طبق آخرین آمار منتشر شده، هفته‌ای گذشت شاهد نوسان قیمت گوشی در بازار بودیم.

به گزارش برات‌نیوز، قیمت گوشی در بازار از آغاز هفته گذشته روند افزایشی خود را آغاز کرد و با پشت‌سر گذاشتن تعطیلات اخیر هنوز تثبیت نشده است؛ به‌طوری‌که گوشی هوشمند A51 سامسونگ از 8 میلیون و 900 هزارتومان به 9 میلیون و 200 هزار تومان رسید.

گوشی هوشمند شیائومی مدل Redmi ۹ A M ۲۰۰۶ C ۳ LG دو سیم کارت با ظرفیت ۳۲ گیگابایت در بازار ۴ میلیون و ۶۹۹ هزار تومان قیمت دارد.

گوشی هوشمند سامسونگ مدل Galaxy A11 SM-A115F/DS دو سیم کارت ظرفیت 32 گیگابایت با 2 گیگابایت رم با قیمت ۴,۸۳۰,۰۰۰ معامله می‌شود.

گوشی هوشمند سامسونگ مدل Galaxy A01 SM-A015F/DS دو سیم کارت ظرفیت 16 گیگابایت نیز ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان قیمت دارد.

گوشی هوشمند سامسونگ مدل Galaxy A10s SM-A107F/DS دو سیم کارت ظرفیت 32 گیگابایت با قیمت ۴,۶۸۳,۰۰۰ تومان درحال معامله است.

قیمت گوشی هوشمند شیائومی مدل Redmi 8A M1908C3KG دو سیم‌ کارت ظرفیت 32 گیگابایت نیز ۴,۵۹۹,۰۰۰ تعیین شده است.

 در جدول زیر لیست قیمت برخی دیگر از گوشی‌های پرفروش بازار به‌چشم می‌خورد:

علت نوسان قیمت گوشی چیست؟

به گفته رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل پیش‌تر در این زمنیه گفته بود: با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت ارز، عدم تخصیص ارز به این بخش و همچنین اجرای قانون سقف و سابقه برای شرکت‌ها که آن‌ها را عملاً فلج کرده‌ است، افزایش قیمت موبایل در مقایسه با لوازم دیگر بسیار کمتر است.

با وجود نوسان قیمت گوشی هوشمند در ماه‌های اخیر، کارشناسان معتقدند که در صورت تغییر مسیر بازار ارز، قیمت‌های تلفن‌همراه، دچار ریزش خواهد شد.

رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در این رابطه گفته بود: به‌محض نزولی شدن قیمت ارز و گشایش واردات موبایل با تخصیص ارز، بازار تلفن‌همراه روند کاهشی خود را دنبال خواهد کرد. در صورت کاهش قیمت ارز، بازار با اشباع گوشی مواجه شده و در نتیجه با شوک کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم شد.

لازم به ذکر است که طرح‌هایی برای افزایش تولید تلفن‌همراه نیز در داخل کشور در حال بررسی و اجراست که با تحقق آن‌ها، قیمت‌ها در بازار موبایل مسیر کاهشی پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *