاری نمایشگاه های تهران

نمایشگاه های تهران

برگزاری نمایشگاه های تهران برای تولید کنندگان داخلی همیشه فرصتی بوده تا با ارائه دستاوردهای به روز خود بتوانند در رونق شرایط اقتصادی خود و کشور تاثیرگذار باشند.

حدود 6 ماهی است که برگزاری تمامی نمایشگاه های بزرگ و بین المللی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است وفعالان حوزه اقتصادی کشور بسیار از این موضوع گلایه مندند زیرا آنها معتقدند که با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی می توان نمایشگاه ها را برگزار کرد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ضمن اعلام لغو مجدد برگزاری نمایشگاه های تهران با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و اوج شیوع این بیماری اظهار داشته است: ما تلاش داریم تا با پیگیری های انجام شده مجوز از سرگیری برگزاری نمایشگاه های جدید را دریافت کنیم که با توجه به برگزاری جلسات پی در پی مقرر شده است تا 10 روز آینده تکلیف برگزاری نمایشگاه های جدید مشخص شود.

بیشتر بخوانید: امکان برگزاری نمایشگاه کتاب وجود ندارد

بهمن حسین زاده درادامه گفته است: با توجه به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ها در ارائه جدیدترین دستاوردهای اقتصادی کشور در زمان تحریم امیدواریم که با رسیدن به یک جمع بندی همه جانبه امکان برگزاری ایمن نمایشگاه‌های جدید فراهم شود.

وی اظهار داشته است: با توجه به کاهش شیوع ویروس کرونا در اواخر بهار برگزاری نمایشگاه ها از سرگرفته شده بود و چند نمایشگاه هم برگزار شد اما با توجه به افزایش شیوع این ویروس و تعداد مبتلایان دوباره برگزاری نمایشگاه ها متوقف شد .

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی خاطرنشان کرده است: پس از مرحله اول شیوع کرونا ، این شرکت فعالیت دوباره خود را از 24 خرداد آغاز کرد وبا پیگیری‌های مستمر توانست تمامی فرآیند اجرایی نمایشگاه‌های جدیدرا با رعایت تمام پروتکل‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت برنامه ریزی کند و تمام راهکارهای ممکن را برای برگزاری نمایشگاه به ستاد مقابله با کرونا اجرایی سازد.

حسین زاده اظهار داشته است: اما حالا با توجه به اینکه مقدمات برگزاری نمایشگاه مواد شوینده با حضور بیش از  500 شرکت در محل نمایشگاه‌های بین المللی فراهم شده بود، با ابلاغ ستاد مقابله با کرونا برگزاری این نمایشگاه و سایر نمایشگاه‌ها در تهران مجددا تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

وی ادامه داده است: دستور لغو مجدد برگزاری نمایشگاه ها در حالی صادر شد که مقدمات برگزاری نمایشگاه از مدت‌ها پیش فراهم شده بود و شرکت‌ها و برگزار کنندگان نمایشگاه با هزینه قابل توجهی خود را آماده برگزاری این رویداد کرده بودند.

این مقام مسوول بیان کرده است: در زمان برگزاری نمایشگاه ها که دراواخر بهار برگزار شد ورود عموم مردم ممنوع بود و تنها دست اندرکاران هر حوزه  که کارت دعوت داشتند امکان حضور در فضای نمایشگاه را پیدا می‌کردند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید