وقتی در بازار تجاری هدفون‌ها صحبت از فناوری خنثی کردن سر و صدای اضافه یا همان Noise Cancelling به میان می‌آید، معمولا به طور پیش‌فرض هدفون‌های Bose به عنوان انتخاب بسیاری از افراد مطرح می‌شوند. اما به هر حال در این روزها هدفون‌های بی سیم سونی در سری WH1000 هستند که عرصه رقابت را بر هدفون‌های Bose تنگ کرده‌اند و در تکنولوژی نویز کنسلینگ یکه‌تازی می‌کند و به هدفون مورد علاقه کاربران تبدیل شده‌اند. بنابراین اگر چند وقتی است که به دنبال یک هدفون نویز کنسلینگ برای خرید هستید، شک و تردید را کنار بگذارید و با اطمینان هدفون بی سیم سونی WH1000XM4 را انتخاب کنید.

هدفون بی سیم سونی WH1000XM4 با قابلیت نویز کنسلینگ عالی
هدفون بی‌سیم جدید سونی، با قابلیت‌های بسیار شگفت انگیز و معرفی سطح جدیدی از تکنولوژی نویز کنسلینگ به بازار می‌آید

به گزارش برات نیوز، آخرین محصول تولید شده در خط تولید تجاری WH1000 که کمپانی سونی آن را در اختیار دارد؛ یک هدفون بی سیم نویز کنسلینگ با نام WH1000XM4 است. طراحی ظاهری این هدفون با آن‌که بسیار متفاوت و جذاب است، اما تا حد بسیار زیادی به مدل قبل از خود یعنی WH1000XM3 شباهت دارد. تمایز اصلی این هدفون نسبت به تمام دیگر محصولات شرکت سونی، در داخل گوشی‌های آن پنهان شده‌است که این قابلیت را به آن می‌دهد که خود را به عنوان بهترین هدفون سال ۲۰۲۰ مطرح کند.

ویژگی‌های منحصر به فرد هدفون بی سیم سونی WH1000XM4

با توجه به گفته‌های شرکت سونی، ویژه‌ترین ارتقای این مدل نسبت به مدل‌های قبلی، استفاده از یک سیستم و تراشه بلوتوث جدید است که ظاهرا موسیقی دریافت شده را آنالیز می‌کند و سر و صدای محیطی را با نرخ 700 بار در ثانیه کاهش می‌دهد.

تراشه بلوتوث جدید در هدفون بی سیم سونی WH1000XM4
طراحی ظاهری آخرین هدفون ساخته شده توسط سونی، تا حد زیادی به مدل پیشین شباهت دارد؛ اما مشخصات فنی آن ارتقا یافته است

این هدفون که از تکنولوژی سنسور نویز دوگانه بهره می‌برد، دارای دو میکروفون بر روی هر گوشی است. در این هدفون قابلیت بهینه‌سازی میزان نویز کنسلینگ، با اتکا به دو تکنولوژی شخصی سازی و فشار اتمسفر که مختص سفرهای هوایی است، در نظر گرفته شده‌است. با این وجود میزان نویز کنسلینگ هر هدفون متناسب با ویژگی‌های شنوایی کاربر آن تنظیم می‌شود.

استفاده از این تکنولوژی‌های تازه و الگوریتم‌های جدید، این قابلیت را به هدفون جدید سری WH1000 می‌دهد که به میزان بیشتری با محیط و کاربر سازگاری پیدا کند تا بتواند به شکل بهتری سر و صداهای نامطلوب را خنثی کند. کیفیت تماس صوتی در این هدفون تکامل یافته‌است و قابلیت اتصال هم‌زمان به دو دستگاه متفاوت هم به آن اضافه شده‌است. اما به صورت کلی می‌توان گفت که جدای از این ویژگی‌ها، سایر امکانات هدفون بی سیم سونی WH1000XM4 همانند مدل WH1000XM3s است.

هدفون بی سیم سونی WH1000XM4 با قیمت 350 دلار
هدفون بی سیم جدید سونی، با قیمت مناسب ۳۵۰ دلار به بازار عرضه می‌شود

از میان ویژگی‌های مشترک میان دو هدفونی که به آن اشاره کردیم، می‌توان قطر درایور ۴۰ میلی‌متری و عمر باتری ۳۰ ساعته که در هر دوی آن‌ها مشترک است را بیان کنیم. هدفون بی سیم سونی WH1000XM4 با توجه به شنیده‌های کنونی، ۳۵۰ دلار قیمت‌گذاری شده‌است و انتظار می‌رود که عرضه‌ی آن در میانه‌ی ماه اوت امسال آغاز شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *