بازی Cyberpunk 2077 بدون شک یکی از مورد انتظارترین عناوین سال 2020 و حتی نسل اخیر محسوب می‌شود که زمان زیادی تا عرضه جهانی آن باقی نمانده است. امروز در رسانه برات نیوز قصد داریم نکات مهمی که باید درباره بازی Cyberpunk 2077 بدانید را به اطلاع شما برسانیم و به صورت کلی شما عزیزان را با این عنوان زیبا و هیجان انگیز، آشنا نماییم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بازی Cyberpunk 2077 برای اولین بار در سال 2012 میلادی و با یک تریلر CG و زیبا معرفی شد. استودیوی سازنده این عنوان، یعنی استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، در آن زمان شاید فکر نمی‌کرد که بازی بزرگ نقش آفرینی آن‌ها، کار ساخت و توسعه فوق‌العاده سخت و زمان بری را داشته باشد و بدون توجه به این موارد، بازی را معرفی کرد. با این حال، هدف گذاری‌های استودیوی سی دی پراجکت رد در ادامه راه تغییر کرد و آن‌ها به صورت جدی روی یک بازی دیگر به نام The Witcher 3 Wild Hunt کار کردند. این عنوان که باز هم مورد انتظار و هیجان انگیز بود، در سال 2015 عرضه شد و آن قدر موفقیت کسب کرد که حتی به عنوان بهترین بازی سال 2015 و یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم شناخته شد. پس از ساخت بازی The Witcher 3 و محتویات الحاقی و اضافی آن، استودیوی سی دی پراجکت رد، تازه کار جدی را روی پروژه Cyberpunk 2077 آغاز کرد و با تمام قوا مشغول ساخت این بازی مورد انتظار شد. در این سال‌ها، سی دی پراجکت رد به دلیل موفقیت بازی قبلی خود، به تیم بزرگتر و با نفرات بیشتری تبدیل شد و توانست کار ساخت پروژه عظیمی مانند Cyberpunk 2077 را راحت‌تر پیش ببرد. حال، حدود 1 سال است که کار تبلیغات و بازاریابی برای Cyberpunk 2077 آغاز شده و سازندگان قصد دارند با نمایش‌های فوق‌العاده و نفس گیر خود از بازی، توجه همه را نسبت به پروژه بزرگ خود جلب کنند. حقیقت این جا است که با خواندن اطلاعات بازی Cyberpunk 2077 یا تماشای نمایش‌های این عنوان نقش آفرینی، به شدت هیجان زده می‌شویم و با خود فکر می‌کنیم که سازندگان می‌خواهند با این عنوان،‌ جهش عظیمی را در زمینه‌های داستان گویی، طراحی دنیا و به صورت کلی، سبک نقش آفرینی نمایش دهند. حالا که زمان بسیار کمی تا انتشار بازی Cyberpunk 2077 باقی مانده و تمام تاخیرها و بدقولی‌های سازندگان را برای تارخ عرضه پشت سر گذاشته‌ایم، بد نیست پیش از تجربه بازی، نگاهی مفصل به جوانب مختلف آن داشته باشیم و یک بار برای همیشه، شناخت کامل و درستی را از Cyberpunk 2077 به دست آوریم. با برات نیوز در ادامه مطلب همراه باشید.

تاریخ عرضه بازی Cyberpunk 2077
امروز در رسانه برات نیوز قصد داریم نکات مهمی که باید درباره بازی Cyberpunk 2077 بدانید را به اطلاع شما برسانیم و به صورت کلی شما عزیزان را با این عنوان زیبا و هیجان انگیز، آشنا نماییم.

داستان

همه ما می‌دانیم که در هر بازی نقش آفرینی یا RPG، داستان و روایت آن‌ نقش بسیار زیادی در موفقیت یک اثر دارد و این قضیه در مورد بازی Cyberpunk 2077 نیز صادق است. هنوز به صورت دقیق نمی‌دانیم که داستان بازی Cyberpunk 2077 درباره چیست و هر کدام از شخصیت‌ها درون دنیای بازی چه نقشی دارند اما می‌توانیم تایید کنیم که V، شخصیت اصلی داستان محسوب می‌شود. از آن جایی که مردم در نمایش‌های بازی Cyberpunk 2077، کیانو ریوز (Keanu Reeves) مشهور را به دفعات مشاهده کرده بودند، فکر می‌کردند که این بازیگر سرشناس، نقش شخصیت اصلی داستان بازی را ایفا خواهد کرد اما این گونه نیست و شخصیت اصلی داستان، فردی به نام V است. طبق اطلاعاتی که داریم، V به دنبال یک چیپ جاودانگی است و در همان ابتدای بازی، او و یکی از دوستانش به نام Jackie Welles سعی در دزدیدن این چیپ از یک شرکت بزرگ دارند. با این حال، همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و V خیلی سریع طعم تلخ خیانت را می‌چشد و حتی گروهی که با آن‌ها ارتباط دارد، او را به قتل می‌رسانند. این جا است که کیانو ریوز یا همان جانی سیلور هند (Johnny Silverhand) وارد داستان می‌شود و به V کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که چیپ جاودانگی به V برای زنده ماندن کمک می‌کند اما به چه قیمتی و با چه پایانی؟ هنوز نمی‌دانیم. همچنین نمی‌دانیم که انگیزه‌های جانی سیلور هند برای فعالیت‌های خاص خود درون شهر چیست؟ با تمام این تفاسیر، مشخص است که داستان بازی Cyberpunk 2077 عظیم و هیجان انگیز است و همین موضوع، صبر کردن برای عرضه بازی را برای ما سخت می‌سازد.

داستان بازی Cyberpunk 2077
V خیلی سریع طعم تلخ خیانت را می‌چشد و حتی گروهی که با آن‌ها ارتباط دارد، او را به قتل می‌رسانند. این جا است که کیانو ریوز یا همان جانی سیلور هند (Johnny Silverhand) وارد داستان می‌شود

حضور کیانو ریوز درون بازی Cyberpunk 2077

بعید می‌دانم کسی بازیگر سرشناس و مشهور، کیانو ریوز را نشناسد و یکی از فیلم‌های این بازیگر و هنرمند را تماشا نکرده باشد. کیانو ریوز پیش از این که یکی از شخصیت‌های موجود در دنیا و داستان بازی Cyberpunk 2077 باشد، یک عنصر تبلیغاتی عالی برای استودیوی سی دی پراجکت رد محسوب می‌شود. حضور این بازیگر در رویداد E3 سال 2019 و در کنفرانس شرکت مایکروسافت برای تبلیغ بازی، همه بازی‌بازان و مردم را در سراسر دنیا به وجد آورد و باعث هر چه بیشتر دیده شدن بازی Cyberpunk 2077 شد. با این حال، کیانو ریوز تنها یک ابزار تبلیغاتی نیست و در واقع مدل سه بعدی و صدای او به صورت کامل در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. شخصیت او درون دنیای بازی با نام جانی سیلور هند شناخته می‌شود که پیشتر درباره او توضیحاتی را ارائه کردیم. این شخصیت به نظر هم پیمان و دوست شخصیت اصلی، یعنی V می‌رسد و مهارت‌های بسیاری نیز دارد. هدف اصلی جانی سیلور هند در بازی Cyberpunk 2077 این است که شهر Night City را به آتش بکشد و در واقع آن را نابود کند. با این حال، با این که جانی سیلور هند به نظر یک شخصیت فوق‌العاده می‌رسد، هنوز از انگیزه‌های اصلی کارهای او خبر نداریم.

جانی سیلورهند در بازی Cyberpunk 2077
کیانو ریوز پیش از این که یکی از شخصیت‌های موجود در دنیا و داستان بازی Cyberpunk 2077 باشد، یک عنصر تبلیغاتی عالی برای استودیوی سی دی پراجکت رد محسوب می‌شود.

مسیرهای زندگی

درون بازی Cyberpunk 2077 به مانند برخی از عناوین نقش آفرینی دیگر، مسیرهای زندگی و داستان‌های متفاوتی برای شخصیت اصلی وجود دارد که باعث می‌شود پس زمینه‌های مختلف و آغاز‌های متفاوتی برای V رقم بخورد. شما به عنوان بازی‌باز می‌توانید در ابتدای بازی انتخاب کنید که در گروه Nomad و Corpo و Streetkid باشید که انتخاب هر کدام از این گزینه‌های باعث به وجود آمدن صحنه‌ها، مسیرها و دیالوگ‌های گوناگونی خواهد شد. به عنوان مثال، بودن در گروه Nomad، شخصیت V در محله‌های بد داخل شهر زندگی می‌کند و پس از نابود شدن خانواده‌اش به سمت شهر Night City می‌آید. با انتخاب گروه Streetkid، شخصیت V از ابتدا درون شهر Night City زندگی خواهد کرد و جریان‌هایی او را با پلیس و شرکت Arasaka درگیر می‌کند. در انتها نیز اگر گزینه Corpo را انتخاب کنید، شخصیت V داخل شرکت Arasaka مشغول به کار می‌شود و جریان‌های متفاوتی انتظار او را می‌کشند. البته باید توجه داشته باشید که تمام این مسیرهای زندگی، شما و V را به جانی سیلور هند می‌رسانند و داستان وارد مسیر اصلی خود می‌شود اما انتخاب پس زمینه متفاوت، بر عهده بازی‌بازان خواهد بود.

مسیرهای زندگی در بازی Cyberpunk 2077
مسیرهای زندگی مختلف در بازی، هویت V و پس زمینه داستانی او را دستخوش تغییر می‌کنند

خلق شخصیت

حتی اگر در بازی‌های نقش آفرینی یا RPG تخصص بسیاری نداشته باشید و عناوین متعددی را در این سبک تجربه نکرده باشید، حتما می‌دانید که در تمام عناوین این سبک، ساخت و خلق ظاهر شخصیت اصلی، بخشی از فعالیتی است که باید در همان ابتدای کار انجام دهید. طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم، بخش خلق شخصیت در بازی Cyberpunk 2077 با گزینه‌های جزئی و فوق‌العاده‌ای در دسترس بازی‌بازان قرار داده می‌شود و شما می‌توانید ظاهر شخصیت V را پس از انتخاب جنسبت مورد نظر خود (زن یا مرد)، شخصی سازی نمایید. واقعیت این جا است که سازندگان در این بخش، آن قدر وسواس به خرج داده‌اند که تقریبا تمام جزئیات ظاهری و تزئینی را می‌توان برای شخصیت مورد نظر خود شخصی سازی نماییم. چهره‌های مختلف، مدل چشم‌ها، بینی‌ها، چانه ها، مدل مو و اشکال دهان، همگی در این بخش شخصی سازی می‌شوند و همچنین آرایش و گریم شخصیت اصلی نیز در دستور کار قرار می‌گیرد. شما همچنین می‌توانید نوع مادها (اجزای روباتی یا سایبورگی که تمام شخصیت‌ها در سایبرپانک آن‌ را دارند) را برای شخصیت خود انتخاب نمایید و با صداها و اشکال مختلف بدن، نتیجه‌ نهایی منحصر به فردی را دریافت کنید. شخصیت و کاراکتر شما در انتهای کار خلق شخصیت، می‌تواند هر هویت و ظاهری داشته باشد.

خلق شخصیت در بازی Cyberpunk 2077
بخش خلق شخصیت در بازی Cyberpunk 2077 با گزینه‌های جزئی و فوق‌العاده‌ای در دسترس بازی‌بازان قرار داده می‌شود

زاویه دوربین اول شخص

پس از توضیح در مورد بخش خلق شخصیت و تمام جزئیات مربوط به آن که کاراکتر شما را به یک نمونه کاملا منحصر به فرد تبدیل می‌کند، جالب است بدانید که زاویه دوربین گیم‌پلی بازی Cyberpunk 2077، به صورت اول شخص است و این بدان معنی است که شما در بیشتر زمان بازی، نمی‌توانید چهره و ظاهر شخصیت اصلی را مشاهده نمایید. این که چرا سازندگان برای ساخت Cyberpunk 2077 از زاویه دوربین اول شخص استفاده کرده‌اند، سوال بزرگی است که بازی‌بازان و طرفداران مرتب آن را می‌پرسند و بد نیست در این جا پاسخ مناسبی به آن بدهیم. طبق توضیح و اطلاعات یکی از سازندگان، انتخاب زاویه دوربین اول شخص برای بازی Cyberpunk 2077 به این خاطر بوده که بازی‌بازان بتوانند در بهترین حالت ممکن و به شکل غرق شونده‌ای وارد دنیای بازی شوند و آن‌ را از دید داستان و گیم‌پلی، بهتر و عمیق‌تر دنبال نمایند. البته باید بگوییم که زاویه دوربین سوم شخص نیز در برخی مواقع در دسترس بازی‌بازان قرار می‌گیرد که بیشتر در مواقع پخش میان پرده ها یا رانندگی در سطح شهر است. همچنین شخصیت V درون آینه‌های دنیای بازی قابل مشاهده است و زمانی که وارد منوی Inventory نیز می‌شویم، می‌توانیم ظاهر او را از نمای جلویی، به خوبی مشاهده کنیم.

زاویه دوربین اول شخص در بازی Cyberpunk 2077
طبق توضیح و اطلاعات یکی از سازندگان، انتخاب زاویه دوربین اول شخص برای بازی Cyberpunk 2077 به این خاطر بوده که بازی‌بازان بتوانند در بهترین حالت ممکن و به شکل غرق شونده‌ای وارد دنیای بازی شوند

شهر Night City

یکی از موارد مهمی که باعث می‌شود بازی Cyberpunk 2077 تا این حد شگفت انگیز و زیبا به نظر برسد، دنیای آن است. به جرئت می‌توان گفت که دنیای بازی، عمق بسیار زیادی دارد و می‌توان مدت بسیار زیادی در آن غرق شد. جالب است بدانید که شهر Night City با این میزان عمق خود، تنها بخشی از نقشه کلی بازی Cyberpunk 2077 را شامل می‌شود و از دیگر نقاط کشور، جدا است. به صورت کلی، دنیای بازی به شش منطقه تقسیم می‌شود که شامل Heywood و Pacifica و Westbrook و City Center و Watson و Santa Domingo می‌شوند. این شش منطقه، باز هم به 16 زیر منطقه تقسیم می‌شوند که درون هر کدام از آن‌ها، داستان‌ها، گروه‌ها و قوانین و حال و هوای خاصی وجود دارد و ممکن است هر زیر منطقه به دست یک گنگ، اشغال و تسخیر شده باشد. منطقه City Center، در واقع مرکز شهر محسوب می‌شود و به نوعی با وجود شرکت‌های بزرگ و پیشرفته، مدرن ترین قسمت آن نیز به حساب می‌آید. این در حالی است که منطقه Pacifica یک ناحیه رها شده است که هر نوع خلاف و جنایتی درون آن انجام می‌شود. علاوه بر این؛، مناطق بد یا Badlands نیز در خارج از نایت سیتی وجود دارند که مناطقی آلوده هستند و گروه Nomad در آن جا سکونت می‌کنند.

شهر نایت سیتی در بازی نکات مهمی که باید درباره بازی Cyberpunk 2077
دنیای بازی و شهر نایت سیتی به مناطق و زیر مناطق مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند.

گنگ ها

در دنیای آینده نگرانه‌ی بازی Cyberpunk 2077، گَنگ‌ها و گروه‌های خلافکاری بسیاری در هر منطقه وجود دارند که با انگیزه ها و روش‌های متفاوت، کار خود را انجام می‌دهند. در این بخش قصد داریم این گنگ‌ها را به صورت مختصر و مفید به شما معرفی نماییم. در قدم اول باید به گنگ 6th Street اشاره کنیم که در منطقه‌های Santa Domingo و Heywood مستقر هستند و هدف آن‌ها، تماما وطن پرستی و انگیزه‌های این چنینی است. گنگ دیگری به نام The Animals در منطقه Pacifica وجود دارد که علاقه بسیاری از لوازم و قطعات سایبورگی و روباتی دارند و با استفاده از آن‌ها، عملکرد فیزیکی خود را افزایش می‌دهند. Voodoo Boys نام یک گنگ دیگر است که باز هم در منطقه Pacifica دیده می‌شوند که روی شبکه قدیمی و بلک وال سرمایه گذاری می‌کنند. گنگ Maelstrom در منطقه Watson متمرکز است و از «سایبر افزار» یا همان قطعات روباتی به شکل بی رویه و اغراق آمیز استفاده می‌کنند. این در حالی است که گنگ Scavengers در تمام نقاط شهر دیده می‌شوند اما مقر اصلی آن‌ها در Pacifica است و آن‌ها دوست دارند به صورت غیر قانونی، سایبر افزار را به سرقت ببرند و آن‌ها را در بازار سیاه بفروشند. گنگ The Tyger Claws در منطقه Westbrook دیده می‌شوند و به مانند یاکوزا کار می‌کنند. این گنگ همچنین یکی از بزرگترین گروه‌ها محسوب می‌شود و هزاران عضور دارد. در آخر، گنگ Moxes قرار می‌گیرد که یک گروه مختلط محسوب می‌شوند و روی دفاع شخصی، مخصوصا در برابر گنگ Tyger Claws تمرکز می‌کنند. هر کدام از این گنگ‌ها درون دنیای بازی Cyberpunk 2077، اهداف و انگیزه‌های مخصوص به خود را دارد و همچنین داستان و استایل هر کدام از آن‌ها منحصر به فرد است.

گنگ‌ها در بازی Cyberpunk 2077
در هر کدام از مناطق بازی، گنگ‌های مخصوصی مستقر هستند که هدف ها و انگیزه‌های مختلفی دارند.

شرکت‌های بسیار بزرگ

در دنیای بازی Cyberpunk 2077، شرکت‌های بزرگ یا به صورت دقیق‌تر، Megacorp ها قدرت بسیاری دارند و به صورت پیشرفته فعالیت می‌کنند. این شرکت‌های بزرگ و عظیم، عملا همه چیز را در شهر کنترل می‌کنند و قدرت واقعی را در دست دارند. تا کنون و طبق اطلاعاتی که سازندگان منتشر کرده‌اند، با یکی از این شرکت‌های بزرگ به نام Arasaka آشنا شده‌ایم که یکی از قدرتمندرین شرکت‌های عظیم در دنیا به حساب می‌آید. با این که نایت سیتی به صورت کلی به این شرکت تعلق دارد، اما شرکت‌های بزرگ دیگری نیز هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیریم. به عنوان مثال، MAX-TAC که با نام Psycho Squad نیز شناخته می‌شود، برای اولین بار در تریلر سال 2013 بازی نمایش داده شد و همچنین در تصاویر اخیر بازی نیز آثاری را از آن دیده‌ایم. این شرکت با قربانی‌های cyberpsychosis سر و کار دارد و به صورت کلی، قدرت جنگی و نظامی بیشتری نسبت به پلیس شهر نایت سیتی یا همان NCPD دارند. شرکت بزرگ دیگر، Trauma Team International نامیده می‌شود که در واقع یک شرکت پیراپزشکی یا paramedical است و کار آن‌ها در اصل این است که به سرعت به موردهای اضطراری پزشکی پاسخ بدهند که البته پول و هزینه زیادی نیز در قبال خدمات خود می‌گیرند. شرکت‌های بزرگ دیگر نیز مانند Militech ،Kang Tao و Budget Arms در دنیای بازی وجود دارند و به نظر می‌رسد بیشتر وظیفه توزیع اسلحه و مهمات را درون شهر به عهده دارند؛ همان اسلحه‌هایی که شما برای مبارزه با دشمنان استفاده می‌کنید. البته هنوز منتظر انتشار اطلاعات بیشتری از این شرکت های بزرگ هستیم و درباره گروه‌هایی مانند Biotechnica نیز به توضیحات بیشتری نیاز داریم.

شرکت‌های بسیار بزرگ در بازی Cyberpunk 2077
شرکت‌های بزرگ و عظیم داخل دنیای بازی، به نوعی صاحب شهر هستند و قدرت بسیاری دارند.

آیتم‌های داستانی

همانطور که مشاهده می‌کنید، دنیای بازی Cyberpunk 2077 آن قدر عمیق و پر جزئیات است که هر چه بیشتر از آن اطلاعات به دست می‌آوریم، حس می‌کنیم که چیزی درباره آن نمی‌دانیم! سازندگان برای کسانی که عاشق رمز و راز و داستان و تاریخچه دنیای بازی Cyberpunk 2077 هستند، یک سری آیتم‌ها یا Shardهای خاص را به صورت مخفی درون دنیای بازی قرار داده‌اند تا دانش و اطلاعات بازی‌بازان و طرفداران نسبت به نایت سیتی افزایش پیدا کند. این Shard ها در واقع یک سری آیتم‌های جمع کردنی در سطح نایت سیتی هستند که از هر دری با شما سخن می‌گویند؛ از پس زمینه داستانی جانی سیلور هند گرفته تا تاریخچه شهر و هر کدام از گنگ‌های مستقر در آن. قطعا وابسته شدن به دنیای عمیق و فوق‌العاده‌ی Cyberpunk 2077، بازی‌باز را برای جمع آوری این آیتم‌های داستانی تشویق و ترغیب می‌کند و بد نیست در طول بازی خود، نیم نگاهی به جمع آوری آن‌ها داشته باشید.

آیتم‌های داستانی در بازی Cyberpunk 2077
Shard ها در واقع یک سری آیتم‌های جمع کردنی در سطح نایت سیتی هستند که از هر دری با شما سخن می‌گویند

همراهان

وجود همراهان در یک بازی نقش آفرینی، موضوعی عادی و معمولی محسوب می‌شود اما قطعا نوع همراهان در بازی Cyberpunk 2077 با دیگر عناوین، متفاوت است. تا کنون و طبق نمایش‌های بازی، بیش از هر شخص دیگری درون بازی، شخصیت Jackie Welles به عنوان همراه V معرفی شده اما این قطعا پایان کار نیست و موارد بسیاری وجود دارند که ما هنوز درباره همراهان و تعداد آن‌ها در بازی نمی‌دانیم. طراح ماموریت‌های بازی Cyberpunk 2077، یعنی Philipp Weber در گذشته اعلام کرده بود که در طول بازی، چندین شخصیت همراه، با V خواهند بود و طبیعتا هر کدام از آن‌ها خصوصیت‌های شخصیتی و البته مهارت‌های منحصر به فرد خود را دارند. این شخصیت‌های همراه، علاوه بر این که V را در مراحل مختلف همراهی می‌کنند، می‌توانند با شما وقت بگذرانند و البته نقش مهمی را در داستان بازی ایفا می‌کنند. نکته جالب ماجرا این جا است که برخی از این شخصیت‌های همراه، در ادامه داستان و با توجه به انتخاب‌های شما در طول بازی، می‌توانند به دوستان نزدیک تر یا حتی دشمن تبدیل شوند و برخوردشان کاملا به تصمیمات و انتخاب‌های شما بستگی خواهد داشت.

همراهان در بازی Cyberpunk 2077
شخصیت‌های همراه، علاوه بر این که V را در مراحل مختلف همراهی می‌کنند، می‌توانند با شما وقت بگذرانند و البته نقش مهمی را در داستان بازی ایفا می‌کنند

رابطه‌های احساسی

برقرار کردن رابطه احساسی و عاشقانه با شخصیت‌های مختلف درون یک بازی نقش آفرینی، چیزی است که در برخی از عناوین این سبک مشاهده کرد‌ه‌ایم و البته استودیوی سی دی پراجکت رد نیز با ساخت بازی The Witcher 3 ثابت کرد که در طراحی این رابطه‌ها، استاد است. با این حال، سازندگان هنوز به صورت خاص و مفصل در مورد رابطه‌های احساسی و رومنس صحبت‌ نکرده و اطلاعاتی را ارائه نداده‌اند. یکی دیگر از طراح‌های ماموریت بازی که Paweł Sasko نام دارد، در سال 2019 میلادی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که برخی از شخصیت‌های NPC (شخصیت‌های غیر قابل بازی) در صورت هم هدف بودن با بازی‌باز، می‌توانند با او وارد رابطه شوند و البته این موضوع به نوع انتخاب بازی‌باز نیز وابسته خواهد بود. البته شخصیت‌های موجود در بازی به همین راحتی با شما رابطه نزدیک برقرار نمی‌کنند و برخی از آن‌ها تنها دوست دارند در حد یک دوست باقی بمانند. Paweł Sasko همچنین اعلام کرده بود که انتخاب‌های گیمر، تعداد و نوع رابطه‌ی V با دیگر شخصیت‌ها را تعیین خواهد کرد اما تغییر دادن برخی از اولویت‌ها به مانند دنیای واقعی، درون بازی نیز غیر ممکن است. این در واقع یکی از فاکتورهای کلیدی است که باعث می‌شود شخصیت‌های درون بازی هوشمند، طبیعی و واقعی باشند. او همچنین گفته که تمرکز سازندگان به شدت روی شخصیت‌ها خواهد بود و آن‌ها به مانند ستون‌های اصلی داستان خواهند بود.

رابطه‌های احساسی در بازی Cyberpunk 2077
استودیوی سی دی پراجکت رد با ساخت بازی ویچر 3 نشان داد که در خلق رابطه‌های احساسی و عاشقانه، استاد است و حالا باید دستپخت آن‌ها را در بازی Cyberpunk 2077 مشاهده کنیم.

سیستم شاخته‌ای دیالوگ‌ها و ماموریت‌ها

قطعا از تمام بازی‌های نقش آفرینی انتظار داریم که تصمیمات، انتخاب‌ها و دیالوگ‌های مختلف در بازی، نتایج متفاوتی داشته باشند و عواقب گوناگونی را برای ما به وجود بیاورند؛ مخصوصا بازی Cyberpunk 2077 که به نظر به شدت عمیق می‌رسد. طبق اطلاعات منتشر شده از این عنوان و البته نمایش‌هایی که از آن مشاهده کرده‌ایم، هر انتخاب درون Cyberpunk 2077، حتی گت و گو ها و مکالمه‌های کوتاه و نه چندان مهم داخل دنیای بازی، عواقب مخصوص به خود را خواهد داشت. این دیالوگ‌ها می‌توانند درباره هر موضوعی باشند و باید در انتخاب گزینه‌هایی که بازی به ما می‌دهد، به خوبی دقت کنیم. این موضوع، شامل سیستم شاخه‌ای ماموریت‌ها نیز می‌شود و یک انتخاب، می‌تواند به صورت کلی مسیر آن ماموریت را تغییر دهد. به عنوان مثال، در یکی از نمایش‌های گذشته‌ی بازی Cyberpunk 2077، بازی‌باز (V) باید یک ماموریت را برای گروه Voodoo Boys انجام دهد. در این ماموریت، این امکان وجود دارد که گنگ نامبرده شده را با موفقیت به شبکه Netwatch متصل کرد یا همچنین این امکان نیز وجود دارد که اعتماد آن‌ها را کاملا نابود کرده و برای منافعی که از طرف گروه Netwatch دریافت می‌کنیم، به Voodoo Boys خیانت کنیم. انتخاب هر کدام از این راه‌ها در طول گیم‌پلی، گزینه‌ها و انتخاب‌های بیشتری را باز خواهد کرد که هر کدام محتوای مخصوص با خود را دارند.

دیالوگ‌های شاخه‌ای در بازی Cyberpunk 2077
هر انتخاب درون Cyberpunk 2077، حتی گت و گو ها و مکالمه‌های کوتاه و نه چندان مهم داخل دنیای بازی، عواقب مخصوص به خود را خواهد داشت

مدت زمان ماموریت اصلی

با این که بازی‌های نقش آفرینی، بدون مراحل فرعی و فعالیت‌های جانبی، کمی بی معنی جلوه می‌کنند، اما قطعا بازی‌بازانی وجود دارند که می‌خواهند بدون توجه به مراحل فرعی، خط داستانی و ماموریت اصلی یک بازی را به اتمام برسانند و سریع‌تر به پایان برسند. با این که تمام کردن ماموریت اصلی و داستانی بازی Cyberpunk 2077 بدون انجام دادن مراحل فرعی ممکن است، اما تصور نکنید که همه چیز در Cyberpunk 2077 به این سادگی است. در واقع هیچ چیز در Cyberpunk 2077 ساده نیست! سازندگان داستان بازی Cyberpunk 2077 را به شکل یک شبکه تار عنکبوت توصیف می‌کنند؛ به این شکل که خط داستانی اصلی در وسط آن قرار گرفته و ماموریت‌های فرعی با قصه‌ها و داستان‌های فرعی خود، خط اصلی داستانی را محاصره کرده‌اند. این ماموریت‌های فرعی و قصه‌های جانبی، به ما امکانی را می‌دهند که شاید پیش از این نمونه آن را در بازی‌های ویدیویی مشاهده نکرده بودیم. طبق اطلاعات منتشر شده، مراحل فرعی در بازی Cyberpunk 2077 ممکن است به طرز شگفت انگیزی خط اصلی داستانی را تغییر دهند و حتی تا جایی پیش روند که نیازی به اتمام خط اصلی داستان نباشد اما بازی با یک پایان متفاوت به اتمام برسد! با این مراحل جانبی، می‌توان کارهایی را انجام داد یا افرادی را در طول راه مشاهده کرد که مسیر خط اصلی داستان را به کلی تغییر دهد و این بدان معنی است که مشاهده یک پایان یکسان توسط چند بازی‌باز، به سختی رخ می‌دهد.

زمان ماموریت اصلی در بازی Cyberpunk 2077
داستان کلی بازی Cyberpunk 2077 به شکل یک شبکه تار عنکبوت است که خط اصلی داستان در وسط آن قرار گرفته و ماموریت‌های فرعی آن را دورتادور محاصره کرده‌اند.

داستان‌های خیابانی

علاوه بر داستان اصلی، بازی‌بازان می‌توانند خود را درگیر یک سری مراحل فرعی خاص کنند که داستان‌های خیابان نامیده می‌شوند. این مراحل فرعی، هدف و جریان خاصی را دنبال می‌کنند، حال و هوای متفاوتی دارند و طبق توضیح سازندگان، به گونه‌ای شخصی سازی شده‌اند که حس منحصر به فردی داشته باشند. البته سازندگان همچنین تایید کرده‌اند که در ماموریت‌های فرعی داستان‌های خیابان، نباید انتظار سکانس های پیشرفته روایت داستان باشیم و کیفیت روایت در حد خط اصلی داستان باشد اما باید بگوییم که هر کدام از این مراحل فرعی، داستان مشخصی در خود دارند و می‌توانند V را در جهات مختلفی ارتقا دهند و با پیشرفت مواجه سازند. به صورت کلی باید انتظار داشته باشیم که حدود 75 ماموریت فرعی داستان‌های خیابان در بازی Cyberpunk 2077 وجود داشته باشد که در میان فعالیت‌های جانبی دیگر قرار می‌گیرند.

داستان‌های خیابانی در بازی Cyberpunk 2077
داستان‌های خیابانی در بازی حال و هوای متفاوتی دارند و طبق توضیح سازندگان، به گونه‌ای شخصی سازی شده‌اند که حس منحصر به فردی داشته باشند.

باخت در بازی و شکست در ماموریت

باخت یا Game Over در بازی Cyberpunk 2077 سیستم خاصی دارد که شاید نمونه آن را در بازی‌های ویدیویی دیگر، کمتر مشاهده کرده‌ باشیم. اول از همه باید بگوییم که V به دلیل داشتن چیپ جاودانگی، نمی‌تواند به صورت همیشگی کشته شود اما این بدان معنی نیست که مرگ در بازی وجود ندارد. قطعا درون بازی Cyberpunk 2077 یک صفحه باخت یا Game Over پس از شکست در ماموریت‌ها نمایش داده می‌شود اما توجه داشته باشید که در Cyberpunk 2077 فارغ از این که یک ماموریت چقدر بد با شکست مواجه می‌شود یا حتی اگر یکی از شخصیت‌ها کشته شود، داستان ادامه پیدا می‌کند و این تصمیم سازندگان برای بازی جدیدشان بوده است. در برخی از مواقع، بازی‌بازان می‌توانند به راحتی یک مرحله را به دلیل درجه سختی بالا یا مشکلاتی که برایشان به وجود می‌آید، انجام ندهند و در واقع آن را نادیده بگیرند اما با انجام این کار، داستان و روایت نمی‌ایستد و می‌تواند از راه‌های دیگری ادامه پیدا کند.

باخت و مرگ در بازی Cyberpunk 2077
در Cyberpunk 2077 فارغ از این که یک ماموریت چقدر بد با شکست مواجه می‌شود یا حتی اگر یکی از شخصیت‌ها کشته شود، داستان ادامه پیدا می‌کند

پایان‌های متفاوت

قطعا با توجه به توضیحاتی که تا کنون ارائه کرده‌ایم، خیلی راحت می‌توانیم نتیجه گیری کنیم که بازی Cyberpunk 2077 دارای پایان‌های متفاوت است و هر بازی‌باز نسبت به تصمیمات و انتخاب‌هایی که درون بازی انجام داده، می‌تواند پایان متفاوتی را تجربه نماید. البته این قضیه پایان‌های متفاوت در بسیاری از عناوین نقش آفرینی وجود دارد اما Cyberpunk 2077 قصد دارد آن را به مرحله جدیدی ارتقا دهد. انتخاب‌ها، مسیرهای زندگی، شخصیت‌های غیر قابل بازی و موارد بسیار دیگر، باعث می‌شوند پایانی که در انتهای بازی Cyberpunk 2077 مشاهده می‌کنید، متفاوت از پایان بازی‌باز دیگر باشد. با این حال، هنوز نمی‌دانیم که پایان‌های مختلف بازی تا چه حد نسبت به یکدیگر متفاوت هستند و تغییر آن‌ها با انتخاب‌‌های بازی‌باز، تا چه حد حساس تعیین شده‌اند. در نهایت باید بگوییم که پایان‌های متفاوت می‌تواند ارزش تکرار بازی Cyberpunk 2077 را بالا ببرد و بازی‌بازان را ما‌ه‌ها یا حتی سال‌ها پای خود نگه دارد.

پایان‌های متفاوت در بازی Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 دارای پایان‌های متفاوت است و هر بازی‌باز نسبت به تصمیمات و انتخاب‌هایی که درون بازی انجام داده، می‌تواند پایان متفاوتی را تجربه نماید

تاریخ انتشار

با وجود این اطلاعات و دانش هیجان انگیزی که از بازی Cyberpunk 2077 دارید، قطعا می‌خواهید از تاریخ یا زمان انتشار این عنوان مورد انتظار، خبردار شوید. باید بگوییم که بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ 19 ماه نوامبر سال 2020، مصادف با پنج شنبه، 29 آبان ماه سال 1399 منتشر خواهد شد و به یک انتظار چند ساله و بسیار طولانی، خاتمه خواهد داد. همان طور که گفته شد، Cyberpunk 2077 برای اولین بار در سال 2012 معرفی شد و حتی در سال‌ها و ماه‌های اخیر نیز چند بار با تاخیر در زمان عرضه مواجه شده بود اما به نظر می‌رسد که سرانجام می‌توانیم این عنوان را در روز 29 آبان ماه سال جاری، تجربه نماییم. بازی در این تاریخ برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود و مدتی بعد، پس از عرضه کنسول‌های نسل بعدی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس، برای این کنسول‌ها نیز عرضه خواهد شد.

تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077
سرانجام و پس از این مدت طولانی، می‌توانیم بازی Cyberpunk 2077 را تا چند روز دیگر تجربه نماییم!

 

بازی Cyberpunk 2077 آن قدر عظیم و عمیق به نظر می‌رسد که هر چه بیشتر در مورد آن اطلاعات به دست می‌آوریم، موارد دیگری باقی می‌مانند که درباره آن‌ها نمی‌دانیم و حتی نمی‌توانیم آن‌ها را تصور کنیم. این بازی سال ها زیر دست استودیوی سی دی پراجکت رد در دست ساخت است و بازی‌بازان به شدت برایش هیجان زده هستند. در این مطلب سعی کردیم با دادن اطلاعات مختلف از جوانب متفاوت از بازی Cyberpunk 2077، شما را هر چه بیشتر با این عنوان آشنا نماییم. قطعا موارد بسیار دیگری باقی می‌ماند که در این مطلب به آن‌ها اشاره‌ای نشد اما شاید مهم‌ترین مطالب در این جا، پوشش داده‌ شده‌اند.

نظر شما در مورد بازی Cyberpunk 2077 و نکات و اطلاعات درباره این عنوان چیست؟ آیا برای تجربه این بازی جدید هیجان زده هستید؟ نظرات خوب خود را با رسانه برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *