اگر حتی کمی با بازی‌های ویدیویی آشنا باشید،‌ حتما نام سری بازی Halo به گوشتان خورده و حالا که می‌دانیم یک نسخه جدید از این سری، یعنی بازی Halo Infinite در راه و در دست ساخت است، راهی جز هیجان زده شدن برای آن نداریم. در این مطلب قصد داریم هر آن چه از بازی Halo Infinite می‌دانیم را برای شما عزیزان شرح دهیم و از آن‌ جایی که سری Halo به صورت کلی پر طرفدار و نمادین است، قطعا این اطلاعات می‌توانند برای بسیاری از بازی‌بازان و طرفداران، مفید واقع شود. با برات نیوز در ادامه مطلب همراه باشید.

اولین نسخه از سری محبوب و نامدار Halo برای اولین بار در سال 2001 میلادی به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس (کلاسیک) منتشر شد. در واقع Halo با آن اکشن مهیج و عناصر استاندارد آفرین و ساختار شکن خود‌ (مانند قابلیت‌های چند نفره و آنلاین)، به وسیله مایکروسافت عرضه شده بود تا یک نقطه قوت برای اولین کنسول بازی این شرکت در نظر گرفته شود و مردم و بازی‌بازان با در نظر گرفتن تمامی نکات خوب و مثبت Halo، کنسول نسل ششمی مایکروسافت را تنها برای این بازی خریداری نمایند. موفقیت سری Halo در ادامه راه و در سال‌های بعدی، با نسخه‌های جدید‌تر، نام Halo را به یک سمبل و نماد برای کنسول‌ ایکس باکس و شرکت مایکروسافت تبدیل کرد. این عنوان آن قدر از نظر فروش موفق ظاهر شد و در نزد هواداران و بازی‌بازان، محبوب بود که می‌توان گفت بخش عمده‌ای از موفقیت‌های مایکروسافت و تیم ایکس باکس در طول تاریخ را شامل می‌شود. فراموش نکنیم که نسخه‌های کلاسیک سری Halo را استودیوی بازی‌سازی بانجی (Bungie) تولید و طراحی کرد و به همین دلیل نیز به یک استودیوی توسعه دهنده‌ی نامدار و صاحب نام تبدیل گشت. با این حال، همکاری بانجی و مایکروسافت پس از چند سال قطع شد و استودیوی جدیدی با نام 343 Industries کار ساخت نسخه‌های بعدی سری Halo را برعهده گرفت. Halo 4، اولین ساخته این استودیو بود که در اواخر نسل هفتم کنسول‌ها برای ایکس باکس 360 عرضه شد و توانست تا حدودی انتظارات را برآورده نماید اما Halo 5 برروی ایکس باکس وان، شاید آن عنوان رویایی و وعده‌ دهنده‌ای نبود که طرفداران انتظار داشتند و به همین دلیل،‌ از آن زمان (2015) تا کنون، نسخه جدیدی از Halo منتشر نشده است. در واقع در این زمان، استودیوی 343 در حال کار برروی یک نسخه بزرگ و تکامل یافته از Halo است که Halo Infinite نام دارد. حال، Halo Infinite قرار است در همان ابتدای نسل نهم که به آغاز آن روز به روز نزدیک‌تر می‌شویم،‌ به یک وزنه‌ی سنگین برای کنسول ایکس باکس سری ایکس تبدیل شود و مردم را برای خرید این کنسول ترغیب کند.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
حالا که می‌دانیم یک نسخه جدید از سری Halo، یعنی بازی Halo Infinite در راه و در دست ساخت است، راهی جز هیجان زده شدن برای آن نداریم

بازی Halo Infinite قطعا یکی از مورد انتظارترین عناوین پیش رو محسوب می‌شود که حاشیه‌های بسیاری نیز پیرامون آن وجود دارد. با این حال، تمام اطلاعات و حاشیه‌های ایجاد شده برای این بازی در چند ماه اخیر را قرار است در ادامه مطلب مطالعه کنید. در این مطلب قصد داریم تمام اطلاعاتی که تا به امروز از بازی Halo Infinite منتشر شده را برای شما نام برده و در مورد آن‌ها توضیح دهیم. بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

داستان بازی Halo Infinite

داستان و روایت، همیشه بخش بزرگ و قابل توجهی از سری بازی‌های Halo بوده و حالا این وضعیت برای بازی Halo Infinite نیز صادق است. طرفداران پس از تجربه نسخه پنجم سری، یعنی Halo 5 Guardians، از برخی موارد مختلف داستانی مانند شخصیت پردازی یا نوع روایت داستان رضایت کامل را نداشتند اما نمی‌توان انکار کرد که پایان آن بازی، در بزرگی را به سمت آینده‌ی سری باز کرد و موجب رخ دادن یک سری اتفاقات جالب در آینده شد؛ اتفاقاتی که طرفداران به شدت منتظر دریافتن آن‌ها هستند. طبق اطلاعاتی که تیم سازنده‌ به ما داده،‌ داستان و به صورت کلی، وقایع داستانی بازی Halo Infinite، مدتی پس از وقایع بازی Halo 5 Guardians رخ می‌دهد و به نوعی دنباله‌ی داستان بازی قبلی خواهد بود. در وضعیتی خطرناک و ناامید کننده، مستر چیف (Master Chief) خود را در مکانی نامشخص در فضا پیدا می‌کند و این در حالی است که خبری از کورتانا (Cortana) به عنوان راهنما و مشاوره دهنده‌ی محبوب و دوست داشتنی مستر چیف، نیست. در ابتدای بازی، همه چیز برای مستر چیف ناامید کننده جلوه می‌کند اما فردی ناشناس که تا به حال او را در تریلرها و نمایش‌های بازی دیده‌ایم، او را در فضا پیدا می‌کند. این شخص که Pilot نام دارد، خیلی سریع مستر چیف را شناخته و او را به درون سفینه خود می‌آورد و حالا وقایع ابتدایی داستان باید با همکاری این دو، دنبال شود. پس از خارج شدن از فضا، مستر چیف و Pilot خود را در یک حلقه‌ی Halo پیدا می‌کنند که به صورت کامل توسط نیروهای Banished تسخیر شده است. حال، وظیفه بازی‌باز در نقش مستر چیف است که به مبارزه و کند و کاو بپردازد و تکه‌های داستانی را آرام آرام به یکدیگر متصل نماید. داستان بازی Halo Infinite با پتانسیل بالا و جذاب به نظر می‌رسد و احتمالا بتواند انتظارات سنگین طرفداران و بازی‌بازان را برآورده نماید.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
داستان و به صورت کلی، وقایع داستانی بازی Halo Infinite، مدتی پس از وقایع بازی Halo 5 Guardians رخ می‌دهد و به نوعی دنباله‌ی داستان بازی قبلی خواهد بود

شخصیت‌های شرور (ویلن)

شخصیت‌ها یا شخصیت شرور اصلی در بازی Halo Infinite در عین حال، آشنا و غریبه هستند! حداقل روی کاغذ و اطلاعاتی که در دست داریم، می‌توان گفت که ویلنِ بازی جدید را پیش از این دیده بودیم. کسانی که بازی Halo Wars 2 را که یک بازی استراتژی همزمان (Real Time Strategy) است را تجربه کرده‌اند، حتما گروه شرور Banished را می‌شناسند؛ یک گروه یاغی که از Covenant فاضله گرفته و جدا شده‌اند و حالا توسط یکی از رهبران جنگی به نام Escharum رهبری می‌شوند. این گروه شرور در وقایع داستانی بازی Halo Infinite، حلقه‌ی Halo را تسخیر کرده‌اند و طبق صحبت‌هایی که در انتهای دموی اخیر بازی از زبان رهبر Banished شنیدیم، به نظر می‌رسد که او یک سری خرده حساب و خصومت شخصی با مستر چیف دارد و انگیزه‌های انتقام در او به شدت دیده می‌شود. اما آیا این تمام ماجرا در رابطه با شخصیت‌های شرور یا ویلن داستان Halo Infinite است؟ یک سری شایعه‌ها و گزارش‌ها از وجود Harbinger در بازی خبر می‌دهند اما هنوز مشخص نیست که این لقب را به چه کسی نسبت می‌دهند. علاوه بر این، هنوز مشخص نیست که چه بر سر Atroix آمده است؛ یک رهبر جنگی بی رحم که گروه Banished را در بازی Halo Wars 2 رهبری می‌کرد. همچنین در یکی از مصاحبه‌های مدیر نوآوری استودیوی سازنده، اشاره می‌شود که Harbinger الزاما به یک نفر نسبت داده نمی‌شود، بنابراین می‌تواند هر شخص یا گروهی باشد؛ حتی کورتانا!

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
طرفداران دو آتشه هیلو، حتما گروه شرور Banished را می‌شناسند؛ یک گروه یاغی که از Covenant فاضله گرفته و جدا شده‌اند و حالا توسط یکی از رهبران جنگی به نام Escharum رهبری می‌شوند.

هیچ نیازی به خواندن اطلاعات نیست

یکی از انتقادهای تندی که به داستان بازی‌های Halo 4 و Halo 5 می‌شد، این بود که برای فهمیدن و درک کردن داستان آن‌ بازی‌ها، لازم بود تا اطلاعات زیادی را بخوانید و پیش از این که داستان اصلی بازی را آغاز کنید، از موارد مخفی و مهمی اطلاع پیدا می‌کردید. این نگرانی برای بازی Halo Infinite نیز وجود دارد. برخی از بازی‌بازان که تا به حال بازی‌های Halo 4 ،Halo 5 یا Halo Wars 2 را تجربه نکرده‌اند و از وقایع داستانی آن‌ها بی خبر هستند، نگرانی‌های خود را در رابطه با داستان بازی Halo Infinite دارند و فکر می‌کنند بدون تجربه عناوین قبلی، وارد شدن به داستان Halo Infinite یک نوع تله است. با این حال، به نظر می‌رسد که سازندگان بازی، یعنی استودیوی 343 Industries به انتقاد طرفداران و بازی‌بازان گوش داده‌اند و سعی در برطرف کردن این مشکل در بازی Halo Infinite داشته‌اند. مدیر نوآوری بازی درباره این موضوع توضیح داده که به صورت کلی کسانی که طرفدار سفت و سخت سری Halo هستند و از جزئیات داستانی و دنیای آن در تمام نسخه‌ها خبر دارند، پاداش داستانی بیشتری در Halo Infinite دریافت می‌کنند و اطلاعات ریز و درشت بیشتری را به دست می‌آورند اما به صورت کلی، بازی‌بازان نیازی به انجام تکالیف یا کار خاصی برای لذت بردن از Halo Infinite ندارند. رئیس استودیو، یعنی کریس لی (Chris Li) نیز اضافه می‌کند که برای سردرآوردن از وقایع داستانی بازی جدید، نیازی نیست تاریخچه و داستان کل فرانچایز Halo را بدانید اما اگر چنین دانشی دارید، قطعا به آن پاداش داده خواهد شد. این طور که به نظر می‌رسد، علاوه بر طرفداران دو آتشه، بازی‌بازان معمولی نیز از داستان و روایت بازی Halo Infinite لذت خواهند برد و این می‌تواند بسیار عالی باشد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
برای سردرآوردن از وقایع داستانی بازی جدید، نیازی نیست تاریخچه و داستان کل فرانچایز Halo را بدانید اما اگر چنین دانشی دارید، قطعا به آن پاداش داده خواهد شد

پایانی بر Forerunners Saga

اگر نسخه‌های قبلی سری Halo را تجربه کرده باشید، حتما می‌دانید که استودیوی 343 Industries از همان ابتدای کار خود به عنوان سازنده‌ی Halo، سعی کرد یک ماجرای مستقل و دنباله دار را با نام Forerunners Saga شکل دهد. این ماجرا تا کنون ادامه داشته اما به نظر می‌رسد که با بازی Halo Infinite قرار است به یک سرانجام برسد. سازندگان به صورت رسمی اعلام کردند که روایتی که از سال 2011 آغاز شد، حالا در بازی جدید به پایان خود می‌رسد. با این حال، سازندگان توضیح داده‌اند که این بار با Halo Infinite، قرار است یک خط داستانی و یک ماجرای کاملا جدید آغاز شود و به نظر ادامه دار باشد. حال، این که ماجرا و روایت چدید چه خواهد بود و بازی‌بازان چگونه با آن برخورد می‌کنند، موضوعی است که باید تا زمان عرضه بازی برای دریافتن آن صبر کنیم.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
ماجرای Forerunners Saga با بازی Halo Infinite قرار است به یک سرانجام برسد.

یک پلتفرم 10 ساله

همیشه عادت داشتیم پس از چند سال، یک نسخه جدید از سری بازی Halo برای کنسول‌های ایکس باکس منتشر شود اما به نظر می‌رسد که پس از عرضه بازی Halo Infinite، تا آینده‌ای دور خبری از نسخه جدید Halo نخواهد بود. استودیوی 343 Industries به صورت رسمی اعلام کرده که بازی Halo Infinite، یک پلتفرم 10 ساله است و تا 10 سال آینده از آن به صورت همه جانبه پشتیبانی می‌شود. به عنوان مثال، برای بخش چند نفره بازی Halo Infinite محتوای اضافه منتشر می‌شود یا محتویات گسترش دهنده‌ای برای بخش داستانی عرضه می‌شود که خطوط داستانی جدیدی را برای طرفداران و بازی‌بازان به ارمغان می‌آورد. در واقع مایکروسافت و استودیوی سازنده قصد دارد با بازی Halo Infinite، به یک عنوان زنده و سرویس محور دست پیدا کند که برای چند سال در طول نسل، همراه طرفداران باشد. طبق اطلاعات سازندگان، بازی Halo Infinite قرار است بسیاری از وقایع داستانی قبل را به سرانجام برساند اما در عین حال، نگاهی رو به جلو داشته باشد و رمز و رازهای غافلگیر کننده‌ای را دربر بگیرد. علاوه بر این، از آن جایی که Halo Infinite قرار است یک پلتفرم 10 ساله باشد و برای مدت زمان طولانی پشتیبانی شود، داستان‌های جدیدتری درون دنیای بازی در آینده‌ برای آن عرضه خواهد شد و جزئیات بیشتری از روایت مشخص می‌شود. با این حال، هنوز نمی‌دانیم که این داستان‌های جدید و نوع پشتیبانی سازندگان در این 10 سال از Halo Infinite چگونه خواهد بود.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
مایکروسافت و استودیوی سازنده قصد دارد با بازی Halo Infinite، به یک عنوان زنده و سرویس محور دست پیدا کند که برای چند سال در طول نسل، همراه طرفداران باشد

جهان آزاد

یکی از مواردی که قطعا می‌توان در مورد آن هیجان زده شد، جهان آزاد و بزرگی است که درون بازی Halo Infinite وجود دارد. از آن جایی که موج بازی‌های جهان آزاد یا Open World در سال‌ها و نسل اخیر، به خوبی دیده می‌شود، سازندگان Halo نیز تصمیم گرفتند تا یک دنیای وسیع، بزرگ و پر جزئیات را برای Halo Infinite خلق نمایند. طبق گفته‌های تیم سازنده، بازی Halo Infinite بزرگترین و گسترده‌ترین کمپین را در بین تمامی عناوین Halo دارد که بزرگی آن از اندازه‌ی دو بازی Halo 4 و Halo 5 روی یکدیگر نیز بیشتر است. پس از اتمام بخش افتتاحیه و آشنا شدن با مکانیک‌های پایه بازی Halo Infinite، سازندگان شما را درون یک دنیای باز و بزرگ قرار می‌دهند که پر از مرحله‌ها و فعالیت‌های جانبی است و رمز و رازهای بزرگی را درون خود جای داده است. حال، بازی‌باز در نقش مستر چیف می‌تواند آزادانه به تمام نقاط محیط و دنیایی که درون آن قرار گرفته، سر بزند و هر محتوایی که برایش تدارک دیده شده را تجربه نماید. مدیر نوآوری بازی Halo Infinite درباره جهان آزاد این عنوان می‌گوید که تیم سازنده قصد داشته تا یک حلقه‌‌ی بزرگ و شگفت انگیز را برای جست و جو و کاوش بازی‌بازان و طرفداران آماده کنند که با گشت و گذار در آن، خاطرات قدیمی و ماندگاری که از زمان اولین Halo باقی مانده، در ذهن‌ها تداعی شود. تیم سازنده می‌خواهد روی جادو، رمز و راز و زیبایی محیط‌های خلق شده برای Halo Infinite تاکید کند و تمام این جهان را به گونه‌ای پیرامون مستر چیف یا بازی‌باز قرار دهد که بتوان به راحتی درون آن غرق شد و از تجربه‌ی دنیا و جهان بازی، لذت برد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
بازی Halo Infinite بزرگترین و گسترده‌ترین کمپین را در بین تمامی عناوین Halo دارد که بزرگی آن از اندازه‌ی دو بازی Halo 4 و Halo 5 روی یکدیگر نیز بیشتر است

چرخه‌ی شب و روز

حالا که بحث محیط و دنیای بازی پیش کشیده شده، بد نیست به چرخه‌ی شب و روز بازی Halo Infinite نیز اشاره کنیم. همه ما می‌دانیم که دنیای یک بازی هر چقدر هم پر جزئیات و زیبا باشد، در صورت زنده نبودن به یک مفهوم تکراری و معمولی تبدیل خواهد شد. حال، سازندگان برای زنده ساختن دنیای بازی Halo Infinite، از یک چرخه‌ی پویای آب روز و شب استفاده کرده‌اند که به شکل زیبایی کار می‌کند و بخشی از این چرخه را در نمایش مفصل اخیر بازی مشاهده کردیم. هنوز نمی‌خواهیم درباره جلوه‌های بصری بازی و حواشی پیرامون آن صحبت کنیم و این کار را در ادامه انجام خواهیم داد اما چرخه‌ی شب و روز بازی Halo Infinite به نظر وعده دهنده و خوب می‌رسد. البته هنوز مشخص نیست که آیا این چرخه‌ی پویای شب و روز برروی گیم‌پلی تاثیر می‌گذارد یا خیر (انجام مراحل در روشنایی یا تاریکی) اما طبق گفته سازندگان، محیط زیبای حلقه در Halo Infinite دارای حیوانات و موجودات زنده‌ای است تا حس زنده بودن و پویایی هر چه بیشتر درون بازی حس شود. البته انتظار تعامل زیادی را با این موجودات زنده نداشته باشید و قطعا نوازش کردن یک حیوان بامزه، هدف سازندگان Halo Infinite نبوده است.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
سازندگان برای زنده ساختن دنیای بازی Halo Infinite، از یک چرخه‌ی پویای آب روز و شب استفاده کرده‌اند که به شکل زیبایی کار می‌کند

جست و جو و کاوش

از دنیای زیبا و غنی بازی Halo Infinite سخن گفتیم اما دقیقا چه مواردی در این دنیا برای جست و جو و کند و کاو وجود دارد؟ هنوز به صورت دقیق و خاص نمی‌دانیم که قرار است در دنیای بازی، با چه مواردی برای سرگرم شدن طرف شویم. با این که انتظار داریم تا زمان انتشار بازی در سال آینده میلادی، اطلاعات دقیق‌تری از این موارد منتشر شود، اما در حال حاضر نیز می‌توانیم یک سری اطلاعات درباره گشت و گذار در دنیای بازی را بازگو کنیم. اول از همه باید اشاره کنیم که تجهیزات ویژه و خاصی برای پیدا کردن و برداشتن جمع کردنی‌ها یا همان کالکتیبل‌ها وجود دارد و همچنین ماموریت‌های فرعی نیز با همان تجهیزات به اطلاع شما می‌رسند و می‌توانید آن‌ها را در دنیای بازی پیدا نمایید. خبر خوب این که برای جست و جو در دنیای Halo Infinite، یک Warthog یا ماشین جنگی در اختیار دارید و نیازی نیست تمام مسیر را پیاده طی نمایید. با این حال، اگر فکر کردید که تنها وسیله‌ی حرکتی برای مستر چیف، ماشین جنگی است، سخت در اشتباه هستید…

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
موارد بسیاری درون دنیای بازی هیلو اینفینیت وجود دارند که به غیر از داستان اصلی می‌توان به سراغ آن‌ها رفت.

اسلحه‌ی قلاب

در چند ماه اخیر، شایعات بسیاری حاکی از این بودند که درون بازی Halo Infinite یک اسلحه‌ی قلاب یا یک Grappling Hook وجود خواهد داشت. حال، با توجه به اطلاعات رسمی منتشر شده، می‌توانیم تایید کنیم که این شایعات درست از آب درآمدند. اسلحه‌ی قلاب در بازی Halo Infinite، با نام Grapple Shot معرفی خواهد شد و دارای برنامه‌ها و موارد جالبی است. بازی‌بازان می‌توانند با استفاده از Grapple Shot،‌ به محیط اطراف آویزان شوند و در هر جای دلخواه، با آن تاب بخورند. اما این اسلحه‌ی قلاب، علاوه بر گشت و گذار در محیط، در اکشن و مبارزات بازی Halo Infinite نیز کاربرد خواهد داشت. به عنوان مثال، شما می‌توانید این اسلحه را به سمت دشمنان خود شلیک کنید و خود را به سرعت به سمت ‌آن‌ها بکشید. این مکانیک حتی فراتر نیز می‌رود و می‌توان پس از نزدیک شدن به دشمن با اسلحه‌ی قلاب، از یک حمله‌ی تن به تن و سنگین استفاده کرد و ضربه‌ی شدیدی را به دشمن وارد نمود. همچنین می‌توان با استفاده از این اسلحه، آیتم‌های انفجاری را به سمت خود بکشید و آن‌ها را با قدرت به سمت دشمنان پرتاب نمایید تا برتری خوب و قابل توجهی را برای خود داشته باشید.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
اسلحه‌ی قلاب، علاوه بر گشت و گذار در محیط، در اکشن و مبارزات بازی Halo Infinite نیز کاربرد خواهد داشت

محافظ جدید

صحبت از اکشن و مبارزه با دشمنان شد، بد نیست اشاره کنیم که Grapple Shot تنها وسیله‌ای نیست که می‌توان از آن برای ایجاد برتری علیه دشمنان استفاده کرد. در دمویی که به تازگی از بازی منتشر شده، علاوه بر اسلحه‌ی قلاب، شاهد یک سپر محافظ جدید نیز بودیم که Drop Shield نامیده می‌شود و کاملا برای سری Halo، جدید و نو است. با استفاده از این قابلیت، مستر چیف می‌تواند یک سپر محافظ تشکیل شده از انژری را در مقابل خود تولید کند تا تمام گلوله‌ها و مهمات شلیک شده به وسیله دشمنان، دفع شود و بی اثر بماند. این در حالی است که مستر چیف از پشت سپر و محافظ جدید خود، می‌تواند به دشمنان شلیک کرده و آن‌ها را از پای دربیاورد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
با استفاده از Drop Shield، مستر چیف می‌تواند یک سپر محافظ تشکیل شده از انژری را در مقابل خود تولید کند تا تمام گلوله‌ها و مهمات شلیک شده به وسیله دشمنان، دفع شود

اسلحه‌های جدید

طراحی اسلحه و تنوع آن‌ها همیشه در بازی‌های شوتر یا تیراندازی، حیاتی است و اولین مواردی که در یک بازی شوتر اول شخص به چشم می‌آیند، همین اسلحه‌ها هستند. این وضعیت برای سری Halo و البته بازی Halo Infinite مهم‌تر است چرا که هیلو همیشه خود را به عنوان یک شوتر نظامی و متکی به اسلحه‌ها معرفی می‌کند. خبر خوب این جا است که استودیوی سازنده تنها در خلق یک محیط جدید تمرکز نکرده، بلکه روی اسلحه‌های زیادی تاکید دارد. علاوه بر فهرستی از اسلحه‌های جدید، بسیاری از اسلحه‌های قدیمی و پر طرفدار سری Halo که از گذشته معرف طرفداران بودند، در بازی Halo Infinite وجود خواهند داشت. اما اگر به دنبال جزئیات این اسلحه‌ها هستید، باید به اطلاعات محدود منتشر شده از آن‌ها، اکتفا کنیم. یک اسلحه‌ی مبتنی بر انرژی و پر قدرت در بازی وجود دارد که متعلق به گروه Banished است و Ravager نام دارد. همچنین یک اسلحه‌ی دستی یا Pistol با نام Mangler در بازی وجود دارد که پرتابه‌های کینتیک را شلیک می‌کند و آسیب قابل توجهی به دشمنان وارد می‌سازد. علاوه بر این‌ موارد، اعلام شده که یک شاتگان UNSC با نام CQS48 Bulldog و یک رایفل UNSC با نام VK78 Commando در بازی قابل استفاده است. در انتها نیز بد نیست از Pulse Carbine نام ببریم؛ اسلحه‌ای که به نظر می‌رسد یک نسخه تغییر یافته از Covenant Carbine کلاسیک باشد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
علاوه بر فهرستی از اسلحه‌های جدید، بسیاری از اسلحه‌های قدیمی و پر طرفدار سری Halo که از گذشته معرف طرفداران بودند، در بازی Halo Infinite وجود خواهند داشت

سیستم ارتقا

جالب است اشاره کنیم که سازندگان، یک سیستم ارتقا یا آپگرید را برای بازی Halo Infinite در نظر گرفته‌اند که به نظر هیجان انگیز می‌رسد. این موضوع زمانی رسانه‌ای شد که در نمایش اخیر بازی، برای لحظه‌ای منوی ارتقای بازی نشان داده شد. وجود یک سیستم ارتقا در یک بازی شوتر اول شخص ریشه دار مانند Halo،‌ قطعا می‌تواند طرفداران قدیمی فرانچایز را نگران کند اما برای این دسته از افراد باید توضیح دهیم که جای نگرانی وجود ندارد و Halo Infinite شامل هیچگونه عنصر نقش آفرینی یا RPG نمی‌شود. هیچ ارتقایی برای ابزار و تجهیزات وجود ندارد، خبری از درخت مهارت یا Skill Tree در بازی نیست و همچنین به نظر اسلحه‌ها در بازی قابل ارتقا نیستند. ذات و ماهیت بازی Halo،‌ به دست گرفتن و انداختن سریعِ اسلحه‌های موجود در محیط است و به همین دلیل، عملا ارتقای اسلحه‌ها برای این عنوان، منطقی به نظر نمی‌رسد. حالا که نگرانی طرفداران قدیمی سری Halo را رفع کردیم، بیایید به سیستم ارتقای جدید بازی Halo Infinite بپردازیم. طبق اطلاعاتی که در دست داریم، شما می‌توانید با پیشروی در خط اصلی داستان، جست و جو کردن محیط و دنیای بازی، به یک سری ارتقاها دست پیدا کرده و در واقع خود را Halo Infinite قویتر نمایید. با این حال، هم‌اکنون نمی‌دانیم که گستره‌ی این ارتقاها تا چه حدی خواهد بود، ذات ارتقاها به چه صورت است و سیستم ارتقای جدید چگونه برروی گیم‌پلی تاثیر گذار خواهد بود؟ این‌ها سوالاتی هستند که باید منتظر پاسخ آن‌ها از طرف سازندگان باشیم.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
سیستم ارتقا در بازی هیلو اینفینیت، مانند عناوین نقش آفرینی یا بازی‌های دیگر نیست و به شکل متفاوتی معرفی می‌شود.

در زمان عرضه خبری از Ray Tracing نیست

صحبت درباره جلوه‌های بصری بازی را به بخش بعدی موکول می‌کنیم اما در این بخش قصد داریم خیلی کوتاه اشاره کنیم که در هنگام عرضه بازی Halo Infinite، خبری از فناوری Ray Tracing و جلوه‌های بصری زیبای مربوط به آن نیست. Ray Tracing یا رهگیری پرتو یکی از ویژگی‌های گرافیکی بزرگی بود که مایکروسافت در زمان معرفی کنسول ایکس باکس سری ایکس روی آن تاکید داشت و به عنوان مثال، نسخه Ray Tracing بازی Minecraft را به صورت Real Time به نمایش گذاشت اما قرار نیست از همان ابتدا، این فناوری را در Halo Infinite مشاهده نماییم. البته استودیوی سازنده تایید کرده که Ray Tracing کمی پس از عرضه‌ی بازی اصلی، قابلیت Ray Tracing را به صورت یک به‌روزرسانی رایگان به بازی اضافه خواهد کرد و بازی‌بازان می‌توانند بازی مورد علاقه خود را با شکل و شمایل زیباتری تجربه نمایند؛ بنابراین جای نگرانی زیادی وجود ندارد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
در زمان عرضه خبری از Ray Tracing نیست اما مدتی پس از عرضه به بازی اضافه خواهد شد.

جلوه‌های بصری غیر قابل قبول

نمایش اخیر بازی Halo Infinite باعث شد تا تقریبا «همه»، نارضایتی خود را از سطح گرافیک و جلوه‌های بصری این عنوان نشان دهند. با توجه به این که مایکروسافت برای معرفی و تبلیغ خود، از عبارت قدرتمندترین کنسول استفاده می‌کند، طبیعتا بازی‌بازان و اهالی رسانه انتظار دارند تا سطح جلوه‌های بصری یکی از مهمترین عناوین ایکس باکس سری ایکس، شگفت انگیز و فوق‌العاده باشد اما نمایش اخیر بازی Halo Infinite، قطعا چنین چیزی را به ما نشان نمی‌داد. کیفیت پایین بافت‌‌ها، کم بودن سطح جزئیات در مدل سه بعدی دشمنان، پدیدار شدن پدیده‌ی Pop in در اکثر مواقع و موارد ریز دیگر، سبب شدند تا همه درباره سطح گرافیکی بازی Halo Infinite نگران شوند. امیدوار هستیم با توجه به تاخیری که به تازگی برای تاریخ انتشار بازی در نظر گرفته شده، این مشکلات حل شده و یک بازی زیبا و بدون نقص از نظر بصری را دریافت نماییم. با این حال، نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم، این است که Halo Infinite قرار است علاوه بر کنسول ایکس باکس سری ایکس، برای کنسول قدیمی‌تر و فوق‌العاده ضعیف‌تر ایکس باکس وان نیز عرضه شود و باید توانایی اجرا شدن روی سخت افزار قدیمی را نیز داشته باشید. همین موضوع سبب می‌شود تا به صورت کلی نتوانیم انتظار جلوه‌های بصری شگفت انگیز و نسل بعدی را از Halo Infinite داشته باشیم. به عنوان مثال، شاید سطح جلوه‌های بصری Halo Infinite هیچگاه به بازی Horizon Forbidden West که قرار است به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 عرضه شود، نرسد و سازندگان باید به گونه‌ای سطح جلوه‌های بصری Halo Infinite را تنظیم کنند تا علاوه بر کنسول جدید، برروی کنسول قدیمی نیز اجرا شود و طرفداران روی سخت افزار قدیمی را نیز راضی نماید.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
امیدواریم با توجه به تاخیری که به تازگی برای تاریخ انتشار بازی در نظر گرفته شده، مشکلات بصری و گرافیکی حل شده و یک بازی زیبا و بدون نقص از نظر بصری را دریافت نماییم

تاخیر در زمان عرضه‌ی بازی Halo Infinite

از همان ابتدای روند ساخت و توسعه‌ی بازی Halo Infinite، شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود که این عنوان مورد انتظار قرار است در روز عرضه کنسول نسل بعدی آن‌ها، یعنی ایکس باکس سری ایکس عرضه شود و در واقع بازی لانچ آن کنسول لقب بگیرد. عرضه بازی Halo Infinite در روز انتشار کنسول ایکس باکس سری ایکس، قطعا می‌تواند فروش این کنسول را تضمین و به افزایش آن، کمک بسیاری کند اما طبق اعلام جدید تیم سازنده، انتشار بازی Halo Infinite با تاخیر مواجه شده است! کاملا مشخص است که سازندگان پس از دریافت واکنش‌های نه چندان خوبی که از نمایش اخیر بازی گرفتند (مخصوصا از نظر فنی و گرافیکی)، قصد دارند تا عنوان مورد انتظار خود را به کیفیت بالاتری برسانند و برای عرضه آن، عجله‌ای نکنند. البته Halo Infinite چند سالی است که درون استودیو در حال توسعه است و کار ساخت آن از سال‌های گذشته آغاز شده است. حالا Halo Infinite به جای عرضه در اواخر سال جاری میلادی و در روز عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس، قرار است در سال آینده‌ (2021) منتشر شود. قطعا تاخیر در عرضه یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی پیش رو، ناامید کننده و ناراحت کننده است اما رسیدن استودیوی سازنده به آن سطح کیفی فوق‌العاده و شایسته‌ی بازی‌بازان و طرفداران، مهم‌ترین نکته ممکن است و باید در الویت قرار بگیرد.

هر آنچه از بازی Halo Infinite می‌دانیم
طبق اعلام جدید تیم سازنده، انتشار بازی Halo Infinite با تاخیر مواجه شده است

بازی Halo Infinite قطعا یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی پیش رو برای گیمرها و شاید مهمترین بازی برای طرفداران ایکس باکس است. درست است که نمایش‌ اخیر این عنوان، از نظر بصری و گرافیکی ناامید کننده ظاهر شد اما قطعا می‌توانیم به تاخیری که این عنوان در تاریخ انتشار خود دریافت کرده، امیدوار باشیم و انتظار یک Halo بی نقص و شگفت انگیز را بکشیم. در این مطلب سعی کردیم تمام اطلاعات و دانسته‌های خود از بازی Halo Infinite را با شما به اشتراک بگذاریم و با دادن این اطلاعات به شما،‌ انتظار برای عرضه آن را سخت و سخت‌تر کنیم. Halo Infinite شاید عنوانی است که فروش ایکس باکس سری ایکس به آن وابسته باشد، بنابراین استودیوی سازنده (343 Industries) و شرکت ناشر (مایکروسافت) باید به شدت مراقب آن باشند؛ از بحث بازاریابی و نمایش عنوان پیش از عرضه گرفته تا بحث پشتیبانی همه جانبه‌ پس از عرضه.

نظر شما در مورد بازی Halo Infinite و اطلاعاتی که از این عنوان مورد انتظار با شما به اشتراک گذاشتیم چیست؟ پیش از Halo Infinite، کدام یک از نسخه‌های Halo را تجربه کرده بودید؟ نظرات خوب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *