1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. هشدار صندوق بین المللی پول مبنی بر دور زدن تحریم با رمزارزها
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

هشدار صندوق بین المللی پول مبنی بر دور زدن تحریم با رمزارزها

صندوق بین المللی پول هشدار داد کشورهایی مثل روسیه برای دور زدن تحریم ها از استخراج رمز ارزها استفاده می کنند و خواستار هوشیاری نهادهای سیاست گذار آمریکا و انگلیس در این باره شد.

به گزارش برات نیوز و به نقل از بلومبرگ، صندوق بین المللی پول در گزارشی مدعی شد که این خطر وجود دارد که کشورهای تحت تحریم مثل ایران و روسیه در زمان محدودیت صادرات منابع انرژی خود را برای استخراج رمز ارز به کار بگیرند.

این نهاد بین المللی مستقر در واشنگتن افزود:«استخراج رمز ارز مبتنی بر صرف برق زیاد است و این کشورها با توسعه فعالیت در حوزه تولید رمزارزها، می توانند به صورت مستقیم از تولید رمزارز درآمد داشته باشند.

گزارش صندوق بین المللی پول تصریح کرد:«جنگ در اوکراین، چالش های نهادهای سیاست گذار در حوزه دارایی های دیجیتال را تشدید کرده است و کشورهای تحریم شده می توانند با کمک امضای الکترونیکی، سخت ترین تحریم ها را دور بزنند.»

صندوق بین المللی پول به نهادهای سیاستگذار حوزه رمزارز در آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها هشدار داد درباره استفاده روسیه و دیگر کشورهای تحت تحریم از استخراج رمزارز برای فرار از تحریم ها هوشیار باشند.

گزارش صندوق بین المللی پول در عین حال، استفاده از استخراج رمزارز برای کسب درآمد را در کشورهای تحریم شده قابل توجه ندانست اما در مورد توسعه این فعالیت ها در آینده ابراز نگرانی کرد.

صندوق بین المللی پول، این اطلاعیه را بعد از هشدار نمایندگان کنگره آمریکا درباره استفاده روسیه از استخراج رمزارز برای کسب درآمد صادر کرد.

از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، غرب در تلاش است با تحریم های شدید اقتصادی، ماشین جنگی کرملین را متوقف کند.

تلاش برای کاهش ارزش پول ملی روسیه و خارج کردن آن از چرخه مبادلات تجاری بین المللی یکی از دستورکارهای واشنگتن در جنگ اقتصادی با مسکو بود. گزارش ها حاکی از کاهش مبادلات تجاری به روبل، واحد پول روسیه در هفته های اخیر است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست